Regionalny Puchar Polski. Odra Wodzisław podpisała umowę o...

  Regionalny Puchar Polski. Odra Wodzisław podpisała umowę o współpracy z hiszpańskim Levante

  Zdjęcie autora materiału

  Leszek Jaźwiecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Odra Wodzisław podpisała umowę o współpracy z hiszpańskim Levante
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Leszek Jaźwiecki

  W Wodzisławiu znowu zapachniało europejską piłką. Odra Wodzisław podpisała umowę o współpracy z 12 zespołem hiszpańskiej ligi Lwvante. Umowa dotyczy głównie młodzieży, ale skorzysta także na tym pierwsza drużyna. Odra jest finalistą Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Rybnik. W finale regionalnego PP wodzisławianie zmierzą się 17 kwietnia z Unią Książenice.
  Umowę podpisano w wodzisławskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Nie przez przypadek. W Walencji takie umowy między klubami porównuje się do zawierania... małżeństwa.

  Zobacz galerię

  - Jako kierownik USC błogosławię ten związek - powiedział jeszcze przed podpisaniem umowy prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca. - Odra Wodzisław to klub, który jest mocno wpisany w historię miasta i trudno je sobie wyobrazić bez piłki nożnej.
  Umowę z ramienia Levante UD podpisał przedstawiciel klubu Daniel Pastor. Towarzyszył mu manager współpracujący z Odrą Wodzisław Jorge Fuster Molla.

  - Odra jest pierwszym i jedynym na razie polskim klubem z którym współpracujemy i dlatego będzie traktowana specjalnie - przyznał Daniel Pastor i dodał z uśmiechem - Jak pierwsze dziecko. W Europie prowadzimy podobne działania, głównie w Danii, Norwegii i Anglii, będą pojawiać się też inne kraje. Jesteśmy klubem z blisko 100 letnia tradycja, mamy doświadczenie w szkoleniu młodzieży. Nie chcemy jednak niczego narzucać, chcemy jedynie pomóc.

  - Umowa jest pierwszym etapem, wstępem do współpracy - przyznał Patryk Gruszka, wiceprezes Odry. - Levante chce również korzystać z naszego zaplecza, które jest ponadprzeciętne jak na polskie warunki - dodał.

  Pomysł na współpracę zrodził się w ubiegłym roku.

  - Prowadziliśmy rozmowy z Levante za pośrednictwem Jorge Fustel Molli, a efektem tego była nasza oficjalna wizyta w Walencji - mówi Patryk Gruszka. - Spodobało nam się podejście hiszpańskiego klubu do nas, zresztą w podobnym tonie wyrażali się przedstawiciele Levante.

  Podczas wizyty w ubiegłym roku w Walencji delegacji Odry towarzyszyło czterech zawodników (2 seniorów i 2 juniorów) oraz przedstawiciele sztabu szkoleniowego. Seniorzy Damian Tarka i Patryk Dudziński trenowali przez trzy dni z trzecioligowcem Paterna FC, a juniorzy Artur Elias i Donatan Grzybek trenowali w ośrodku Levante.

  - Zajęcia odbywały się w najwyższej klasie ośrodku treningowym oddalonym kilkanaście minut drogi od samej Walencji - wspomina wiceprezes Odry.

  Z podpisaniem umowy z hiszpańskim klubem bardzo zadowolony jest pierwszy trener Odry Wodzisław Ryszard Wieczorek.

  - Kiedy rozpoczynałem pracę jako trener szkoleniowcy sami jeździli na staże zagraniczne, uczęszczali na kursy z udziałem piłkarskich autorytetów by podnosić swoje umiejętności - mówi trener Odry. - Ta współpraca ułatwia dotarcie do nowych myśli szkoleniowych i jestem bardzo ciekawy jak wypadnie ten związek. Odra zrobiła krok do przodu.

  Levante nie jest pierwszym europejskim klubem z którym współpracuje Odra. Drugim jest niemiecki VfL Wolfsburg.

  - Współpracujemy, ale nie mamy z nimi podpisanej oficjalnie umowy - wyjaśnia trener Wieczorek i dodaje, że pierwsza drużyna wyjedzie na 10 dniowe zgrupowanie do Levante w lutym. Wodzisławianie chcą nie tylko zakończyć ligę na pierwszym miejscu, ale także pokazać z dobrej strony w Pucharze Polski. Odra w finale podokręgu Rybnik 17 kwietnia zmierzy się z Unia Książenice.

  REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Murale w Hawanie. Zaułki starego miasta kryją arcydzieła

  Murale w Hawanie. Zaułki starego miasta kryją arcydzieła

  ☀ Kup dostęp do prenumeraty cyfrowej za POŁOWĘ CENY! ☀

  ☀ Kup dostęp do prenumeraty cyfrowej za POŁOWĘ CENY! ☀

  Użytkowanie wieczyste – jak skorzystać z bonifikaty przy przekształceniu we własność?

  Użytkowanie wieczyste – jak skorzystać z bonifikaty przy przekształceniu we własność?

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA