Bartłomiej RomanekZaktualizowano
Raków Częstochowa - Warta Poznań 3:0 [RELACJA, ZDJĘCIA]. Częstochowianie do awansu potrzebując trzech punktów PC
Raków Częstochowa pokonał Wartę Poznań 3:0 i już w wielki czwartek może sobie zapewnić awans do Ekstraklasy. Bohaterem meczu był Miłosz Szczepański, który wszedł na boisko pod koniec meczu, ale zdobył dwie bramki.

Mecz z Wartą Poznań, Raków rozgrywał dopiero w niedzielę z uwagi na środowy półfinał Pucharu Polski, ale częstochowscy kibice pierwsze pozytywne emocje przeżyli już w piątek, kiedy okazało się, że Stal Mielec, trzeci zespół Fortuny 1. Ligi przegrał z GKS-em Jastrzębie.

To sprawiło, że Raków może sobie zapewnić awans już przed świętami Wielkiej Nocy. Ale żeby tego dokonać częstochowianie musieli wygrać u siebie z Wartą Poznań i wielki czwartek na wyjeździe z Bytovią. Co prawda podopieczni Marka Papszuna w meczu z drużyną z Wielkopolski byli zdecydowanymi faworytami, ale dwa ostatnie mecze ze Stalą Mielec i Lechią Gdańsk przegrali. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynikiem, a gospodarze nie błyszczeli.

Bliżsi objęcia prowadzenia byli nawet piłkarze Warty, ale po kontrataku, sytuacji sam na sam z Michałem Gliwą nie wykorzystał Michał Jakóbowski. Po przerwie gospodarze grali znacznie lepiej. W 49 min. po dośrodkowaniu Patryka Kuna, głową uderzył Szymon Lewicki, a piłka odbiła się od Bartosza Kieliby i wpadła do bramki.

Chwilę później w słupek trafił Daniel Bartl. W 80 minucie wynik na 2:0 podwyższył Miłosz Szczepański, który wykorzystał bardzo dobre podanie Bartla. Szczepański, który pojawił się na boisku dopiero w 77. minucie został bohaterem meczu, po w doliczonym czasie gry ustalił wynik na 3:0.

Raków Częstochowa - Warta Poznań 3:0 (0:0)