„Rapsodia Śląska” na Stadionie Śląskim. Koncert w 100. Rocznicę Powstań Śląskich. Darmowe widowisko już 31 sierpnia

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Zaktualizowano 
Przygotowania do widowiska "Rapsodia Śląska" Stadion Śląski
„Rapsodia Śląska”, czyli wielkie widowisko muzyczno-multimedialne z okazji setnej rocznicy I Powstania Śląskiego odbędzie się już 31 sierpnia na Stadionie Śląskim. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Już trwają przygotowania do tego wydarzenia.

Wielkie widowisko na Stadionie Śląskim. Trwają przygotowania do koncertu

W najbliższą sobotę, 31 sierpnia, o godz. 21.00 na Stadionie Śląskim odbędzie koncert „Rapsodia Śląska” zorganizowany z okazji 100. Rocznicy Powstań Śląskich. Wstęp na stadion będzie bezpłatny. Już trwają przygotowania do tego dużego wydarzenia. Na płycie stadionu zamontowano olbrzymi ekran do projekcji i około 500 metrów kwadratowych ekranów diodowych. Wydarzenia będzie oświetlało 700 urządzeń oświetleniowych.

Na murawie Stadionu Śląskiego przykryto płytę systemem lekkim oraz gumowym. To oznacza, że na murawę mogą przebywać ludzie, ale nie może wjeżdżać ciężki scen. W miejscu sceny płytę przykryto systemem przystosowanym do cięższych tonaży.

Wielkie widowisko - „Rapsodia Śląska” - organizowane jest z okazji 100. Rocznicy Powstań Śląskich. Na tę okazję laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek przygotowuje specjalną kompozycję, która właśnie wtedy będzie miała swoją prapremierę.

Na scenie wystąpią Monika Brodka, Miuosh, Grubson, Marcin Wyrostek, IGO, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk chórzyści i muzycy Filharmonii Śląskiej pod batutą dyrygent Moniki Wolińskiej wraz z udziałem wybitnego skrzypka Janusza Wawrowskigo. Widzowie będą mogli podziwiać także przedstawienie francuskiego podniebnego teatru Transe Express a całość zostanie opatrzona monumentalną scenografią i mappingiem. Wystąpi w sumie około 300 artystów, sama konstrukcja sceny mierzy 35m wysokości oraz 75m szerokości.

Widowisko będzie podzielone na dwie części, w pierwszej zostanie zaprezentowana nowa kompozycja „Rapsodia Śląska” Jana A.P. Kaczmarka z udziałem polskich gwiazd, muzyków Filharmonii Śląskiej i zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, w drugiej wystąpią ze swoim indywidualnym repertuarem znani wykonawcy.

Na koncercie czekają widzów tak naprawdę dwie premiery, gdyż poza przygotowywaną kompozycją Jana A.P. Kaczmarka nowy utwór związany z historią Śląska zaprezentuje także Miuosh.

HARMONOGRAM IMPREZY

 • 19.00 – otwarcie bram stadionu
 • 21.00 – rozpoczęcie I części widowiska
 • ok. 24.15 – planowane zakończenie imprezy

Organizacja widowiska. Potrzebne informacje

O której godzinie będzie można wejść na Stadion Śląski?
Organizatorzy sugerują, by przybyć na teren imprezy jak najwcześniej, przy czym bramy zostaną otwarte dla widzów już o godzinie 19.00. Wejście dla publiczności odbywać się będzie w pierwszej kolejności bramami 1, 4 oraz 7. Osoby wybierające się na imprezę Rapsodia Śląska powinny mieć na uwadze możliwe utrudnienia/korki drogowe w aglomeracji śląskiej.

Parkingi
Bilet parkingowy będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie ticketmaster.pl od dnia 26 sierpnia 2019 roku od godziny 12:00 do dnia 31 sierpnia 2019 roku do godziny 10.00 w następujących cenach:
Strefa Parkingowa P8 – 10,00 zł
Strefa Parkingowa P10 – 10,00 zł.

Po zakupie biletu parkingowego, bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie. W przypadku, gdy nie wszystkie miejsca parkingowe zostaną wykupione w przedsprzedaży internetowej będzie możliwość zakupienia biletu parkingowego na miejscu w dniu imprezy w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego.

W sprzedaży bezpośredniej cena biletu parkingowego wynosić będzie:

 • Strefa Parkingowa P8 – 20,00 zł
 • Strefa Parkingowa P10 – 20,00 zł

Możliwość wjazdu na parkingi w godzinach 11.00 – 2100.

Ilość miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w dniu imprezy jest ograniczona, dlatego w przypadku braku miejsc parkingowych wjazdy do Parku Śląskiego zostaną zamknięte.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską.

Informacje dla osób niepełnosprawnych
Dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostały także bezpłatne miejsca parkingowe – obok Stadionu Śląskiego – wyznaczone na Parkingu P1. Bilety parkingowe na dedykowane miejsca dla osób niepełnosprawnych będzie można zarezerwować na stronie internetowej: www.ticketmaster.pl Rezerwacja biletu parkingowego dla osób niepełnosprawnych jest możliwa po wpisaniu hasła: SLASKI.

Liczba miejsc parkingowych ograniczona jest do 40, a o ich wydaniu decyduje kolejność zgłoszeń. W dniu imprezy wydrukowany bilet parkingowy dla osób niepełnosprawnych będzie ważny tylko i wyłącznie z kartą parkingową osoby niepełnosprawnej, której posiadacz znajduje się w pojeździe. Karta parkingowa osoby niepełnosprawnej musi być wydana i użytkowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Pamiętaj:
1. Parkingi na terenie Parku Śląskiego są płatne, lecz niestrzeżone. Prosimy o niepozostawianie cennych przedmiotów w pojazdach oraz o właściwe zamknięcie samochodów.
2. Możliwość skorzystania z miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w Strefach Parkingowych w dniu imprezy dotyczy tylko i wyłącznie pojazdów do 3,5 t DMC oraz zarejestrowanych do przewożenia maksymalnie 7 osób.
3. Bilet parkingowy upoważnia do jednorazowego wjazdu do Strefy Parkingowej. Po opuszczeniu Strefy Parkingowej nie ma możliwości ponownego wjazdu do Strefy Parkingowej na tym samym bilecie parkingowym.
4. Prosimy o bezwzględne słuchanie poleceń służb parkingowych oraz służb ochrony odpowiedzialnych za kierowanie pojazdów na miejsca parkingowe w strefie parkingowej
5. Zachęcamy do śledzenia stron www.stadionslaski.pl i www.parkslaski.pl oraz kanałów społecznościowych Facebook oraz Twitter Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego, gdzie będą umieszczane informacje o organizacji ruchu i komunikacji w dniu imprezy.

Wyznaczyliśmy 2 strefy parkingowe oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych:
Strefa Parkingowa P8: Wjazd od ul. Chorzowskiej w Katowicach Współrzędne GPS: 50.283253, 18.975074 Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych
Strefa Parkingowa P10: Wjazd od ul. Siemianowickiej w Chorzowie Współrzędne GPS: 50.300619, 18.980921 Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych.
Parking P1 – miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych: Wjazd od ul. Parkowej w Chorzowie Współrzędne GPS: 50.290334, 18.968959 Strefa parkingowa wyłącznie dla samochodów osobowych.

Ze względu na brak konkretnych numerów ulicy przy wjazdach do Parku Śląskiego zamieściliśmy współrzędne GPS poszczególnych wjazdów. Współrzędne GPS są niezwykle ważne, aby uniknąć zamieszania przy dojazdach do Stref Parkingowych.

Dzieci:
Zagubione na terenie imprezy dzieci będą prowadzone do komisariatu policji, gdzie zostanie podjęta próba kontaktu z ich opiekunami. Pokój matki z dzieckiem z przewijalnią dla niemowląt dostępny będzie w punktach medycznych. Kluczami do pomieszczenia dysponować będzie patrol medyczny. Niestrzeżony parking dla rowerków/hulajnóg dziecięcych, wózków dziecięcych na terenie imprezy będzie zlokalizowany koło bramy 1A i 7A na terenie wewnątrz stadionu.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników wstęp na płytę stadionu i obszar sektorów i womitoriów z rowerkami, wózkami dziecięcymi i innymi przedmiotami mogącymi utrudnić ewakuację nie będzie możliwy.

Czy na Stadion Śląski można wnosić picie i jedzenie?
Nie. Zakup napojów oraz jedzenia będzie możliwy w kioskach gastronomicznych. Płatność realizowana będzie przy użyciu kart płatniczych oraz gotówki.

Czego nie wolno wnosić na Stadion Śląski?

 • broni i innych niebezpiecznych przedmiotów,
 • materiałów pożarowo niebezpiecznych,
 • napojów alkoholowych,
 • plastikowych, szklanych bądź metalowych pojemników oraz puszek,
 • środków odurzających oraz substancji psychotropowych,
 • parasoli,
 • balonów oraz innych elementów mogących zakłócić produkcję telewizyjną imprezy,
 • rowerów, skuterów oraz motocykli,
 • psów i innych zwierząt.

Pełna lista przedmiotów zakazanych znajduje się w regulaminie imprezy dostępnym na stronach www.rapsodia.slaskie.pl oraz www.stadionslaski.pl

Transport publiczny:
Na stadion dotrzesz bez problemu korzystając z licznych środków publicznego transportu zbiorowego tj. tramwajów oraz autobusów.

Zarząd Transportu Metropolitalnego zapewni zwiększenie oferty komunikacji publicznej od ok. godziny 16.00 do godziny ok. 21.00 dnia 31.08.2019r. (sobota) oraz od ok. godziny 23.00 dnia 31.08.2019r. do ok. godziny 2.30 dnia 01.09.2019r.

We wskazanych godzinach i w wyznaczonych liniach uczestnicy imprezy mają przejazd komunikacją publiczną za darmo.

Komunikacja tramwajowa:
linie nr 6, 11, 19 – zwiększenie pojemności taboru oraz uruchomienie: dodatkowych kursów przed imprezą oraz po zakończeniu imprezy,

linia nr 0 – zwiększenie częstotliwości kursowania w relacji: „Katowice Plac Wolności” –„Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia” obsługując przystanki w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic m.in. rejon NOSPR, Centrum Handlowe Silesia City Center, przy Śląskim Wesołym Miasteczku LEGENDIA).

Komunikacja autobusowa:
linie nr 820, 830, 840 – od godziny 15.00 uruchomienie obsługi przystanku autobusowego „Chorzów AKS” wraz z dodatkowymi kursami dla linii nr: 820, 830 i 840

linie nr: 138, 674 i 808 – uruchomienie dodatkowych kursów po zakończonej imprezie.

Zmiana organizacji ruchu:
W związku z organizacją imprezy na Stadionie Śląskim w dniu 31.08.2019 r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu, m.in. wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Parkowej na odcinku od ronda w rejonie C.H. Carrefour do skrzyżowania z ul. Kościuszki.

Należy się jednak spodziewać innych, lokalnych zmian i możliwych utrudnień w ruchu.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Nie ma godziny 24.15. Jest 0.15. Doba ma tylko 24 godziny.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3