Raków Częstochowa - Urał Jekaterynburg 1:3 Kucharczyk strzelił gola beniaminkowi PKO Ekstraklasy

Raków Częstochowa po raz pierwszy w historii przebywa na zgrupowaniu na Cyprze
Raków Częstochowa po raz pierwszy w historii przebywa na zgrupowaniu na Cyprze fot. rksrakow/twitter
W swoim pierwszym meczu kontrolnym podczas zgrupowania na Cyprze Raków Częstochowa przegrał z rosyjskim Urałem Jekaterynburg 1:3. Jedną z bramek beniaminkowi PKO Ekstraklasy strzelił Michał Kucharczyk. Honorowe trafienie dla częstochowian było dziełem Jarosław Jacha. Kolejnym sparinpartnerem Rakowa będzie w piątek serbski Cukaricki Belgrad.

Raków Częstochowa - Urał Jekaterynburg wynik

Piłkarze Rakowa od piątku przebywają na zgrupowaniu w miejscowości Aya Napa. W niedzielę częstochowianie rozegrali swój pierwszy sparing na Cyprze. Ich rywalem na Néo Stádio Gymnastikós Sýllogos Zínon w Larnace był Urał Jekaterynburg. W 9. zespole rosyjskiej Priemjer Ligi wystąpiło trzech Polaków: Michał Kucharczyk, Rafał Augustyniak oraz Maciej Wilusz. Wszyscy wybiegli na boisko w pierwszym składzie Urała, a Kucharczyk strzelił pierwszego gola w tym spotkaniu już w 8 minucie pokonując Jakuba Szumskiego.

Trener Marek Papszun wystawił do gry dwie różne jedenastki. W tej która rozpoczęła spotkanie znalazło się trzech nowych piłkarzy: Fran Tudor, Marko Poletanović i David Tijanić. W tej drugiej zagrał pozyskany z Lechii młodzieżowiec Daniel Mikołajewski.

Wyższość finalisty Pucharu Rosji nad beniaminkiem PKO Ekstraklasy była widoczna, ale Raków też miał swoje okazję. W I połowie w poprzeczkę z rzutu wolnego trafił Miłosz Szcsepański. Po przerwie częstochowianie strzelili Urałowi honorowego gola, którego zdobył w 55 minucie w zamieszaniu podbramkowym Jarosław Jach.

Raków Częstochowa - Urał Jekaterynburg 1:3 (0:1)
0:1 Michał Kucharczyk (8), Timur Żamaletdinow (48), 1:2 Jarosław Jach (55), 1:3 Artiom Szaboli (57)

Raków
(I połowa) Szumski - Kościelny, Petrášek, Piątkowski - Tudor, Babenko, Poletanović, Tijanić, Szczepański, Malinowski - Musiolik.
(II połowa) Szumski - Kościelny, Kasperkiewicz, Piątkowski - Bartl, Schwarz, Sapała, Mikołajewski, Jach, Nouvier - Brown Forbes.

Urał Godziur (46 Bakłow) - Harojan, Zołotow (72 Magomadow), Wilusz (46 Mamin), Augustyniak (46 Szczerbakow, zawodnik testowany), Bicfalvi (30 Boumal, 78 Sielemieniew), Dimitrow (30 Paniukow), Kucharczyk (46 Bawin), Polakow, Jegoryczew (30 Szaboli, 78 Gołubcow), Pogriebniak (30 Żamaletdinow).