Raków Częstochowa - Rozwój Katowice 3:0. Adam Czerkas nie miał litości dla byłych kolegów ZDJĘCIA

Redakcja
Sobota była niezwykle udanym dniem dla sympatyków Rakowa Częstochowa. Klub najpierw pochwalił się tym, że jego wychowanek, Jacek Magiera, został szkoleniowcem mistrzów Polski, a później podopieczni Marka Papszuna pewnie pokonali Rozwój Katowice 3:0.

Chociaż katowiczanie przystępowali do meczu z Rakowem jako ostatni zespół w tabeli, w Częstochowie z respektem podchodzili do drużyny Mirosława Smyły. – Nie traktowaliśmy Rozwoju jako ostatniej drużyny, bo różnice w lidze są minimalne i tak naprawdę zwycięstwo nad Rakowem dawało im bezpieczną pozycję – mówił po meczu trener Papszun.

I rzeczywiście pierwsza połowa pokazała, że katowiczanie mogą napsuć krwi faworytom. Raków miał przewagę optyczną, ale goście groźnie kontratakowali, a Grzegorz Marszalik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Tomaszem Loską. W szeregach częstochowian widoczny był Peter Mazan, któy trzykrotnie próbował pokonać bramkarza gości strzałami z dystansu.

Obraz spotkania zmieniła dopiero bramka strzelona przed przerwą przez Adama Czerkasa. Były zawodnik Rozwoju był katem swoich byłych kolegów, bo po przerwie podwyższył wynik na 2:0. – Teraz gram dla Rakowa i sentymenty muszę odstawić na bok – mówił Czerkas.

– Adam Czerkas strzela w podobnym stylu, co u nas, życzę mu, aby awansował – mówił po meczu trener Mirosław Smyła. – Myślę, że z przeciwników, z którymi graliśmy, Raków prezentował się najlepiej pod względem jakości. Od kilku meczy gramy już lepiej. Było wiele momentów, kiedy pokazywaliśmy, że potrafimy grać, ale brakowało kropki nad i w postaci bramki.

– Podobnie, jak w Niepołomicach, mieliśmy trudności w pierwszej połowie – mówi trener Rakowa Marek Papszun. – Natomiast jesteśmy konsekwentni zespół wie co robić i jest dobrze przygotowany, stąd wzięła się nasza dominacja w drugiej połowie. Chcielibyśmy co tydzień wygrywać, bo na pewno ta radość się nam nie nudzi. W tym tygodniu musimy popracować nad tym, żeby pierwsza połowa w Stargardzie wyglądała lepiej.

RKS Raków Częstochowa - Rozwój Katowice 3:0 (1:0)