Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich dorosłych. Premier Mateusz Morawiecki podał kluczową datę

Aleksandra Kiełczykowska
Aleksandra Kiełczykowska
Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich dorosłych. Premier Mateusz Morawiecki podał kluczową datę
Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich dorosłych. Premier Mateusz Morawiecki podał kluczową datę fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Udostępnij:
- Do 10 maja chcemy spowodować, żeby każdy obywatel powyżej 18 roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Michał Dworczyk zapowiedział także jutrzejszą zmianę rozporządzenia dotyczącego szczepionek.

Premier podczas wizyty w podczas wizyty w Punkcie Szczepień Powszechnych w Legnicy stwierdził, że Polska wchodzi w moment, kiedy można przejść do ofensywy.

- Dzisiaj jesteśmy coraz lepiej przygotowani, żeby dzięki coraz większą liczbie dawek szczepionek, które do nas przybywają móc wykorzystać tę infrastrukturę szczepień która została stworzona – mówił szef rządu.

Morawiecki stwierdził, że "w krótkim czasie trzeba było skonstruować cały system, napisać go, oprogramować, przetestować i wdrożyć i ten system działa". - Staramy się być z tym systemem Narodowego Programu Szczepień o krok przed dostawami, które do nas spływają coraz szerszą falą i to bardzo, bardzo nas cieszy – mówił.

Dodał, że "udaje się nam wywierać coraz lepszą presję na dostawców szczepionek".

Szef rządu przekazał, że w II kwartale do Polski przybędzie o ponad 4 miliony więcej szczepionek, niż wcześniej było planowane. – Dzięki temu skuteczniej będziemy mogli walczyć o powrót do spokoju, do normalnej pracy. O to nam wszystkich chodzi – dodał.

Zapisy na szczepienie dla wszystkich dorosłych

Premier zapowiedział, że do 10 maja każdy dorosły będzie miał skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19.

- Do 10 maja chcemy spowodować, żeby każdy obywatel powyżej 18 roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie. Tak, żeby najpóźniej do sierpnia, a mam rosnącą nadzieję, że może to być nawet wcześniej, (,,,) żeby każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony – przekazał szef rządu.

Jednocześnie wyraził nadzieję, że wszyscy będą chcieli się zaszczepić, gdy przyjdzie na nich kolej i dzięki takim powszechnym punktom szczepień, jaki powstał w Legnicy, będzie można spowodować, że „pandemia będzie mniej uciążliwa”, a „liczba nowych zakażeń będzie dawała możliwość odmrażania gospodarki.” - Wszyscy tęsknimy za tym dniem, marzymy o tym dniu, dążymy do tego i ja także pragnę, by był on jak najszybciej - mówił.

Dworczyk: Jeden punkt szczepień w każdym województwie

Szef KPRM Michał Dworczyk, który jest odpowiedzialny za koordynację szczepień, zaznaczył, że punkty powszechnych szczepień, jak ten, który powstał w Legnicy są bardzo wydajne.

- Do 6,7 tysięcy punktów szczepień populacyjnych, które już od kilku miesięcy w Polsce działają, dołączy 600 punktów powszechnych – zapowiedział Dworczyk. Dodał, że to spowoduje przyspieszenie programu szczepień.

Dodatkowo zapowiedział, że we wtorek rząd przedstawi szczegółowy harmonogram dotyczący szczepień kolejnych roczników.

Będzie nowe rozporządzenie

Michał Dworczyk podczas późniejszej konferencji prasowej w Lubinie poinformował o zmianie systemu szczepień „ żeby elastycznie dostosowywał się do aktualnej sytuacji, żeby Polacy jak najłatwiej mogli się szczepić, żeby szczepionki były jak najbardziej efektywnie wykorzystywane.”

- Jutro zostanie zmienione rozporządzenie, dzięki któremu w sytuacji, w której powstaje realne zagrożenie zmarnowania się szczepionki, taką szczepionkę będzie można wykorzystać szczepiąc każdą osobę powyżej 18 roku życia” – mówił Dworczyk.

Oznacza to rozluźnienie restrykcji dotyczących szczepień .- Jesteśmy na tym etapie, że trzeba odpowiadać na realną sytuację, dostosowując się do realnych możliwości – dodał.

Co z paszportem covidowym?

Dworczyk w poniedziałkowej rozmowie z „Rzeczpospolitą” pytany był między innymi o podejście rządu do tak zwanych paszportów covidowych.

- Według mnie dopóki nie ma powszechnego dostępu do szczepionki, w ogóle nie ma takiej dyskusji. To byłoby rzeczywiście bardzo niesprawiedliwe – zaznaczył polityk.

Dodał także, że według jego informacji nie ma jeszcze rozstrzygnięcia w tej sprawie, a do samego pomysłu takich dokumentów są różne podejścia. - Toczy się rozmowa na forum Unii Europejskiej, a my w tej dyskusji uczestniczymy – przekazał.

Zapytany został także o to, co działo się wokół szczepionki firmy Johnson & Johnson i zakrzepach.

- Mamy do czynienia z powtórką emocji, które wybuchły wokół AstryZeneki (AZ). Część przychodzących na szczepienie na wieść, że mają być zaszczepieni szczepionką J&J, rezygnują ze szczepienia – mówił Dworczyk.

Jednocześnie wyraził nadzieję, tak jak to było ze szczepionką firmy AstraZeneca, „ten problem z czasem minie lub przynajmniej zmaleje.”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Materiał oryginalny: Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich dorosłych. Premier Mateusz Morawiecki podał kluczową datę - Polska Times

Komentarze 36

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

"Krajowa konsultant medyczna lobbystką producenta szczepionek? Oceni prokuratura

Publicysta i reżyser Maciej Pawlicki zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia w sprawie konfliktu interesów dotyczącego promowania preparatu AstraZeneca przez rządowego eksperta, który pobierał wynagrodzenie od tego koncernu.

Rzecz dotyczy dr hab. n. med. Agnieszki Mastalerz-Migas, krajowej konsultantki medycyny rodzinnej. Przekonywała ona na antenie telewizji TVN 24, że szczepionka AstryZeneki jest bezpieczna i zalecała szczepienie nią. Według pani konsultant, nie ma dowodów na związek preparatu z poważnymi problemami zdrowotnymi, które wystąpiły u niektórych osób krótko po przyjęciu specyfiku.

- Gdybym miała rekomendować to szczepienie dzisiaj, jak najbardziej rekomendowałabym, żeby się szczepić – mówiła dr Mastalerz-Migas.

We wtorek publicysta tygodnika „Sieci” Maciej Pawlicki napisał na Twitterze, iż cytowana ekspert wiosną zeszłego roku trafiła na listę płac koncernu… Astra Zeneca. Zapowiedział również, że poinformuje o tym konflikcie interesów wymiar sprawiedliwości.

„W sytuacji wstrzymania szczepień szczepionką AstraZeneca przez większość Europy, konsultant krajowy ds. medycyny rodzinnej zapewnia, że jest ona „bezpieczna” i namawia, by się nią szczepić, nie informując, że pobiera wynagrodzenie od jej producenta. Zgłaszam do prokuratury” – napisał dziennikarz, producent i reżyser..."

https://www.pch24.pl/krajowa-konsultant-medyczna-lobbystka-producenta-szczepionek--oceni-prokuratura,82728,i.html

G
Gość
20 kwietnia, 22:18, Robert:

Nigdy nie dam sobie wstrzyknąć śmiecia wymyślonego w rękę a z czasem śmierci z tego powodu.Jak udowodnić mogą,że jest to zdrowe nie kosmiczne.Moim zdaniem celowe wybijanie ludzi dla zaoszczędzenia kasy.Brak możliwości korzystania np.z fryzjera zaś oni czyli ten Andrzejek D. tzw.prezydencik,premierek Mateusz M,koszmar cała mafia wylizana i elegancko poobcinane włosy ma.Dlaczego my normalni ludzie nie możemy???Kim tamci tzw.wyżej postawieni a są nikim kręcą by tak wyglądać?Na lewo w zamkniętych pokojach upiększają ich.Czas zakończyć udawaną chorobę.Pójdę do znajomej fryzjerki do mieszkania i włosy dobrze mi je przygotuje.

21 kwietnia, 13:15, Gość:

Ty facebookowy tłumanie. Ożyw wszystkich umarłych to ci ludzie uwierzą że koronawirusa nie ma!

Fejsbukowy to może ty jesteś, my czytamy tylko poważne artukuły:

""Cała świadoma ludzkość powinna tego żądać". Dr Zbigniew Hałat o szczepionce na COVID-19

Cała świadoma ludzkość powinna żądać, by ci wszyscy którzy zdjęli odpowiedzialność z producenta, ujawnili dane faktyczne i nie pozwolić na ich ukrywanie – mówił na antenie radia WNET dr Zbigniew Hałat.

Doktor Zbigniew Hałat w podsumowującym mijający rok Poranku Radia Wnet odniósł się do rozpoczętych w Polsce masowych szczepieniach przeciwko COVID-19. Jego zdanaiem, nie można mówić o "szczepionce", a "eksperymentalnej terapii genowej".

Rozmówca rozgłośni tłumaczył, żę szczepionki mają ustalony sposób wytwarzania i sposób prowadzenia badań, sięgający kilku lub kilkunastu lat. – Tym razem mamy do czynienia z preparatem terapii genowej. Wiele eksperymentalnych prób terapii genowej np. w nowotworach złośliwych i szeregu innych ostrych zmianach chorobowych, zawiodło i wycofano się tych prób – przekonywał.

Epidemiolog wskazywał, żę mRNA ma spowodować ekspresję genów człowieka w kierunku wytworzenia antygenu podobnego do kolca SARS CoC-2.– Już w 2000 roku amerykański odpowiednik PAN stwierdził, że ekspresja genów jest dużym zagrożeniem – dodał.

Dr Hałat podkreślał, że dane dotyczące nowego preparatu powinny być jawne, ponieważ ich ukrywanie może mieć bardzo negatywne skutki dla naszego zdrowia. – Cała świadoma ludzkość powinna żądać, by ci wszyscy którzy zdjęli odpowiedzialność z producenta, ujawnili dane faktyczne i nie pozwolić na ich ukrywanie. (…) Kto będzie płacił za leczenie chorób autoimmunologicznych? – pytał.

W ocenie eksperta, podstawowym działaniem przy zwalczaniu koronawirusa powinno być wczesne leczenie z hydroksychlorochiną.

Zbigniew Hałat jest lekarzem, specjalistą w zakresie epidemiologii, byłym wiceministem zdrowia. Po studiach lekarskich ukończonych w 1974 roku wyjechał do Afryki, gdzie zajmował się zwalczaniem ciężkich i występujących masowo epidemii chorób tropikalnych. W latach 80. był konsultantem ds. epidemiologii rządu w Kenii. Po powrocie do kraju poświęcił się zapobieganiu AIDS podczas działalności w Polskim Czerwonym Krzyżu."

https://dorzeczy.pl/kraj/166733/cala-swiadoma-ludzkosc-powinna-tego-zadac-dr-zbigniew-halat-o-szczepionce-na-covid-19.html

P
Piotr
20 kwietnia, 22:18, Robert:

Nigdy nie dam sobie wstrzyknąć śmiecia wymyślonego w rękę a z czasem śmierci z tego powodu.Jak udowodnić mogą,że jest to zdrowe nie kosmiczne.Moim zdaniem celowe wybijanie ludzi dla zaoszczędzenia kasy.Brak możliwości korzystania np.z fryzjera zaś oni czyli ten Andrzejek D. tzw.prezydencik,premierek Mateusz M,koszmar cała mafia wylizana i elegancko poobcinane włosy ma.Dlaczego my normalni ludzie nie możemy???Kim tamci tzw.wyżej postawieni a są nikim kręcą by tak wyglądać?Na lewo w zamkniętych pokojach upiększają ich.Czas zakończyć udawaną chorobę.Pójdę do znajomej fryzjerki do mieszkania i włosy dobrze mi je przygotuje.

21 kwietnia, 13:15, Gość:

Ty facebookowy tłumanie. Ożyw wszystkich umarłych to ci ludzie uwierzą że koronawirusa nie ma!

Massmedialny głąbie:

Siedzą dwa wirusy i patrzą w lustro.

Jeden mówi: "Słuchaj, a może nas w ogóle nie ma?". Drugi odpowiada: "Fakt, nie widzę nas. Ale za to widzę za nami wielką górę pieniędzy".

P.C

G
Gość
20 kwietnia, 22:18, Robert:

Nigdy nie dam sobie wstrzyknąć śmiecia wymyślonego w rękę a z czasem śmierci z tego powodu.Jak udowodnić mogą,że jest to zdrowe nie kosmiczne.Moim zdaniem celowe wybijanie ludzi dla zaoszczędzenia kasy.Brak możliwości korzystania np.z fryzjera zaś oni czyli ten Andrzejek D. tzw.prezydencik,premierek Mateusz M,koszmar cała mafia wylizana i elegancko poobcinane włosy ma.Dlaczego my normalni ludzie nie możemy???Kim tamci tzw.wyżej postawieni a są nikim kręcą by tak wyglądać?Na lewo w zamkniętych pokojach upiększają ich.Czas zakończyć udawaną chorobę.Pójdę do znajomej fryzjerki do mieszkania i włosy dobrze mi je przygotuje.

Ty facebookowy tłumanie. Ożyw wszystkich umarłych to ci ludzie uwierzą że koronawirusa nie ma!

G
Gość
21 kwietnia, 9:20, Piotr:

Ludzie po prostu są wyznawcami srowida. To dla nich nowa religia. Komputerowy model srowida powinni sobie oprawić w ramkę i powiesić nad łóżkami i codziennie odprawiać gusła srowidowe przed ekranami ściekowych mediów.

Ty facebookowy tłumanie. Ożyw wszystkich umarłych to ci ludzie uwierzą że koronawirusa nie ma!

G
Gość

"Jak stwierdził już dawno temu znany francuski myśliciel polityczny, socjolog i polityk Aleksy de Tocqueville: „Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy”."

https://www.wyszkowiak.pl/index.php?cmd=zawartosc

G
Gość
20 kwietnia, 17:35, Piotr:

Szczypaj się sam Pinokio!"...Podobne stanowisko w tej sprawie ma uniwersalny dokument prawny art. 6 oświadczenia UNESCO z 2005 r. w sprawie bioetyki i praw człowieka.

Jest tam napisane:

"Wszelkie zapobiegawcze, diagnostyczne i terapeutyczne interwencje medyczne powinny być przeprowadzane wyłącznie za uprzednią, bezpłatną i świadomą zgodą zainteresowanej osoby na podstawie odpowiednich informacji. Zgoda musi zostać wyrażona, ale może zostać też cofnięta przez osobę zainteresowaną w dowolnym momencie i z dowolnego powodu.

W żadnym wypadku układ zbiorowy wspólnoty lub zgoda lidera społeczności lub innego organu nie może zastępować świadomej zgody pojedynczych osób fizycznych."

Tak więc wszelkie zarządzenia rządu, ministrów czy jakiegokolwiek innego „przywódcy” w sprawie obowiązkowych szczepień naruszają art. 6 oświadczenia UNESCO w sprawie praw człowieka i bioetyki..."

https://www.odkrywamyzakryte.com/kodeks-norymberski-przeciwko-przymusowi-szczepien/

G
Gość
21 kwietnia, 8:47, Art:

TECHNIKI manipulacji STOSOWANE W OPERACJI CO¥ID

Gaslightnining – zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość, którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są.

Gaslightning doprowadził do tego, że znaczna część społeczeństwa zaczęła postrzegać choroby sezonowe dróg oddechowych jako śmiertelne zagrożenie. Gdyby ktoś rok temu powiedział lekarzom, że będą zamykać przychodnie, bo mogą do nich przyjść chorzy ludzie to puknęli by się w głowę. Teraz jednak stało się to częścią nowej percepcji rzeczywistości i zaczyna być uważane za normalne.

Wymuszanie narracji – Zdominowanie dialogu społecznego. Wymuszanie narracji polega na nieustannym bombardowaniu ofiary określonymi informacjami. Działa to na zasadzie kłamstwa, które powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Nawet ludzie, którzy na co dzień kierują się rozsądkiem zaczynają w ten rozsądek i trzeźwą ocenę rzeczywistości wątpić. Zaczynają myśleć: może jednak jest ta pandemia? TO JESZCZE TYLKO DWA TYGODNIE.

Obwinianie ofiary – Psychopaci nigdy nie przyznają, że to oni są winni doprowadzenia ofiar do sytuacji bez wyjścia. Nigdy nie przyznają, że to oni stworzyli sytuację, w której ofiary cierpią. Zamiast tego, będą wmawiać ofiarom, że to one są winne obecnego stanu rzeczy.

Mówią, my chcieliśmy dobrze, ale to wasza wina, bo chcecie jeździć na urlopy, bo chcecie się ze sobą spotykać, bo chcecie obchodzić święta. My chcemy dobrze, ale to wasza wina, że się nie stosujecie. Prowadzi to do sytuacji, w której ofiara zaczyna postrzegać swojego oprawcę jako wybawcę z obecnego stanu rzeczy. Ofiara oczekuje, że oprawca znajdzie jakieś rozwiązanie. W ten sposób buduje się uległość.

Zmuszanie do wychwalania oprawcy i uznawania jego zasług – Podejmowanie prób zmuszenia społeczeństwa do przyznania, że to co się obecnie dzieje to nie porażka a zasługa rządu i osób utrzymujących obecny stan rzeczy. Bo gdyby nie oni to było by dużo gorzej. Więc albo społeczeństwo uzna to za sukces albo zostaną nałożone na nie sankcje, łącznie z permanentnym zamknięciem.

Odbieranie radości życia – Konstruowanie takiej rzeczywistości, żeby życie nie dostarczało żadnej rozrywki i przyjemności. Zamykanie klubów fitness, restauracji, lasów, odwoływanie świąt i wydarzeń kulturalnych.

Doprowadzenie ofiar do wyuczonej bezsilności .

Całość na https://polfejs.net/read-blog/222

"Gaslightnining" ta taka forma syndromu sztokholmskiego.

G
Gość
19 kwietnia, 18:26, Olek:

Ministerku Morawiecki..zaproszenie na szczepienie daj sobie i swojej rodzince ,,Już wystarczająco żyjemy w depresji...Zrujnowaliscie I sprzedaliście gospodarke Polska....DOSYC!!! Nas trzymacie w zamknięciu a u Rydzyka wolność!!?..

"...Naszym zdaniem skutki trwającej w Polsce już od prawie roku epidemii COVID-19 są katastrofalne. Jeśli efektem pracy grupy ekspertów, zespołu doradczego Pana Premiera, są decyzje prowadzące do zniszczenia dorobku życia wielu polskich przedsiębiorców, do zaniedbania edukacji dzieci i młodzieży, do eksplozji chorób psychicznych, w tym depresji, do niespotykanej od II wojny światowej liczby zgonów (głównie nie wynikających z COVID-19, ale z dezorganizacji systemu ochrony zdrowia) oraz wprowadzanie w kraju totalitarnego systemu nadzoru epidemiologicznego, to członkowie tego zespołu powinni podać się do dymisji, a nie dyskredytować innych naukowców, którzy pełni troski o przyszłość Polski czują się w obowiązku pisać apele do Prezydenta i Rządu RP. Co zrobili w kierunku zwalczenia epidemii profesorowie i lekarze chorób zakaźnych z Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, którzy skrytykowali nasz pierwszy Apel? Czy wypracowali sposób powrotu do normalności? Skoro pracują z pacjentami na pierwszej linii, to dlaczego nie zastosowali żadnego preparatu, który mógł być skutecznie sprawdzony? Dlaczego nie spróbowali alternatywnych metod leczenia, np. przez użycie amantadyny? Ich pośpiech we wprowadzaniu tzw. „szczepionki” wynika nie tyle z poziomu zagrożenia koronawirusem, ale raczej z nieudolności kompleksowego zarządzania kryzysem, co prowadzi obecnie do nadmiernej liczby zgonów w Polsce, głównie w wyniku zaniedbania chorych cierpiących na inne schorzenia niż Covid-19..."

https://stowarzyszenierkw.org/gospodarka/o-wolna-debate-o-covid-19-trzeci-apel-naukowcow-i-lekarzy-do-administracji-zarzadzajacej-polska/

G
Gość
20 kwietnia, 10:33, Niedzielski:

Posłuchajcie Targalskiego ... Albo PIS pozbędzie się Niedzielskiego za kłamstwa Korona Ściemy i zrobi z niego kozła ofiarnego albo rząd upadnie jeszcze w tym roku...

https://www.youtube.com/watch?v=XPGkD3dIEOc

20 kwietnia, 15:36, Gość:

Ty facebookowy tłumanie. Ożyw wszystkich umarłych to ci ludzie uwierzą że koronawirusa nie ma!"Dr Martyka: Ile jeszcze ludzi musi umrzeć, żebyśmy się opamiętali?

– Dotychczasowa polityka rządu kosztowała życie ponad 75 tysięcy osób – niediagnozowanych i nieleczonych, właśnie przez „walkę” z koronawirusem – mówi w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl dr Zbigniew Martyka, specjalista chorób zakaźnych, ordynator oddziału obserwacyjno-zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej..."

"https://dorzeczy.pl/kraj/174072/1/dr-martyka-ile-jeszcze-ludzi-musi-umrzec-zebysmy-sie-opamietali.html

P
Piotr

Ludzie po prostu są wyznawcami srowida. To dla nich nowa religia. Komputerowy model srowida powinni sobie oprawić w ramkę i powiesić nad łóżkami i codziennie odprawiać gusła srowidowe przed ekranami ściekowych mediów.

A
Art

TECHNIKI manipulacji STOSOWANE W OPERACJI CO¥ID

Gaslightnining – zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość, którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są.

Gaslightning doprowadził do tego, że znaczna część społeczeństwa zaczęła postrzegać choroby sezonowe dróg oddechowych jako śmiertelne zagrożenie. Gdyby ktoś rok temu powiedział lekarzom, że będą zamykać przychodnie, bo mogą do nich przyjść chorzy ludzie to puknęli by się w głowę. Teraz jednak stało się to częścią nowej percepcji rzeczywistości i zaczyna być uważane za normalne.

Wymuszanie narracji – Zdominowanie dialogu społecznego. Wymuszanie narracji polega na nieustannym bombardowaniu ofiary określonymi informacjami. Działa to na zasadzie kłamstwa, które powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Nawet ludzie, którzy na co dzień kierują się rozsądkiem zaczynają w ten rozsądek i trzeźwą ocenę rzeczywistości wątpić. Zaczynają myśleć: może jednak jest ta pandemia? TO JESZCZE TYLKO DWA TYGODNIE.

Obwinianie ofiary – Psychopaci nigdy nie przyznają, że to oni są winni doprowadzenia ofiar do sytuacji bez wyjścia. Nigdy nie przyznają, że to oni stworzyli sytuację, w której ofiary cierpią. Zamiast tego, będą wmawiać ofiarom, że to one są winne obecnego stanu rzeczy.

Mówią, my chcieliśmy dobrze, ale to wasza wina, bo chcecie jeździć na urlopy, bo chcecie się ze sobą spotykać, bo chcecie obchodzić święta. My chcemy dobrze, ale to wasza wina, że się nie stosujecie. Prowadzi to do sytuacji, w której ofiara zaczyna postrzegać swojego oprawcę jako wybawcę z obecnego stanu rzeczy. Ofiara oczekuje, że oprawca znajdzie jakieś rozwiązanie. W ten sposób buduje się uległość.

Zmuszanie do wychwalania oprawcy i uznawania jego zasług – Podejmowanie prób zmuszenia społeczeństwa do przyznania, że to co się obecnie dzieje to nie porażka a zasługa rządu i osób utrzymujących obecny stan rzeczy. Bo gdyby nie oni to było by dużo gorzej. Więc albo społeczeństwo uzna to za sukces albo zostaną nałożone na nie sankcje, łącznie z permanentnym zamknięciem.

Odbieranie radości życia – Konstruowanie takiej rzeczywistości, żeby życie nie dostarczało żadnej rozrywki i przyjemności. Zamykanie klubów fitness, restauracji, lasów, odwoływanie świąt i wydarzeń kulturalnych.

Doprowadzenie ofiar do wyuczonej bezsilności .

Całość na https://polfejs.net/read-blog/222

A
Art

Posłuchajcie Targalskiego ... Albo PIS pozbędzie się Niedzielskiego za kłamstwa Korona Ściemy i zrobi z niego kozła ofiarnego albo rząd upadnie jeszcze w tym roku... https://www.youtube.com/watch?v=XPGkD3dIEOc

G
Gość
20 kwietnia, 17:35, Piotr:

Szczypaj się sam Pinokio!

Było jasno powiedziane, że trzeba wyszczepić naród.

Plan jest do zrealizowania i nic nie może go zakłócić.

R
Robert

Nigdy nie dam sobie wstrzyknąć śmiecia wymyślonego w rękę a z czasem śmierci z tego powodu.Jak udowodnić mogą,że jest to zdrowe nie kosmiczne.Moim zdaniem celowe wybijanie ludzi dla zaoszczędzenia kasy.Brak możliwości korzystania np.z fryzjera zaś oni czyli ten Andrzejek D. tzw.prezydencik,premierek Mateusz M,koszmar cała mafia wylizana i elegancko poobcinane włosy ma.Dlaczego my normalni ludzie nie możemy???Kim tamci tzw.wyżej postawieni a są nikim kręcą by tak wyglądać?Na lewo w zamkniętych pokojach upiększają ich.Czas zakończyć udawaną chorobę.Pójdę do znajomej fryzjerki do mieszkania i włosy dobrze mi je przygotuje.

Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie