Raków Częstochowa zmienia prezesa! Wojciech Cygan nie będzie już szefem wicemistrza Polski. Kto go zastąpi i dlaczego?

Tomasz Kuczyński
Tomasz Kuczyński
Nowy prezes Rakowa Adam Krawczak i dotychczasowy Wojciech Cygan
Nowy prezes Rakowa Adam Krawczak i dotychczasowy Wojciech Cygan Raków Częstochowa
Udostępnij:
W piątek 17.12.2021 r. Raków Częstochowa ogłosił zmiany we władzach klubu. Wojciech Cygan nie będzie już prezesem wicemistrza Polski! Podano nazwisko jego następcy, który przejmie stery od 1 stycznia 2022 roku. Skąd taka decyzja?

„Z początkiem 2022 roku nastąpią ważne zmiany w strukturze zarządczej Rakowa. Dotychczasowy Prezes Zarządu Wojciech Cygan zostanie Przewodniczącym Rady Nadzorczej. Funkcję Prezesa obejmie Adam Krawczak” - przekazał klub poprzez media społecznościowe.

Skąd taka decyzja?

- Chcemy kontynuować szybkie tempo rozwoju naszego klubu, dlatego zdecydowaliśmy się wzmocnić zarówno pion nadzorczy, jak i wykonawczy - mówi Michał Świerczewski, właściciel Rakowa.

Wojciech Cygan był prezesem częstochowian od lipca 2018 roku. "Od 1 stycznia 2022 roku będzie pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej klubu, gdzie będzie odpowiedzialny za kwestie sportowe, a także za relacje zewnętrzne z organami samorządu terytorialnego i władzy publicznej oraz środowiskiem piłkarskim, gdzie pozostaje reprezentantem Rakowa jako Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. a także pełniąc funkcję Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. Piłkarstwa Profesjonalnego" - informuje klub.

Nowym Prezesem Zarządu zostanie Adam Krawczak, który w przeszłości pełnił funkcje zarządcze w Polsce i za granicą w takich przedsiębiorstwach jak Costa Coffee, Q-Bev czy Van Pur.

- Jestem przekonany, że moje wszechstronne doświadczenie biznesowe oraz umiejętności managerskie pomogą wzmocnić pion wykonawczy klubu - mówi Krawczak - Dotychczasowe osiągnięcia Rakowa są imponujące, ale wszyscy jesteśmy przekonani, że to nie jest jeszcze szczyt naszych marzeń i możliwości. Moim celem jest ugruntowanie kultury rozwoju w klubie i wzmacnianie pozycji Rakowa na arenie polskiej i europejskiej.  Jako ambitni ludzie, dzielący te same wartości, wraz z Michałem Świerczewskim i Wojciechem Cyganem, tworzymy ciekawą grupę osób o uzupełniających się kompetencjach biznesowych, organizacyjnych i sportowych. Wierzę, że efekt synergii naszych wspólnych możliwości wyniesie klub na kolejne szczeble jego rozwoju.

- Wrzucamy kolejny, wyższy bieg - zapewnia Michał Świerczewski - Reorganizacja pomoże nam zmierzyć się z zadaniami czekającymi na nas w bliższej i dalszej przyszłości. Sukcesy sportowe stawiają przed nami nowe wyzwania, jednocześnie rośnie pozycja i znaczenie Rakowa w środowisku polskiego futbolu. Chcemy dalej korzystać z wiedzy, pasji i doświadczenia Wojtka Cygana i jednocześnie umożliwić mu efektywne łączenie obowiązków klubowych z pracą na rzecz PZPN czy Ekstraklasy. Jestem mu niezmiernie wdzięczny za wszystko, co do tej pory zrobił dla naszego klubu i mam pewność, że w nowej roli przyczyni się do osiągania przez Raków jeszcze większych sukcesów. Uważnie śledzimy różne modele zarządzania w europejskiej i polskiej piłce - znajdujemy w nich takie wzorce, w których członkowie organów nadzorczych bardzo mocno angażują się w bieżące funkcjonowanie klubu. Właśnie taki model chcemy zastosować w Rakowie. Kluczem do jego powodzenia będą przede wszystkim jasny podział kompetencji, zadań i odpowiedzialności pomiędzy poszczególne osoby tworzące pion wykonawczy i nadzorczy. Długo przygotowywaliśmy się do tej zmiany - jesteśmy gotowi zrobić kolejny krok naprzód.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie