REJESTRACJA KARTY SIM: Jak zarejestrować numer na kartę....

  REJESTRACJA KARTY SIM: Jak zarejestrować numer na kartę. PORADNIK, INSTRUKCJA

  KR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  REJESTRACJA KARTY SIM: Jak zarejestrować numer na kartę. PORADNIK, INSTRUKCJA
  REJESTRACJA KARTY SIM: JAK ZAREJESTROWAĆ NUMER NA KARTĘ? DO KIEDY REJESTRACJA TELEFONU NA KARTĘ? Przeczytajcie nasz PORADNIK. Do 1 lutego wszyscy użytkownicy telefonów "na kartę" muszą zarejestrować swoje numery telefonów. Jeśli obowiązek ten nie zostanie spełniony, od 2 lutego karta zostanie dezaktywowana. Oznacza to, że nie będzie można wykonywać i odbierać żadnych połączeń, wysyłać wiadomości SMS/ MMS i łączyć się z internetem. Co zrobić, żeby nie stracić numeru "na kartę"? Oto przewodnik. Jeśli masz telefon na kartę, to zarejestruj numer koniecznie. REJESTRACJA KARTY SIM: Jak zarejestrować numer na kartę PORADNIK
  REJESTRACJA KARTY SIM: Jak zarejestrować numer na kartę. PORADNIK, INSTRUKCJA

  REJESTRACJA KARTY SIM? Jak zarejestrować numer na kartę w ORANGE, PLAY, PLUS, T-MOBILE...  Obowiązek rejestracji kart SIM w telefonach typu prepaid (przedpłaconych lub popularnie nazywanych "telefonami na kartę") upływa 1 lutego 2017 roku.

  Wszyscy użytkownicy takich usług są zobligowani do zarejestrowania swojego numeru na podstawie zapisów ustawy antyterrorystycznej. Jeśli nie zarejestrujecie karty sim ze swoim numerem na kartę, zostanie on zablokowany.

  SIM też w Żabce i Freshmarkecie
  Rejstracja w sklepach

  Od 25 lipca wszystkie nowe startery telefoniczne zanim zostaną aktywowane, muszą zostać wcześniej przypisane do nazwiska konkretnej osoby. Natomiast do 1 lutego trzeba zarejestrować te numery, z których korzystaliśmy już dużo wcześniej (przed 25 lipca 2016 roku).

  Sposobów rejestracji kart SIM jest wiele, ale uważajmy, aby robiąc to na ostatnią chwilę, nie paść ofiarą oszustów, którzy chcą wyłudzić nasze dane osobowe.

  REJESTRACJA KARTY SIM? Jak zarejestrować numer na kartę? O czym trzeba pamiętać rejestrując numer "na kartę"?

  JEŚLI MASZ TELEFON NA KARTĘ, NIE ZWLEKAJ. REJESTRACJA NUMERÓW TYLKO DO 1 LUTEGO
  OTO PRZEWODNIK, JAK ZAREJESTROWAĆ NUMER NA KARTĘ


  • Jeśli nie zarejestrujemy numeru "na kartę" do 1 lutego, od 2 lutego karta zostanie dezaktywowana - nie będziemy mogli wykonywać oraz odbierać połączeń, wysyłać wiadomości SMS lub MMS oraz łączyć się z internetem
  • Dezaktywowanie karty nie oznacza, że bezpowrotnie stracimy swój dotychczasowy numer. Trzeba jednak pamiętać, że z usług telekomunikacyjnych korzystać nie będziemy mogli, ale okres ważności naszego konta będzie biegł normalnie. Większość operatorów (np. Orange, Play) gwarantuje, że numer nie wróci do bazy wolnych numerów (będzie cały czas naszym numerem), jeśli przed wygaśnięciem ważności karty, numeru na kartę nie zarejestrujemy. Plus daje taką możliwość do 15 grudnia 2017 roku.
  • Gdy nasza karta będzie dezaktywowana, będziemy mogli wykonywać połączenia pod numer alarmowy 112. UWAGA! Tylko do czasu, dopóki nasz numer nie trafi do bazy wolnych numerów i go bezpowrotnie utracimy. UKE informuje, że z zablokowanych kart nie będzie można dzwonić pod numery zaczynające się od 9XX
  • Numer możemy zarejestrować w punktach stacjonarnych. Wśród nich m.in. w salonach operatorów, kioskach Ruchu, urzędach Poczty Polskiej, sklepach ze sprzętem elektronicznym oraz punktach partnerskich naszego operatora.
  • POTRZEBUJESZ DO REJESTRACJI
   Udając się do punktu stacjonarnego najlepiej mieć ze sobą: telefon komórkowy wraz z kartą SIM, którą chcemy zarejestrować oraz dokument, potwierdzający tożsamość (Generalny Inspektor Danych Osobowych wydał komunikat, w którym zwracał uwagę, iż nie ma potrzeby, aby operatorzy kserowali lub skanowali nasz dowód osobisty).
  • Podczas rejestracji numeru np. w kioskach Ruchu, nasze dane osobowe nie są zapisane w kasach sprzedawców, ale za pomocą specjalnego programu przesyłane online bezpośrednio do operatora
  • Istnieje możliwość rejestracji numeru u listonosza. Wystarczy zgłosić mu taką chęć, podać numer telefonu oraz numer karty SIM (większość operatorów pozwala to bezpłatnie sprawdzić za pomocą wpisania kodu), podać imię, nazwisko, pesel oraz potwierdzić swoje dane, okazując ważny dokument, potwierdzający tożsamość.
  • Większość operatorów oferuje możliwość zarejestrowania numeru za pomocą SMS. Jednak aby skorzystać z tej opcji, trzeba posiadać już chociaż jeden zarejestrowany numer, abonament lub korzystać z usługi MIX. Wówczas zgłaszany numer będzie przypisany do danych osobowych właściciela abonamentu/ usług MIX/ już zarejestrowanego numeru telefonu
  • UWAGA NA OSZUSTÓW!Niedługo po tym, jak w życie weszła ustawa antyterrorystyczna, pojawiały się informacje mówiące o tym, posiadacze komórek otrzymują telefony/ wiadomości SMS lub maile, w których oferowane jest im zarejestrowanie numeru, od ręki bez wychodzenia z domu. Warunek jest jeden: przesłanie swoich danych osobowych. - Jeśli dzwoni lub pisze ktoś podający się za osobę reprezentującą operatora, nie należy mu ufać! Rejestracja karty SIM nie może odbywać się przez telefon ani za pośrednictwem poczty elektronicznej, a jedynie w salonie operatora albo w firmie z nim współpracującej lub po wypełnieniu formularza online przez konsumenta i późniejszym potwierdzeniu tożsamości np. przez kuriera - przestrzega Urząd Komunikacji Elektronicznej.
  • Jeśli posiadamy internetowe konto bankowe w ING Banku Śląskim lub banku Millenium, numer telefonu możemy zarejestrować logując się do systemu transakcyjnego, z którego robimy przelewy. Rejestracja numeru na kartę poprzez bank jest możliwa.
  • Co w przypadku osób starszych i niepełnosprawnych, których mobilność jest ograniczona i mają trudności z opuszczeniem domu, aby zarejestrować numer na kartę samodzielnie? UKE informuje, że potwierdzenie danych jest możliwe za pośrednictwem osoby trzeciej, działającej w imieniu operatora. - Operator może zlecić czynności związane z weryfikacją innym podmiotom, na przykład firmie kurierskiej - odpowiada urząd.
  • Jeśli nasz operator nie ma salonu firmowego (np. a2mobile), numer telefonu możemy zarejestrować u współpracującego z nim operatora, w punktach, z którymi ma podpisaną umowę lub za pośrednictwem formularza elektronicznego. W tym ostatnim przypadku nasze dane osobowe muszą zostać potwierdzone przez osobę trzecią - albo kuriera, albo musimy udać się do wskazanego przez naszego operatora komórkowego punktu partnerskiego.


  REJESTRACJA KARTY SIM? Jak zarejestrować numer na kartę w ORANGE?  Sprawdź, czy numer jest zarejestrowany

  Wyślij bezpłatnego SMS-a o treści „numer” pod 80190. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie, że numer jest zarejestrowany lub instrukcję, co zrobić, aby numer zarejestrować.

  Punkty stacjonarne rejestracji
  W salonach Orange, urzędach Poczty Polskiej, punktach (kioskach) Ruch, sklepach Media Expert, sklepach Saturn, sklepach Media Markt, salonikach prasowych In Medio, sklepach Neonet, salonikach Relay, punktach AB FOTO, salonikach Kolportera, punktach NC+, salonikach Świat Prasy, stacjach benzynowych BP i Statoil

  Możesz przesłać wcześniej dane
  Na swojej stronie Orange informuje, że przed wizytą w salonie możemy przesłać operatorowi wcześniej swoje dane, aby maksymalnie przyspieszyć czas rejestracji. Formularz dostępny online. Personalia można też wysłać SMS-em.

  Rejestracja numeru poprzez SMS
  Opcja dostępna dla użytkowników zarejestrowanego numeru lub usługi abonamentowej. SMS z numerem właściciela takiej usługi należy wysłać pod 80280.

  Rejestracja numeru online w serwisie banku
  Opcja możliwa dla klientów banku ING Bank Śląski oraz Millenium. W tym przypadku należy zalogować się do systemu transakcyjnego i wybrać zakładkę „Bankowość mobilna”, a następnie „Zarejestruj numer na kartę”. W podanym formularzu wpisujemy numer telefonu oraz numer karty SIM. Dane automatycznie zostaną uzupełnione o imię, nazwisko i PESEL. W ten sposób formularz zostanie przesłany operatorowi.

  Rejestracja numeru u listonosza
  Zgłoś listonoszowi chęć zarejestrowania numeru. Wyślij SMS o treść „NUMER” na numer 80190. W wiadomości zwrotnej otrzymasz numer telefonu oraz numer karty SIM, którą należy pokazać listonoszowi. Pokaż listonoszowi dokument potwierdzający tożsamość.

  Bonusy
  1000 zł na rozmowy i SMS-y oraz 100 GB internetu. Promocja trwa do 28 lutego. Przyznany pakiet jest ważny 30 dni. Promocja obejmie także karty rejestrowane po 1 lutego.

  CZYTAJ WIĘCEJ NA KOLEJNEJ PODSTRONIE
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo