Ranking szkół jazdy 2013: Najlepsze szkoły jazdy w woj....

  Ranking szkół jazdy 2013: Najlepsze szkoły jazdy w woj. śląskim [ZOBACZ RANKING 19.01-31.10 2013]

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ranking szkół jazdy 2014
  1/8
  przejdź do galerii

  Ranking szkół jazdy 2014 ©WORD Katowice

  Idziesz niebawem na kurs prawa jazdy? Tylko u nas sprawdzisz, które szkoły uczą najlepiej. Nie wybieraj najtańszej szkoły, ale taką, która najskuteczniej przygotuje Cię do egzaminów. [Ranking szkół, które od 19 stycznia do 31 października 2013 roku przysłały na egzamin co najmniej 50 kandydatów na kierowców].
  Egzamin teoretyczny na prawo jazdy, po zmianie zasad, nadal dużo trudniej jest zdać niż kilka lat temu. Ten praktyczny też do łatwych nie należy. Jak więc nie mnożyć problemów? Po prostu wybrać dobrą szkołę jazdy. Dlatego przygotowaliśmy dla Czytelników "Dziennika Zachodniego" ranking szkół, które od 19 stycznia do 31 października 2013 roku przysłały na egzamin co najmniej 50 kandydatów na kierowców do WORD-u w Katowicach i jego pięciu ośrodków: Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Bytomia, Dąbrowy Górniczej i Tychów.


  Dane udostępnił "Dziennikowi Zachodniemu" katowicki WORD. Dzięki nim mogliśmy stworzyć pierwszy ranking szkół nauki jazdy po 19 stycznia 2013 roku.

  ZOBACZ RANKING SZKÓŁ W MIASTACH:

  * Szkoły jazdy Bytom
  * Szkoły jazdy Dąbrowa Górnicza
  * Szkoły jazdy Jastrzebie Zdrój
  * Szkoły jazdy Katowice
  * Szkoły jazdy Rybnik
  * Szkoły jazdy Tychy


  Szkoły jazdy kuszą nas głównie niskimi cenami  Ofert nauki jazdy jest naprawdę mnóstwo. Zalepione nimi są nasze miasta. Kuszą nas głównie niskimi cenami. Niestety, to nie jest najważniejsze kryterium, jakie powinniśmy w tym przypadku brać pod uwagę. Tutaj akurat liczy się przede wszystkim skuteczność. Zaś dysproporcje potrafią być ogromne.

  Sprawdzamy, na czym polega sukces szkoły Kameleon z Jastrzębia-Zdroju, gdzie zdawalność praktycznego egzaminu wynosi 54,5 proc., zaś teoretycznego - 34,5 proc.? Szkołę, która ma najlepsze wyniki z egzaminu praktycznego w woj. śląskim, od kilku lat prowadzi małżeństwo: Agnieszka i Adam Chwastowie.

  - Z mojego doświadczenia wynika, że aż połowa sukcesu w zdawaniu egzaminu leży po stronie kursanta i tego, jak pilnie się przygotuje, przyłoży do nauki i jazd. Kolejne 30 procent to instruktor: jego wiedza, doświadczenie w nauczaniu i podejście do klienta. Reszta to szczęście i życzliwość egzaminatora - wylicza w rozmowie z DZ Adam Chwast.

  Sam uczy jeździć ponad 20 lat. Instruktorzy, których zatrudnia wraz z żoną, mają po kilkanaście lat doświadczenia. To procentuje, bo po prostu wiedzą, jak uczyć.

  Do praktycznego nadal podchodzimy po kilka razy  Są szkoły, gdzie za pierwszym razem zdaje niemal połowa kursantów i takie, gdzie udaje się to zaledwie kilku-kilkunastu procentom. Może nie wszystko, ale naprawdę wiele zależy od przygotowania do egzaminu.

  A oto szczegóły. W bytom-skim oddziale WORD-u do egzaminu praktycznego - nadal najtrudniejszej do zdania części egzaminu na prawo jazdy - najlepiej przygotowywał w ubiegłym roku Ośrodek Szkolenia MAXeL z Bytomia (43,9 proc. zdających), najsłabiej - OSK FALKON z Rudy Śląskiej (15,8 proc.).

  W Dąbrowie Górniczej do egzaminu praktycznego najlepiej przygotowywała Zebra Collective Biznes Jarosława Węsierskiego z Dąbrowy Górniczej (42,7 proc.), najsłabiej OSK LIDER Jacka Kijowskiego z Żarnowca (7,8 proc. z 55 osób skierowanych na egzamin do WORD-u).

  W Jastrzębiu-Zdroju najlepiej uczyła do egzaminu praktycznego FHU Agnieszka Chwast Kameleon (54,5 proc.), najsłabiej Adam Legierski Polski Związek Motorowy z Cieszyna (9,8 proc.).
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo