Red Bull Salzburg - Górnik Zabrze 3:0. SKRÓT MECZU Jak wyglądał ten sparing? [WIDEO, OPINIE]

Marcin Brosz przed startem ligi ma jeszcze nad czym myśleć...
Marcin Brosz przed startem ligi ma jeszcze nad czym myśleć... Marzena Bugała-Azarko
Górnik Zabrze przegrał z Red Bull Salzburg 0:3. Zobaczcie skrót meczu. W ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem rundy wiosennej Górnik Zabrze przegrał w Salzburgu z Red Bullem. Kibiców zespołu Marcina Brosza gra zabrzan, zwłaszcza w pierwszej połowie, na pewno nie napawa optymizmem. Zobaczcie skrót meczu i przeczytajcie, co szkoleniowiec Górnika powiedział po jego zakończeniu.

Górnik Zabrze przegrał w Salzburgu z Red Bullem 0:3. Spotkanie rozegrano w ośrodku treningowym w dzielnicy Taxham.

Pierwsza połowa w wykonaniu zespołu Marcina Brosza wyglądała bardzo słabo i przypominała jesienne występy ligowe. Fatalne błędy w obronie, które bez problemu wykorzystywali gospodarze, chaotyczne próby wyjścia z własnej połowy oraz zmarnowana stuprocentowa sytuacja Igora Angulo znalazły odzwierciedlenie w wyniku 0:3. W przeciwieństwie do ekstraklasowych występów niepewnie spisywał się także Martin Chudy.

Salzburg wystąpił w mocnym składzie, ale część zawodników z podstawowej jedenastki wystąpiła we wcześniejszym sparingu tego klubu z Linzem, wygranym przez gospodarzy 6;0.

W drugiej połowie gospodarze zwolnili tempo, a zabrzanie prezentowali się lepiej. Co ciekawe, w jedenastce nie było już wtedy Prohazki, którego zastąpił Alasana Manneh.

Zobaczcie skrót meczu przygotowany przez klub z Salzburga:

- Takie sparingi są niezwykle potrzebne. Powiem więcej, to właśnie takie mecze są najważniejsze. One dają nam świetny obraz, pokazują w którą stronę musimy iść, jak trenować, czy ile nam jeszcze brakuje. Dziękujemy Salzburgowi, że mogliśmy ten mecz rozegrać. Jako trener chciałbym takie mecze grać jak najczęściej, bo to wielki pożytek dla mnie, zespołu i całego klubu - podsumował spotkanie trener Marcin Brosz.

Zabrzanie mieli też okazję przyjrzeć się ośrodkowi Salzburga.

- Gospodarze byli dla nas bardzo życzliwi. Udostępnili nam ośrodek, pokazali od środka organizację codziennej pracy, przedstawili swoją filozofię. Jeździmy, rozglądamy się, uczymy … tego nigdy nie za dużo. To wartość dodana rozgrywania takich meczów - podkreślił Brosz w rozmowie z oficjalną stroną czternastokrotnych mistrzów Polski.

W poprzednich grach testowych zabrzanie zaliczyli cztery zwycięstwa (2:1 z Banikiem Ostrawa, 3:1 z AS Trencin, 4:1 z FK Csíkszereda, 2:0 z FK Teplice), jeden remis (1:1 z Diosgyori VTK) i jedną porażkę (1:2 z Diosgyori VTK).

W pierwszym wiosennym meczu ligowym Górnik Zabrze w najbliższą sobotę zmierzy się w Kielcach z Koroną.

Red Bull Salzburg - Górnik Zabrze 3:0 (3:0)
1:0 Masaya Okugawa (6), 2:0 Hee-chan Hwang (19), 3:0 Patson Daka (31)
Salzburg: Stanković - Ramalho, Vallci, Wöber, Ulmer - Farkas, Mwepu, Junuzović, Okugawa - Daka, Hee-chan.
Górnik: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janża - Jirka, Matuszek, Prochazka (46. Manneh), Wolsztyński (80. Krawczyk), Jimenez - Angulo.