Raków - Widzew Łódź 2:2 ZDJĘCIA Częstochowianie zremisowali z beniaminkiem I ligi

Raków Częstochowa zremisował w sparingu z Widzewem ŁódźZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. RTS_Widzew_Lodz/Twitter
Piłkarze Rakowa Częstochowa w meczu kontrolnym zremisowali z Widzew Łódź 2:2. Bramki dla podopiecznych trenera Marka Papszuna strzelili Ben Lederman i Marko Poletanović, a obydwa gole dla beniaminka Fortuna 1. Ligi był dziełem Karola Czubaka. Zobaczcie zdjęcia ze sparingu Raków Częstochowa - Widzew Łódź.

Raków Częstochowa - Widzew Łódź wynik, zdjęcia

Raków pozyskał latem już dziewięciu nowych piłkarzy, a że w okresie przygotowawczym czasu na rozgrywanie meczów sparingowych było bardzo mało, więc trener Marek Papszun postanowił wykorzystać ligową przerwę na mecze reprezentacji na taki właśnie sprawdzian. Rywalem częstochowian był beniaminek Fortuna 1. Ligi Widzew Łódź.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW CZĘSTOCHOWA - WIDZEW ŁÓDŹ

Spotkanie Rakowa z Widzewem rozgrywane w podczęstochowskich Konopiskach rozpoczęło się dobrze dla łodzian. Widzew już w 8 minucie objął prowadzenie po strzale Karola Czubaka. Później do głosu doszli gracze klubu z PKO Ekstraklasy i jeszcze przed przerwą zdobyli dwie bramki. Najpierw do remisu doprowadził Amerykanin Ben Lederman, a tuż przed końcem I połowy po uderzeniu z rzutu wolnego na prowadzenie wyprowadził Raków Serb Marko Poletanović. Po zmianie stron łodzianie dążyli do wyrównania i udało im się to na 80 minut przed końcem. Na listę strzelców znów wpisał się młody napastnik Widzewa Karol Czubak.

W sparingu z Widzewem trener Papszun dał szansę gry pozyskanym latem piłkarzom. Debiut w częstochowskim klubie zaliczył Hiszpan Ivi Lopez, który w tym tygodniu podpisał kontrakt z klubem. Szkoleniowiec Rakowa testował również dwóch zupełnie nowych graczy - bramkarza i piłkarza z pola.

Raków Częstochowa - Widzew Łódź 2:2 (2:1)
0:1 Karol Czubak (8), 1:1 Ben Lederman (34), 2:1 Marko Poletanović (45), 2:2 Karol Czubak (82)

Raków Pindroch (46. zawodnik testowany) - Niewulis, Wilusz, Mikołajewski - Bartl (30. Tudor; 61. Żurek), Lederman (46. Papanikoláou), Schwarz (46. Tijanić), Poletanović (46. Kaczmarek), Cebula (46. Musiolik), Malinowski (30. Kun; 61. zawodnik testowany) - Ivi López (46. Brown Forbes).

Widzew Pawłowski (46. Mleczko) - Kosakiewicz (46. Stępiński), Tanżyna (46. Nowak), Rudol (46. Grudniewski), Mikulić (20. Becht) - Gutowski (46. Mąka), Możdżeń (65. Fundambu), Poczobut (46. Mucha), Ameyaw (46. Kun) - Fundambu (46. Michalski), Czubak (46. Prochownik; 82. Czubak)