Regionalny Puchar Polski. Odra Wodzisław podpisała umowę o...

  Regionalny Puchar Polski. Odra Wodzisław podpisała umowę o współpracy z hiszpańskim Levante

  Zdjęcie autora materiału

  Leszek Jaźwiecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Odra Wodzisław podpisała umowę o współpracy z hiszpańskim Levante
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Leszek Jaźwiecki

  W Wodzisławiu znowu zapachniało europejską piłką. Odra Wodzisław podpisała umowę o współpracy z 12 zespołem hiszpańskiej ligi Lwvante. Umowa dotyczy głównie młodzieży, ale skorzysta także na tym pierwsza drużyna. Odra jest finalistą Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Rybnik. W finale regionalnego PP wodzisławianie zmierzą się 17 kwietnia z Unią Książenice.
  Umowę podpisano w wodzisławskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Nie przez przypadek. W Walencji takie umowy między klubami porównuje się do zawierania... małżeństwa.

  Zobacz galerię

  - Jako kierownik USC błogosławię ten związek - powiedział jeszcze przed podpisaniem umowy prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca. - Odra Wodzisław to klub, który jest mocno wpisany w historię miasta i trudno je sobie wyobrazić bez piłki nożnej.
  Umowę z ramienia Levante UD podpisał przedstawiciel klubu Daniel Pastor. Towarzyszył mu manager współpracujący z Odrą Wodzisław Jorge Fuster Molla.

  - Odra jest pierwszym i jedynym na razie polskim klubem z którym współpracujemy i dlatego będzie traktowana specjalnie - przyznał Daniel Pastor i dodał z uśmiechem - Jak pierwsze dziecko. W Europie prowadzimy podobne działania, głównie w Danii, Norwegii i Anglii, będą pojawiać się też inne kraje. Jesteśmy klubem z blisko 100 letnia tradycja, mamy doświadczenie w szkoleniu młodzieży. Nie chcemy jednak niczego narzucać, chcemy jedynie pomóc.

  - Umowa jest pierwszym etapem, wstępem do współpracy - przyznał Patryk Gruszka, wiceprezes Odry. - Levante chce również korzystać z naszego zaplecza, które jest ponadprzeciętne jak na polskie warunki - dodał.

  Pomysł na współpracę zrodził się w ubiegłym roku.

  - Prowadziliśmy rozmowy z Levante za pośrednictwem Jorge Fustel Molli, a efektem tego była nasza oficjalna wizyta w Walencji - mówi Patryk Gruszka. - Spodobało nam się podejście hiszpańskiego klubu do nas, zresztą w podobnym tonie wyrażali się przedstawiciele Levante.

  Podczas wizyty w ubiegłym roku w Walencji delegacji Odry towarzyszyło czterech zawodników (2 seniorów i 2 juniorów) oraz przedstawiciele sztabu szkoleniowego. Seniorzy Damian Tarka i Patryk Dudziński trenowali przez trzy dni z trzecioligowcem Paterna FC, a juniorzy Artur Elias i Donatan Grzybek trenowali w ośrodku Levante.

  - Zajęcia odbywały się w najwyższej klasie ośrodku treningowym oddalonym kilkanaście minut drogi od samej Walencji - wspomina wiceprezes Odry.

  Z podpisaniem umowy z hiszpańskim klubem bardzo zadowolony jest pierwszy trener Odry Wodzisław Ryszard Wieczorek.

  - Kiedy rozpoczynałem pracę jako trener szkoleniowcy sami jeździli na staże zagraniczne, uczęszczali na kursy z udziałem piłkarskich autorytetów by podnosić swoje umiejętności - mówi trener Odry. - Ta współpraca ułatwia dotarcie do nowych myśli szkoleniowych i jestem bardzo ciekawy jak wypadnie ten związek. Odra zrobiła krok do przodu.

  Levante nie jest pierwszym europejskim klubem z którym współpracuje Odra. Drugim jest niemiecki VfL Wolfsburg.

  - Współpracujemy, ale nie mamy z nimi podpisanej oficjalnie umowy - wyjaśnia trener Wieczorek i dodaje, że pierwsza drużyna wyjedzie na 10 dniowe zgrupowanie do Levante w lutym. Wodzisławianie chcą nie tylko zakończyć ligę na pierwszym miejscu, ale także pokazać z dobrej strony w Pucharze Polski. Odra w finale podokręgu Rybnik 17 kwietnia zmierzy się z Unia Książenice.

  REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Jutro rusza cykl 20. wideokonferencji dla przedsiębiorców „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”

  Jutro rusza cykl 20. wideokonferencji dla przedsiębiorców „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Dziennika za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Dziennika za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Wolontariusze przygotowują paczki dla seniorów w Tychach.

  Wolontariusze przygotowują paczki dla seniorów w Tychach.

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”