Raków zaimponował w dogrywce. Legia Warszawa za burtą Pucharu Polski!

krk
Raków sensacyjnie awansował do półfinału
Raków sensacyjnie awansował do półfinału Janusz Strzelczyk
Legia Warszawa nie obroni Pucharu Polski! W Częstochowie w meczu 1/4 finału faworyzowany zespół ze stolicy uległ po dogrywce Rakowowi 1:2. Złotego gola dla pierwszoligowca zdobył w 112. minucie Andrzej Niewulis.

Puchar Polski: Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2:1 po dogrywce

Już początek meczu pokazał, że drużyna Marka Papszuna podejdzie do meczu bez respektu dla wyżej notowanych rywali. W 4. minucie gry Petr Schwartz przerzucił piłkę na prawą stronę do Piotra Malinowskiego. „Malina” przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył, piłka odbiła się od słupka i Radosława Majeckiego i wpadła do bramki Legii, a stadion przy Limanowskiego eksplodował radością.

Gra była wyrównana, ale w 36. minucie poważny błąd popełnił Arkadiusz Kasperkiewicz, który bezlitośnie wykorzystał Michał Kucharczyk.

W drugiej połowie nieco lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Ricardo Sa Pinto, ale w samej końcówce meczu Raków mógł mieć rzut karny, po tym jak jeden z legionistów zagrał piłkę ręką w polu karnym. Arbiter spotkania po konsultacji VAR, zdecydował się kontynuować grę bez „jedenastki”.

W dogrywce to gospodarze od początku prezentowali się korzystniej. W 114 minucie po dokładnym dośrodkowaniu precyzyjnym strzałem głową rywalizację rozstrzygnął Andrzej Niewulis. Z Legii zupełnie zeszło powietrze, chociaż w końcówce kilka razy w polu karnym gospodarzy zrobiło się nerwowo. Dowodem frustracji mistrzów Polski była druga żółta kartka i w efekcie czerwona, którą otrzymał Cafu.

Materiał oryginalny: Raków zaimponował w dogrywce. Legia Warszawa za burtą Pucharu Polski! - Gol24