Raków Częstochowa - Pogoń Siedlce 1:1. RELACJA NA ŻYWO WYNIK...

Raków Częstochowa - Pogoń Siedlce 1:1. RELACJA NA ŻYWO WYNIK Raków wskaże spadkowicza?

0 1 połowa

• Koniec! Raków remisuje 1:1 z Pogonią Siedlce! Bramki zdobywali Czerkas i Kun. Dziękujemy za uwagę!

• Żytko dośrodkował w pole karne, gdzie był Kun. Mamy 1:1 w samej końcówce meczu.

• Mamy wyrównanie w Częstochowie! Bramkę zdobył Kun.

• Raków dokończy mecz w dziesiątkę. Niewulis ogląda czerwoną kartkę.

• Arbiter doliczył 3 minuty.

• Stomil objął prowadzenie w meczu z Chrobrym, a to oznacza, że na ten moment w barażu o utrzymanie w Nice 1 Lidze zagra Pogoń Siedlce.

• Żółta kartka dla Wichtowskiego.

• Misztal broni strzał Formelli!

• Żółta kartka dla Sapały.

• Żółta kartka dla Mondka.

• Frekwencja na dzisiejszym meczu to 2390 kibiców.

• Ostatnia zmiana w Pogoni. Schodzi Szrek, wchodzi Świerblewski.

• Ostatnia zmiana w Rakowie. Schodzi Mesjasz, a w jego miejsce wchodzi Tomalski.

• Czerkas trafia w słupek, jednak arbiter i tak odgwizdał spalonego.

• Arbiter pokazuje pierwszą, żółtą kartkę. Ukarany Polkowski.

• Druga zmiana w zespole Rakowa. Schodzi Malinowski, wchodzi Radwański.

• Niecelny strzał Tomasiewicza zza pola karnego.

• Świetna okazja dla Pogoni! Poprzeczka! Strzelał Bajdur!

• Wrzutka w pole karne Rakowa, jednak piłka ląduje w rękach Lisa.

• Zmiana w zespole Pogoni. Schodzi Rybski, wchodzi Polkowski.

• Bajdur z rzutu wolnego tuż obok słupka.

• Zmiana w zespole Pogoni. Za Zjawińskiego na murawie melduje się Bajdur.

• Paluchowski strzela z ostrego kąta.

• Łabojko podał do Mesjasza, a ten zagrał do Czerkasa, który pewnie pokonał Misztala. Bardzo ładna, trójkowa akcja gospodarzy.

• GOL! Raków obejmuje prowadzenie. Świetną zmianę dał Czerkas, który cztery minuty po wejściu na murawę zdobywa bramkę! Mamy 1:0.

• W przerwie nastąpiła zmiana. Czerkas zmienił Szczepańskiego.

• Wracamy do Częstochowy!

• Koniec pierwszej połowy! Jak na razie w Częstochowie bez bramek. Wracamy za 15 minut.

• Tym razem strzelał Chyła zza pola karnego, ale podobnie jak przed kilkoma minutami Kun - niecelnie.

• Faulowany Kun, lecz arbiter nadal nie zdecydował się na pokazanie żółtego kartonika.

• Kun strzelał zza pola karnego, jednak bardzo niecelnie!

• Nieudana akcja Rakowa i od bramki wznowi Misztal.

• Chyła nie zrozumiał się ze Zjawińskim. Strata piłki.

• Na ten moment wyniki innych meczów układają się na korzyść Pogoni. W Katowicach i Głogowie jak na razie bez bramek.

• Główkuje Chyła, po wrzutce Zjawińskiego. Niecelny strzał zawodnika Pogoni.

• Piąstkuje Lis, jednak nadal przy piłce goście z Siedlec.

• Faul Łabojko i rzut wolny dla gości. Do piłki podchodzi Zjawiński.

• Źle zagrał Figiel i Raków stracił piłkę. Misztal świetnie uruchomił Kuna, lecz czujnie w obronie gospodarze. Od kilku minut inicjatywę przejeli goście z Siedlec.

• Faulowany Malinowski i rzut wolny dla Rakowa.

• Urwał się Kun, lecz w ostatniej chwili powstrzymał go Niewulis.

• Mondek wybił piłkę na aut po ciekawie zapowiadającej się akcji Pogoni. Przy piłce goście, jednak nie wykorzystali okazji i futbolówka znów znalazła się w rękach Lisa.

• Wichtowski dośrodkowuje piłkę w pole karne, ale znów czujnie między słupkami Lis.

• Nie ustaje doping kibiców Pogoni. Do Częstochowy przyjechali w zorganizowanej grupie (około 150 osób).

• Korner dla Rakowa, jednak gospodarze nie stworzyli zagrożenia pod bramką Misztala.

• Centra Zjawiński z rzutu wolnego, jednak znów bez konsekwencji dla gospodarzy.

• Aktywny Tomasiewicz. Tym razem zdecydował się wrzucić piłkę w pole karne, ale pewnie złapał ją Lis.

• Tomasiewicz oddał strzał z około 20. metra, jednak bez konsekwencji dla Rakowa. Od bramki wznowi Lis.

• Niecelnie główkuje Formella.

• Mesjasz przedarł się w pole karne i zdołał oddać strzał. Niewiele by brakowało, a mielibyśmy pierwszą bramkę. Obrońca Pogoni ratował się i wybił piłkę na rzut rożny.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Do pierwszego gwizdka pozostało 10 minut. Arbitrem w dzisiejszym meczu jest Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

• Garść statystyk przed meczem.

• Przed nami ostatnia kolejka Nice 1 Ligi. Raków Częstochowa podejmuje Pogoń Siedlce. Pierwszy gwizdek o godz. 12:45.

Raków Częstochowa w finałowym meczu sezonu podejmie u siebie Pogoń Siedlce

Raków Częstochowa w finałowym meczu sezonu podejmie u siebie Pogoń Siedlce ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

W jednym z niedzielnych meczów ostatniej, 34. kolejki Nice 1. Ligi Raków Częstochowa zmierzy się u siebie z Pogonią Siedlce. Goście wciąż nie są pewni pozostania w lidze i tylko zwycięstwo pod Jasną Górą da im utrzymanie bez oglądania się na wyniki przeciwników. Relacja LIVE z meczu Raków Częstochowa - Pogoń Siedlce na dziennikzachodni.pl. Początek spotkania o godz. 12:45.

Kibice z Częstochowy mają szczęście - choć ich Raków w ostatniej kolejce nie ma już konkretnego celu (stawką jest jedynie możliwość zajęcia jak najwyższego miejsca w ligowej tabeli), to będą świadkami jednego z zaledwie trzech spotkań Nice 1. Ligi, w którym będą się ważyć losy w walce o utrzymanie. Jednym z trzech zespołów z niepewną przyszłością jest właśnie Pogoń Siedlce.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - POGOŃ SIEDLCE RELACJA NA ŻYWO ONLINE

Relacja LIVE z meczu Raków Częstochowa - Pogoń Siedlce na dziennikzachodni.pl. Początek spotkania o godz. 12:45.

Podopieczni Dariusza Banasika są we względnie komfortowej sytuacji - obecnie zajmują "bezpieczne", 14. miejsce w tabeli, mają punkt przewagi nad zajmującym barażową pozycję Stomilem Olsztyn i dwa punkty przewagi nad Górnikiem Łęczna, który jest w strefie spadkowej. Pogoń jest więc w pełni zależna od siebie, ale jeśli przegra w Częstochowie, może wracać do Siedlec jako drugoligowiec.

Co ciekawe, możliwy jest także scenariusz, w którym Pogoń i Górnik Łęczna zajmą na koniec sezonu ex-aequo 14. miejsce, a wtedy o ostatecznej kolejności w tabeli rozstrzygnie dodatkowy baraż rozegrany na neutralnym terenie. Stanie się tak, gdy w Częstochowie padnie remis, drużyny z Lubelszczyzny i Olsztyna wygrają swoje spotkania. Górnik w Katowicach zagra z GKS-em Katowice, a Stomil zmierzy się w Głogowie z Chrobrym.

Drużyna trenera Marka Papszuna oprócz możliwości zajęcia co najwyżej 3. miejsca w tabeli mają także jeszcze jeden powód do motywacji, by pokonać Pogoń - jest nim rewanż za sezon 2014/2015. Wówczas obie drużyny spotkały się w barażach o utrzymanie w pierwszej lidze, a po dramatycznym i emocjonującym dwumeczu (remisy 1:1 i 2:2) siedlczanie pokonali Raków różnicą goli strzelonych na wyjeździe. W efekcie drużyna prowadzona wówczas przez Radosława Mroczkowskiego została skazana na kolejny sezon gry w drugiej lidze.

Niedzielne spotkanie w Częstochowie poprowadzi sędzia Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.