Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 2:1 wynik, relacja, zdjęcia. Beniaminek wreszcie zwycięski

Raków Częstochowa w Bełchatowie wygrał z Zagłębiem Lubin 2:1Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Piotr Tokarczyk
Raków Częstochowa pokonał Zagłębie Lubin 2:1 w meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy. Beniaminek przerwał w ten sposób serię czterech spotkań bez zwycięstwa. Obydwa zespoły skończyły zasadniczą część sezonu w dolnej połówce tabeli i w pozostałych siedmiu kolejkach walczyć będą o utrzymanie się w gronie najlepszych. Zobaczcie relację i zdjęcia z meczu Raków - Zagłębie.

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin wynik, relacja, zdjęcia

Stawką meczu Rakowa z Zagłębiem było 9. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Zwycięzca mógł zakończyć sezon zasadniczy na szczycie grupy spadkowej. Spotkanie zakończyło się wygraną częstochowian, ale wobec wygranej Górnika z Legią to zabrzanie uplasowali się na 9. pozycji wyprzedzając Raków lepszą różnicą bramek.

Najciekawsze zdarzenie w I połowie miało miejsce już w 6 minucie gry. Po płaskim dośrodkowaniu Frana Tudora wydawało się, że piłka trafiła w rękę Lubomira Guldana. Sędzia Bartosz Frankowski najpierw odgwizdał karnego, ale po konsultacji ze swoim asystentem uznał, że ręką piłkę zagrał nie słowacki obrońca Zagłębia, ale bramkarz Dominik Hładun i nakazał wznowienie gry od bramki gości.

W 18 minucie na listę strzelców mógł wpisać się najlepszy snajper Rakowa Felicio Brown Forbes. Kostarykanin ładnie przyjął piłkę po dośrodkowaniu Tudora, ale strzelił z 6 m nad poprzeczką. Częstochowianie atakowali głównie prawą stroną boiska, gdzie aktywny był Chorwat Tudor, a przed przerwą mocnym uderzeniem z dystansu popisał się jeszcze Kamil Piątkowski. Bombę młodziezowca beniaminka na raty złapał bramkarz lubinian.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW CZĘSTOCHOWA - ZAGŁĘBIE LUBIN

Goście w I połowie tylko raz poważniej zagrozili bramce Jakuba Szumskiego. Po szybkiej kontrze Damjan Bohar nie trafił w wylożoną na 12 metrze piłkę, a próbujący zastąpić kolegę z zespołu Dejan Drazić strzelił nad poprzeczką.

Po przerwie wreszcie doczekaliśmy się w Bełchatowie bramek. Sprawę w swoje ręce wzięli Czesi. Petr Schwarz precyzyjnie dośrodkował z prawej strony boiska, a pozostawiony bez opieki Tomasz Petrasek głową z 5 m skierował piłkę do siatki. To był szósty gol kapitana Rakowa w PKO Ekstraklasie.

Częstochowianie mogli pójść za ciosem, ale chwilę później po strzale Sebastiana Musiolika piłka trafiła w słupek. Niewykorzystanie tej sytuacji szybko zemściło się na beniaminku. W pojedynku młodzieżowców w polu karnym Rakowa Bartosz Białek z łatwością poradził sobie z Piątkowskim i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. 18-letni napastnik Zagłębia bardzo lubi grać z zespołem Marka Papszuna, bo to właśnie w pierwszym meczu tych drużyn w listopadzie w Lubinie strzelił pierwszego gola w PKO Ekstraklasie, a teraz zdobył swoją bramkę numer siedem.

Raków bardzo chciał przerwać serię czterech meczów bez zwycięstwa i w 73 minucie znów wyszedł na prowadzenie. Po dalekim wykopie Szumskiego piłkę przejął wprowadzony na boisko w II połowie Patryk Kun, który podał ją do Davida Tijanicia. Słoweniec wycofał ją Browna Forbesa, a ten tym razem przymierzył precyzyjnie z 17 m i futbolówka ocierając się jeszcze o słupek wpadła do siatki.

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 2:1 (0:0)
1:0 Tomas Petrasek (48), 1:1 Bartosz Białek (60), 2:1 Felicio Brown Forbes (73)