MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ranking szkół nauki jazdy kategorii B za 2015 rok w województwie śląskim

Sławomir Cichy
Ranking szkół nauki jazdy: Ze statystyk wynika, że niska zdawalność egzaminu na prawo jazdy, to polski fenomen. W Irlandii i Szwecji zdawalność za pierwszym razem przekracza 50, a w Niemczech aż 70 proc.
Ranking szkół nauki jazdy: Ze statystyk wynika, że niska zdawalność egzaminu na prawo jazdy, to polski fenomen. W Irlandii i Szwecji zdawalność za pierwszym razem przekracza 50, a w Niemczech aż 70 proc. DZ
Ranking szkół nauki jazdy: To ostatni rok kursów i egzaminów na prawo jazdy według starych zasad. Od nowego roku dojdzie m.in. obowiązkowy kurs doszkalający w cenie 300 zł. Osoby, które uzyskają prawo jazdy po 1 stycznia 2017 roku w ciągu pierwszych 8 miesięcy od zdobycia uprawnień, nie będą też mogły podejmować pracy zarobkowej jako kierowcy pojazdu określonego w prawie jazdy kategorii „B”.

Ranking szkół nauki jazdy:

Wybieracie się Państwo na kurs prawa jazdy? Zastanawiacie się, jaką wybrać szkołę? „Dziennik Zachodni” po raz dziesiąty służy Państwu pomocą. Wraz z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie a także Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych przygotowaliśmy ranking ośrodków szkolenia kierowców; tych najlepiej przygotowujących i tych najmniej skutecznych.

W jednych egzaminy praktyczne zdaje się średnio za drugim razem, w innych nawet dopiero za siódmym. Sprawdźcie Państwo, gdzie najlepiej przygotują do państwowego egzaminu na prawo jazdy. Oto kryteria jakimi kierowaliśmy się przy tworzeniu zestawienia:

1. Okres badania skuteczności ośrodka nauki jazdy: 1 stycznia - 31 grudnia 2015 r.
2. Podział na poszczególne Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego (Katowice, Częstochowa , Bielko-Biała), oddziały terenowe WORD Katowice w osobnych zakładkach (osobne statystyki dla poszczególnych OSK).
3. W rankingu znalazły się wyłącznie OSK, w których kursanci ustalili co najmniej 100 egzaminów.
4. Skuteczność egzaminów wyłącznie praktycznych.
5. Egzaminy na kategorię „B”.

Ważne! Jeśli zgodnie z zapowiedziami uruchomiona zostanie e-usługa pod nazwą „Sprawdzenie szkoły jazdy”, od 2017 r. każdy będzie mógł w dowolnym momencie roku, na podstawie dostępnych danych statystycznych ocenić jakość kształcenia szkół jazdy w bliższej i dalszej okolicy zanim zdecyduje się na wybór ośrodka dla siebie. Zdaniem MSW zwiększy to konkurencję między szkołami i przyczyni się do wzrostu jakości świadczonych usług. Z drugiej strony z rynku znikną ośrodki o niewystarczającej skuteczności szkolenia.

Ile trzeba mieć pieniędzy by po raz pierwszy zasiąść za kierownicą własnego auta?
Już jutro raport. Sprawdziliśmy ile średnio wydajemy na uzyskanie prawa jazdy oraz ile tak naprawdę kosztuje w Katowicach samochód z obowiązkowym ubezpieczeniem OC dla świeżego kierowcy do 25 roku życia. Obliczenia dla auta mającego 15 lat. Tyle bowiem wynosi średni wiek samochodu w Polsce

Pełny raport skuteczności OSK w województwie śląskim z rubrykami o ilości egzaminów zaplanowanych z danego OSK z podziałem na pozytywne, negatywne, nieobecne

***

Egzamin państwowy na prawo jazdy kat. „B” kosztuje od 19 stycznia 2013 r.:
Teoretyczny - 30 zł
Praktyczny - 140 zł.

Opłata dodatkowa Jeśli na wniosek osoby egzaminowanej w egzaminie bierze udział instruktor prowadzący, opłata pozostaje bez zmian. Opłaty za egzamin zwiększa się o 50 proc., jeśli na wniosek osoby egzaminowanej w egzaminie bierze udział dodatkowo egzaminator nadzorujący.


*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!