Reggae na Skrzycznem. Damian SyjonFam kręcił teledysk w...

  Reggae na Skrzycznem. Damian SyjonFam kręcił teledysk w Beskiadach

  ZAL

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Reggae na Skrzycznem. Damian SyjonFam kręcił teledysk w Beskiadach
  1/14
  przejdź do galerii

  ©mat. prasowe

  W Beskidzie Śląskim, na jego najwyższym szczycie, piosenkarz reggae Damian SyjonFam wraz ze swoimi fanami - nagrywał zdjęcia do nowego klipu.
  Dlaczego szczyt Skrzyczne?

  Jak poinformowała nas Magdalena Dziewulska-Skoczylas, scenarzystka i reżyserka teledysku - Motywem przewodnim w moim scenariuszu jest góra, a raczej jej szczyt. Każdy z nas wie jak trudna jest droga na szczyt, ale daje nam ona najwięcej emocji i doświadczenia. Nie każdy z nas dochodzi do celu, ponieważ dla niektórych jest to zbyt trudne i w połowie drogi, a czasami przed samym szczytem się poddaje. Dokładnie tak samo jest w życiu codziennym. Mamy czasami zbyt mało motywacji i wiary w to, że nam się uda. Tym teledyskiem chciałabym zachęcić ludzi do walki o swoje marzenia.

  - Wybrałam Skrzyczne, ponieważ mieliśmy to szczęście poznać fantastycznego człowieka z tamtych okolic Marcina Szendoła. Okazał on nam bezinteresowną pomoc, a przy tym emanował bardzo pozytywną energią. Uznałam, że pewnie jest tam więcej takich ludzi, a takich właśnie potrzebowałam do klipu. Poza tym bardzo mi się podoba to miejsce i okolica - dodaje Dziewulska-Skoczylas.

  Zobacz jak wyglądał praca na planie teledysku:


  Kim jest Damian SyjonFam?

  Damian w latach 90 tych zaczynał grając na gitarze w reggaeowym zespole Natura. W 2008 roku, z jego inicjatywy powstał zespół ComeYah, w którym był liderem, wokalistą i autorem tekstów.

  Jego specyficzna, nietuzinkowa barwa głosu w 2012 roku została doceniona przez czasopismo Free Colours, w którym został nominowany w kategorii wokalista roku.

  W 2013 roku rozpoczął pracę nad solową płytą, przy której współpracował z: Watzkiem Wawrzyniakiem, Krystianem K-Jah Walczakiem, House of Riddim, Bass Galore Productions oraz D'Roots Brothers.

  Praca zaowocowała spójnym, harmonijnym, korzennym reggae o uniwersalnym przekazie. Słowa napisane i zaśpiewane przez Syjona zadają niewygodne pytania i opowiadają o prawdziwym Domu, za którym tęsknimy. Ostrzega przed oszustwem dzisiejszych czasów, ale najwięcej muzycznej przestrzeni poświęca nieskończonej i wszechobecnej Miłości.

  15 sierpnia tego roku, nakładem wrocławskiej wytwórni Lou & Rocked Boys ukazała się płyta „Wracam do Domu”, która w pierwszym miesiącu sprzedaży znalazła się na drugim miejscu na liście OLIS.

  Posłuchaj piosenki Powstanie"...  *Superbudowa kadencji 2010-2014. Co się zmieniło w naszych miastach. [PLEBISCYT]. Głosuj, lub zgłoś kandydata
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Nasz elementarz za darmo [ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przypomnijmy

  Biała to Małopolska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  że Skrzyczne jest w całości położone w Małopolsce.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo