REJESTRACJA KARTY SIM: Jak zarejestrować numer na kartę. PORADNIK, INSTRUKCJA

 • Dziennik Zachodni

kr

REJESTRACJA KARTY SIM: JAK ZAREJESTROWAĆ NUMER NA KARTĘ? DO KIEDY REJESTRACJA TELEFONU NA KARTĘ? Przeczytajcie nasz PORADNIK. Do 1 lutego wszyscy użytkownicy telefonów "na kartę" muszą zarejestrować swoje numery telefonów. Jeśli obowiązek ten nie zostanie spełniony, od 2 lutego karta zostanie dezaktywowana. Oznacza to, że nie będzie można wykonywać i odbierać żadnych połączeń, wysyłać wiadomości SMS/ MMS i łączyć się z internetem. Co zrobić, żeby nie stracić numeru "na kartę"? Oto przewodnik. Jeśli masz telefon na kartę, to zarejestruj numer koniecznie. REJESTRACJA KARTY SIM: Jak zarejestrować numer na kartę PORADNIK

REJESTRACJA KARTY SIM? Jak zarejestrować numer na kartę w ORANGE, PLAY, PLUS, T-MOBILE...

Obowiązek rejestracji kart SIM w telefonach typu prepaid (przedpłaconych lub popularnie nazywanych "telefonami na kartę") upływa 1 lutego 2017 roku.

Wszyscy użytkownicy takich usług są zobligowani do zarejestrowania swojego numeru na podstawie zapisów ustawy antyterrorystycznej. Jeśli nie zarejestrujecie karty sim ze swoim numerem na kartę, zostanie on zablokowany.

SIM też w Żabce i Freshmarkecie
Rejstracja w sklepach

Od 25 lipca wszystkie nowe startery telefoniczne zanim zostaną aktywowane, muszą zostać wcześniej przypisane do nazwiska konkretnej osoby. Natomiast do 1 lutego trzeba zarejestrować te numery, z których korzystaliśmy już dużo wcześniej (przed 25 lipca 2016 roku).

Sposobów rejestracji kart SIM jest wiele, ale uważajmy, aby robiąc to na ostatnią chwilę, nie paść ofiarą oszustów, którzy chcą wyłudzić nasze dane osobowe.

REJESTRACJA KARTY SIM? Jak zarejestrować numer na kartę? O czym trzeba pamiętać rejestrując numer "na kartę"?

JEŚLI MASZ TELEFON NA KARTĘ, NIE ZWLEKAJ. REJESTRACJA NUMERÓW TYLKO DO 1 LUTEGO

OTO PRZEWODNIK, JAK ZAREJESTROWAĆ NUMER NA KARTĘ

 • Jeśli nie zarejestrujemy numeru "na kartę" do 1 lutego, od 2 lutego karta zostanie dezaktywowana - nie będziemy mogli wykonywać oraz odbierać połączeń, wysyłać wiadomości SMS lub MMS oraz łączyć się z internetem
 • Dezaktywowanie karty nie oznacza, że bezpowrotnie stracimy swój dotychczasowy numer. Trzeba jednak pamiętać, że z usług telekomunikacyjnych korzystać nie będziemy mogli, ale okres ważności naszego konta będzie biegł normalnie. Większość operatorów (np. Orange, Play) gwarantuje, że numer nie wróci do bazy wolnych numerów (będzie cały czas naszym numerem), jeśli przed wygaśnięciem ważności karty, numeru na kartę nie zarejestrujemy. Plus daje taką możliwość do 15 grudnia 2017 roku.
 • Gdy nasza karta będzie dezaktywowana, będziemy mogli wykonywać połączenia pod numer alarmowy 112. UWAGA! Tylko do czasu, dopóki nasz numer nie trafi do bazy wolnych numerów i go bezpowrotnie utracimy. UKE informuje, że z zablokowanych kart nie będzie można dzwonić pod numery zaczynające się od 9XX
 • Numer możemy zarejestrować w punktach stacjonarnych. Wśród nich m.in. w salonach operatorów, kioskach Ruchu, urzędach Poczty Polskiej, sklepach ze sprzętem elektronicznym oraz punktach partnerskich naszego operatora.
 • POTRZEBUJESZ DO REJESTRACJI
  Udając się do punktu stacjonarnego najlepiej mieć ze sobą: telefon komórkowy wraz z kartą SIM, którą chcemy zarejestrować oraz dokument, potwierdzający tożsamość (Generalny Inspektor Danych Osobowych wydał komunikat, w którym zwracał uwagę, iż nie ma potrzeby, aby operatorzy kserowali lub skanowali nasz dowód osobisty).
 • Podczas rejestracji numeru np. w kioskach Ruchu, nasze dane osobowe nie są zapisane w kasach sprzedawców, ale za pomocą specjalnego programu przesyłane online bezpośrednio do operatora
 • Istnieje możliwość rejestracji numeru u listonosza. Wystarczy zgłosić mu taką chęć, podać numer telefonu oraz numer karty SIM (większość operatorów pozwala to bezpłatnie sprawdzić za pomocą wpisania kodu), podać imię, nazwisko, pesel oraz potwierdzić swoje dane, okazując ważny dokument, potwierdzający tożsamość.
 • Większość operatorów oferuje możliwość zarejestrowania numeru za pomocą SMS. Jednak aby skorzystać z tej opcji, trzeba posiadać już chociaż jeden zarejestrowany numer, abonament lub korzystać z usługi MIX. Wówczas zgłaszany numer będzie przypisany do danych osobowych właściciela abonamentu/ usług MIX/ już zarejestrowanego numeru telefonu
 • UWAGA NA OSZUSTÓW!Niedługo po tym, jak w życie weszła ustawa antyterrorystyczna, pojawiały się informacje mówiące o tym, posiadacze komórek otrzymują telefony/ wiadomości SMS lub maile, w których oferowane jest im zarejestrowanie numeru, od ręki bez wychodzenia z domu. Warunek jest jeden: przesłanie swoich danych osobowych. - Jeśli dzwoni lub pisze ktoś podający się za osobę reprezentującą operatora, nie należy mu ufać! Rejestracja karty SIM nie może odbywać się przez telefon ani za pośrednictwem poczty elektronicznej, a jedynie w salonie operatora albo w firmie z nim współpracującej lub po wypełnieniu formularza online przez konsumenta i późniejszym potwierdzeniu tożsamości np. przez kuriera - przestrzega Urząd Komunikacji Elektronicznej.
 • Jeśli posiadamy internetowe konto bankowe w ING Banku Śląskim lub banku Millenium, numer telefonu możemy zarejestrować logując się do systemu transakcyjnego, z którego robimy przelewy. Rejestracja numeru na kartę poprzez bank jest możliwa.
 • Co w przypadku osób starszych i niepełnosprawnych, których mobilność jest ograniczona i mają trudności z opuszczeniem domu, aby zarejestrować numer na kartę samodzielnie? UKE informuje, że potwierdzenie danych jest możliwe za pośrednictwem osoby trzeciej, działającej w imieniu operatora. - Operator może zlecić czynności związane z weryfikacją innym podmiotom, na przykład firmie kurierskiej - odpowiada urząd.
 • Jeśli nasz operator nie ma salonu firmowego (np. a2mobile), numer telefonu możemy zarejestrować u współpracującego z nim operatora, w punktach, z którymi ma podpisaną umowę lub za pośrednictwem formularza elektronicznego. W tym ostatnim przypadku nasze dane osobowe muszą zostać potwierdzone przez osobę trzecią - albo kuriera, albo musimy udać się do wskazanego przez naszego operatora komórkowego punktu partnerskiego.

REJESTRACJA KARTY SIM? Jak zarejestrować numer na kartę w ORANGE?

Sprawdź, czy numer jest zarejestrowany

Wyślij bezpłatnego SMS-a o treści „numer” pod 80190. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie, że numer jest zarejestrowany lub instrukcję, co zrobić, aby numer zarejestrować.

Punkty stacjonarne rejestracji
W salonach Orange, urzędach Poczty Polskiej, punktach (kioskach) Ruch, sklepach Media Expert, sklepach Saturn, sklepach Media Markt, salonikach prasowych In Medio, sklepach Neonet, salonikach Relay, punktach AB FOTO, salonikach Kolportera, punktach NC+, salonikach Świat Prasy, stacjach benzynowych BP i Statoil

Możesz przesłać wcześniej dane
Na swojej stronie Orange informuje, że przed wizytą w salonie możemy przesłać operatorowi wcześniej swoje dane, aby maksymalnie przyspieszyć czas rejestracji. Formularz dostępny online. Personalia można też wysłać SMS-em.

Rejestracja numeru poprzez SMS
Opcja dostępna dla użytkowników zarejestrowanego numeru lub usługi abonamentowej. SMS z numerem właściciela takiej usługi należy wysłać pod 80280.

Rejestracja numeru online w serwisie banku
Opcja możliwa dla klientów banku ING Bank Śląski oraz Millenium. W tym przypadku należy zalogować się do systemu transakcyjnego i wybrać zakładkę „Bankowość mobilna”, a następnie „Zarejestruj numer na kartę”. W podanym formularzu wpisujemy numer telefonu oraz numer karty SIM. Dane automatycznie zostaną uzupełnione o imię, nazwisko i PESEL. W ten sposób formularz zostanie przesłany operatorowi.

Rejestracja numeru u listonosza
Zgłoś listonoszowi chęć zarejestrowania numeru. Wyślij SMS o treść „NUMER” na numer 80190. W wiadomości zwrotnej otrzymasz numer telefonu oraz numer karty SIM, którą należy pokazać listonoszowi. Pokaż listonoszowi dokument potwierdzający tożsamość.

Bonusy
1000 zł na rozmowy i SMS-y oraz 100 GB internetu. Promocja trwa do 28 lutego. Przyznany pakiet jest ważny 30 dni. Promocja obejmie także karty rejestrowane po 1 lutego.

CZYTAJ WIĘCEJ NA KOLEJNEJ PODSTRONIE

REJESTRACJA KARTY SIM? Jak zarejestrować numer na kartę w PLAY

Sprawdź, czy numer jest zarejestrowany
W tym celu na klawiaturze telefonu trzeba wpisać kod *111*49*1# lub wysłać bezpłatnego SMS-a o treści „REJESTRACJA” na numer 111.

Punkty stacjonarne rejestracji
Salony Play, kioski Ruchu, saloniki prasowe InMedio oraz Kolporter, urzędy Poczty Polskiej, na stacji paliw Statoil, punkty partnerów.

Rejestracja numeru przez SMS
Możliwa tylko w przypadku, gdy jesteśmy właścicielem już jednego zarejestrowanego numeru „na kartę”, mamy abonament lub umowę „MIX”. Wówczas z zarejestrowanego numeru wysyłamy bezpłatnego SMS-a pod 676, a w jego treść wpisujemy „ZAREJESTRUJ” i podajemy numer, który chcemy zgłosić, np. ZAREJESTRUJ 790123456. Wskazany numer otrzyma SMS, w którym musimy potwierdzić zakończenie rejestracji. Po wyrażeniu zgody, oba numery (z którego wysłano SMS oraz który zgłoszono) otrzymają SMS z potwierdzeniem.

Rejestracja numeru online w serwisie banku
Możliwość dostępna dla klientów ING Banku Śląskiego oraz Millenium.

Rejestracja u listonosza
Aby skorzystać z tej opcji, musimy zgłosić listonoszowi chęć zarejestrowania numeru telefonu. Poza numerem telefonu, musimy podać również numer karty SIM. Oba numery można sprawdzić wpisując na klawiaturze telefonu kod *127#. Okaż listonoszowi swój dokument, potwierdzający tożsamość. Po zakończeniu tej operacji otrzymamy wiadomość potwierdzającą, iż wskazany numer został już przypisany do naszego nazwiska.

Bonusy za rejestrację
Wahają się od 100 do 500 zł (uzależnione są od stażu w sieci). Można je wykorzystać na dzwonienie, wysyłanie SMS/MMS przez 30 dni na terenie Polski. Otrzymamy również 10 GB na połączenie z internetem (ważne przez 30 dni). Wraz z uruchomieniem bonusu, konto zostanie przedłużone o rok. W Play nie ma limitów odnośnie liczby zarejestrowanych numerów na jedną osobę, ale jedna osoba bonusy może aktywować na maks. 3 kartach SIM.

CZYTAJ WIĘCEJ NA KOLEJNEJ PODSTRONIE

JAK ZAREJESTROWAĆ NUMER W PLUSIE?

Sprawdź, czy numer jest zarejestrowany
Aby sprawdzić, czy numer jest już zarejestrowany, można wysłać SMS o treści STATUS na numer 80104 lub zadzwonić pod numer 601 102 601.

Punkty stacjonarnej rejestracji
Numer można zarejestrować w salonach Plusa, punktach sprzedaży Cyfrowego Polsatu, salonikach prasowych: InMedio, Relay, 1 Minute, Kolporter i punktach z nimi współpracujących, kioskach Ruchu, urzędach Poczty Polskiej, sklepach Neonet oraz stacji paliw Statoil.

Sprawdź numer karty SIM
Podczas rejestracji należy podać również numer karty SIM. Jeśli go nie pamiętamy, możemy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści KARTA na numer 80105.

Rejestracja numeru przez SMS
Plus oferuje dwa sposoby rejestracji. Jeśli posiadamy (lub ktoś z naszych najbliższych, do którego danych osobowych chcemy przypisać nasz numer telefonu) już zarejestrowany numer „na kartę”, korzystamy z usługi Mix lub abonamentu, wówczas pod 80106 wysyłamy bezpłatnego SMS-a o treści DOPISZ oraz podajemy numer, który chcemy zarejestrować. Drugi sposób dotyczy wysłania SMS-a z prośbą o rejestrację z numeru, który nie został jeszcze zgłoszony. Należy to zrobić w ten sposób: pod numer 80106 wysyłamy SMS o treści REJESTRACJA, a następnie podajemy numer telefonu już zarejestrowanego, korzystającego z usługi Mix lub abonamentu.

Rejestracja numeru online w serwisie banku
Z takiej możliwości mogą skorzystać klienci, posiadający swoje konto bankowe w ING Banku Śląskim lub Millenium. Rejestracja odbywa się po zalogowaniu do systemu transakcyjnego.

Bonusy za rejestrację
Osoby, które zdecydują się przejść na abonament lub Mix, mogą liczyć na specjalnie przygotowaną ofertę (0 zł abonamentu przez 3 miesiące oraz do 10 GB internetu). Użytkownicy Plusa pozostający w systemie prepaid, za rejestrację otrzymają 500 zł, 50 GB internetu (obie usługi ważne 30 dni) oraz rok ważności konta; Plusha - 500 zł i 50 GB internetu. Jedna osoba może zarejestrować nielimitowaną liczbę kart, ale może skorzystać z bonusów dla pięciu kart SIM.

CZYTAJ WIĘCEJ NA KOLEJNEJ PODSTRONIE

REJESTRACJA KARTY SIM? Jak zarejestrować numer na kartę w T- Mobile

Sprawdź, czy karta jest zarejestrowana
Aby sprawdzić, czy posiadany numer „na kartę” jest już zarejestrowany, należy na klawiaturze telefonu wpisać kod *100# i zatwierdzić klawiszem połączenia.

Rejestracja w punktach stacjonarnych
W salonach T-Mobile, saloniku prasowym Inmedio, Relay, 1 Minute, urzędach Poczty Polskiej (w tym również u listonosza), saloniku prasowym Kolporter, komisie GSM sieci Teletorium, kiosku sieci Ruch, na stacjach paliw Statoil, Shell i BP.

Rejestracja numeru przez iboa.pl
W przypadku, gdy korzystamy już z usług T-Mobile (zarejestrowany numer „na kartę”, abonament lub Mix), numer można zarejestrować wchodząc na stronę www.iboa.pl oraz otwierając zakładkę „Rejestracja numeru na kartę”. Rejestracja jest również w aplikacji „Mój T- Mobile”, wybierając „Rejestrację numeru na kartę”.

Rejestracja numeru przez telefon
Gdy korzystamy już z usługi T- Mobile, rejestracji można dokonać dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 606 606 606.

Rejestracja numeru online przez bank
W T- Mobile również możemy zarejestrować numer za pośrednictwem systemu transakcyjnego ING Banku Śląskiego lub Millenium. Wystarczy zalogować się na swoje konto.

Bonusy za rejestrację
Dotychczasowi klienci T-Mobile w ramach bonusu za rejestrację otrzymują bezpłatne rozmowy i SMS-y do wszystkich przez 30 dni oraz 10 GB internetu po 12 kolejnych doładowaniach za min 25 zł. Nowi klienci T-Mobile przez pierwszy miesiąc otrzymują darmowe połączenia i SMS-y do wszystkich oraz 10 GB internetu przez 30 dni po pierwszym doładowaniu kwotą min 25 zł.

REJESTRACJA KARTY SIM? Jak zarejestrować numer na kartę w a2mobile, LajtMobile, Virgin Mobile oraz wRodzinie?

a2mobile: Startery zamawia się online. Dane osobowe (podawane przy zamówieniu) potwierdzane są przy odbiorze przesyłki od kuriera.

LajtMobile: Wypełnia się formularz online na stronie operatora. Dane potwierdza się wykonując przelew bankowy na kwotę od 1 do 500 zł (zasili później konto telefonu, dane przy rejestracji numeru oraz konta bankowego muszą się zgadzać).

Virgin Mobile Placówki Eurobanku, Poczty Polskiej, Ruchu, Kolportera, Świata Prasy, Media Star, stacje benzynowe Statoil, Shell, BP i Lotos, punkty Telakces, Teletorium, Inmedio, Inmedio Cafe, Relay, 1 Minute, Discover, Hubiz, Hello, Virgin. Rejestracja online lub w systemie ING/Millenium.

JEŚLI MASZ TELEFON NA KARTĘ, NIE ZWLEKAJ. REJESTRACJA NUMERÓW TYLKO DO 1 LUTEGO

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

26.07.2018, 09:59

VODAFONE cesky: podstawowa cena za minutę połączenia w roamingu to 3,50 korony czeskiej (58 groszy ) za minutę , sms 2 korony (32 grosze) mms 4,50 korony (75 groszy) . Można ściągnąć na androida wifi volani (właczyc na karcie sim wifi volani i volte poprzez strone www ) i posiadajac polaczenie wifi mozna wykupić pakiet rozmów nieograniczonych za 99 koron (17 złotych) i rozmawiac nieograniczenie przez 30 dni w zasiegu sieci wifi. 11 koron (1zł i 80 groszy )zapłacisz za połaczenie miedzynarodowe

O2 cesky : Podstawowa cena za minutę połączenia w roamingu to 5 koron (83 grosze) sms 2 korony (32 grosze) mms 4,5o korony (75 groszy) te same ceny są jako połączenia miedzynarodowe (czeski sim do polski sim ) po doladowaniu 300 koron (50 złotych) macie darmowe połączenia miedzy kartami operatora O2 cesky . te 300 koron zostaje na połączenia np do innych operatorów.

T-mobile cesky : Podstawowa cena za minutę połączenia to 4 korony (66 groszy) sms 2 korony (32 grosze) mms 4,50 koron (75 groszy) Miedzynarodowe rozmowy to 11 koron (1zł 80 groszy)

31.05.2018, 17:45

Tu kupicie sprawdzone karty sim

516_700_004

06.02.2017, 22:25

Wyrejestrowałem kartę wkładając ją do niszczarki.

06.02.2017, 18:46

Kiljańczyk ArturCzłonek Zarządu
Kiljańczyk DamianPrezes Zarządu

Skonet Sp. z o.o.
Usługi informatyczne

01.02.2017, 17:42

najlepiej i najszybciej zarejestrowac karte sim przez internet tu: za-rejestruj.pl/49d7edff

01.02.2017, 17:35

najlepiej zarejestrowac tutaj: za-rejestruj.pl/49d7edff
w pelni przez internet

01.02.2017, 12:21

A, sory, jak zwykle pobieżnie czytałem, głównie temat haha... :P

01.02.2017, 10:46

Przecież w artykule jest wyszczególnione dokładnie jak zarejestrować numer w a2mobile ;D Zresztą jeśli przenosiło się numer z innego operatora do nich to masz już pewnie zarejestrowany.

01.02.2017, 08:37

Ja nie bede sie rejestrowal.I tak wyjezdzam z Bialorusi...yy z Polski.

31.01.2017, 21:13

wg obecnego nie-rządu wszyscy jesteśmy potencjalnymi terrorystami. W końcu to ustawa "anty"terrorystyczna, a raczej antypolska terrorystyczno-inwigilacyjna.

31.01.2017, 21:02

"UKE informuje, że z zablokowanych kart nie będzie można dzwonić pod numery zaczynające się od 9XX" To dziwne, bo z telefonów bez karty SIM można dzwonić na numery alarmowe.

31.01.2017, 21:00

Pewnie można wypowiedzieć umowę o świadczenie usług, można też przerejestrować na słupa.

31.01.2017, 20:45

podobno rejestracja jest potrzebna do walki z terroryzmem i przestępczością ? Potencjalnych terrorystow zachęcam do kupowania i aktywacji kart np. w Czechach ! Można dokupić dodatkowo doładowania. Rozmowy w unni są coraz tańsze to można mieć kartę czeską ,słowacką gdzie nie trza rejestrować i śmiało do akcji terrorystycznych z anonimowym telefonem

31.01.2017, 12:47

Witam; Jak wyrejestrować ,najlepiej nie rejestruj się .Albo metoda na słupa.

27.01.2017, 14:13

A w A2mobile jest tak samo? Czy to są uniewersalne rady, czy tyczy się to tylko potentatów?

27.01.2017, 10:24

Lepiej napiszcie jak WYREJESTROWAC numer w razie potrzeby. Bo np. w Orange w salonie mowią ze sie nie da. Numer musi sam wygasnąć po roku nieużywania.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3