Raków Częstochowa - Wisła Płock 7:1. Cztery gole Gutkovskisa i rekordowa wygrana ZDJĘCIA

Raków rozgromił Wisłę, a cztery gole dla częstochowian strzelił Vladislavs Gutkovskis  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Raków rozgromił Wisłę, a cztery gole dla częstochowian strzelił Vladislavs Gutkovskis Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
Lider PKO Ekstraklasy nie zwalnia tempa. W sobotnim meczu 16. kolejki Raków Częstochowa rozgromił Wisłę Płock 7:1 odnosząc najwyższe zwycięstwo w historii swoich występów w elicie. Bohaterem spotkania był Vladislavs Gutkovskis. Łotysz strzelił cztery bramki dla częstochowian. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków Częstochowa - Wisła Płock.

Raków Częstochowa - Wisła Płock 7:1. Cztery gole Gutkovskisa

Raków odniósł szóste ligowe zwycięstwo z rzędu i umocnił się w fotelu lidera PKO Ekstraklasy. Po podpisaniu umowy sponsorskiej z Tauronem piłkarze z Częstochowy wyszli na mecz z Wisłą naładowani pozytywną energią i rozbili drużynę z Płocka odnosząc swoją najwyższą wygraną w gronie najlepszych.

Bohaterem spotkania był Vladislavs Gutkovskis. Łotysz strzelił aż cztery bramki, co wcześniej w jednym meczu w trakcie gry w Polsce nigdy mu się nie zdarzyło. Potrzebował na to tylko 41 minut i były to najszybciej strzelone cztery gole od czasu wyczynu Ernesta Pohla w 1962 roku (gracz Górnika Zabrze potrzebował tylko 33 minut, by cztery razy trafić do siatki).

Popularny "Gutek" swoją kanonadę rozpoczął już w 3 minucie po dośrodkowaniu Patryka Kuna popisując się efektowną główką. Chwilę później Łotysz skutecznie dobił z najbliższej odległości strzał Tomasa Petraska w poprzeczkę.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW CZĘSTOCHOWA - WISŁA PŁOCK

Napastnik Rakowa ani myślał jednak na tym poprzestać. Gdy Jakub Rzeźniczak sfaulował go w polu karnym postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość i wykorzystał jedenastkę. Ostatnią bramkę zdobył po podaniu Frana Tudora sytuacyjnym uderzeniem z półobrotu tuż przy słupku.

Piłkarze z Płocka byli rewelacją rundy jesiennej. Po czterech kolejkach mieli na koncie komplet punktów i byli liderem tabeli, ale ostatnio grają słabiej. Z pięciu październikowych spotkań wygrali tylko jedno i marzą już o zakończeniu rywalizacji.

W Częstochowie Wisła na kanonadę Gutkovskisa odpowiedziała tylko honorowym trafieniem Davo tuż przed przerwą. Hiszpan strzałem z 6 m odbił piłkę od poprzeczki pokonując Vladana Kovacevicia.

Po godzinie gry prowadzenie Rakowa podwyższył Bartosz Nowak. Pomocnik częstochowian dostał piłkę w polu karnym od Wiktora Długosza i technicznym uderzeniem pokonał Krzysztofa Kamińskiego. Zwycięstwo gospodarzy w końcówce przypieczętował Władysław Kochergin. Ukrainiec dwa razy trafił do siatki precyzyjnymi strzałami z kilkunastu metrów.

Raków Częstochowa - Wisła Płock 7:1 (4:1)
1:0 Vladislavs Gutkovskis (3), 2:0 Vladislavs Gutkovskis (7), 3:0 Vladislavs Gutkovskis (37-karny), 4:0 Vladislavs Gutkovskis (41), 4:1 Davo (45), 5:1 Bartosz Nowak (60), 6:1 Władysław Kochergin (88), 7:1 Władysław Kochergin (90+1)