Raków Częstochowa - Podbeskidzie 1:1 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Derby województwa

Adrian Heluszka
Raków Częstochowa - Podbeskidzie TRANSMISJA NA ŻYWO  Piłkarzy Podbeskidzia czeka w Częstochowie trudne zadanie
Raków Częstochowa - Podbeskidzie TRANSMISJA NA ŻYWO Piłkarzy Podbeskidzia czeka w Częstochowie trudne zadanie fot arkadiusz gola polska press
Raków Częstochowa - Podbeskidzie TRANSMISJA NA ŻYWO W środku tygodnia piłkarze Rakowa Częstochowa i Podbeskidzia Bielsko-Biała nadrobią ligowe zaległości z 12. kolejki Nice I Ligi. Obie ekipy w miniony weekend pechowo musiały uznać wyższość rywali, dlatego też środowe spotkanie będzie miało dla obu stron dużą stawkę. Początek spotkania na Limanowskiego, które może uchodzić za kolejne derby naszego województwa, przewidziano na godzinę 15.00. Tutaj możesz śledzić relację live.

Raków Częstochowa - Podbeskidzie TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIKI

Ostatnie kilkanaście dni piłkarze Rakowa Częstochowa mogli zaliczyć do udanych. Beniaminek Nice 1. Ligi odniósł cztery zwycięstwa z rzędu i nie tylko odbił się od strefy spadkowej, ale i na dłużej rozsiadł się w czołówce ligowej tabeli. Znakomitą passę podopiecznych Marka Papszuna w miniony piątek przerwał coraz lepiej radzący sobie na zapleczu Lotto Ekstraklasy, Ruch Chorzów. Niebiescy wygrali na Cichej skromnie 1:0 po trafieniu Bojana Markovicia, choć znacznie lepsze wrażenie po swojej grze pozostawił Raków. Jeszcze w pierwszej części gry – w 25. minucie poprzeczkę bramki Ruchu ostemplował debiutujący w pierwszej jedenastce Rakowa, Daniel Boateng, a swoje okazje zmarnowali również Krystian Wójcik i Adam Czerkas. W drugiej połowie piłkę do bramki gospodarzy wpakował natomiast Agwhan Papikjan, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Raków Częstochowa - Podbeskidzie TRANSMISJA

- Nie mieliśmy prawa przegrać tego meczu – pieklił się po spotkaniu z Ruchem szkoleniowiec Rakowa, Marek Papszun. – O wyniku meczu zdecydował stały fragment gry i nasz błąd w ustawieniu. Nie wyciągnęliśmy błędów z poprzednich sytuacji i beztrosko zachowaliśmy się we własnym polu karnym. Tylko do przerwy mieliśmy trzy wyśmienite sytuacje do zdobycia gola. Oczekuję, że w zespole będzie sportowa złość i maksymalna koncentracja i w środę wygramy z Podbeskidziem.

Podobne, minorowe nastroje po ostatniej serii gier panują w szeregach Górali. Ekipa spod Klimczoka na własnym boisku uległa w dramatycznych okolicznościach GKS-owi Katowice 1:2, choć to Podbeskidzie objęło prowadzenie. W 24. minucie do siatki GieKSy trafił Paweł Oleksy, ale sześć minut później do wyrównania doprowadził wychowanek ekipy z Bukowej, Dawid Plizga, a szalę zwycięstwa na korzyść GKS-u w doliczonym czasie gry przechylił Adrian Błąd. Dla zespołu Adama Nocunia była to pierwsza porażka po serii trzech zwycięstw z rzędu, kiedy Podbeskidzie potrafiło m.in. odprawić z kwitkiem na wyjeździe jednego z głównych pretendetów do awansu do Lotto Ekstraklasy, Miedź Legnica 2:0.

Raków Częstochowa - Podbeskidzie WYNIKI

Środowy pojedynek będzie miał ogromne znaczenie dla układu nie tylko górnej części tabeli Nice 1.I Ligi. Ścisk w tabeli jest tak ogromny, że różnica między zajmująca obecnie piąte miejsce w tabeli, Stalą Mielec, a znajdującym się w strefie spadkowej na szesnastej pozycji, GKS-em Katowice... wynosi zaledwie trzy oczka. Dość powiedzieć, że aż cztery zespoły, w tym Raków i Podbeskidzie, mają na swoim koncie po siedemnaście punktów.

Początek środowego meczu zaplanowano na godzinę 15.00. Tutaj możesz śledzić bezpośrednią relację z Częstochowy z meczu Raków - Podbeskidzie.