Rekord Bielsko-Biała w Lidze Mistrzów gromi gospodarzy! Rekord Bielsko-Biała - Nikars Ryga 7:0

Łukasz Klimaniec
Rekord Bielsko-Biała wygrał aż 7:0 z mistrzami Łotwy, zespołem Nikars Ryga, w pierwszym meczu turnieju Main Round UEFA Futsal Champions League w Rydze. W piątek zmierzy się z mistrzami Niemiec, a w niedzielę z mistrzami Rumunii.

Kiedy w 2014 roku Rekord Bielsko-Biała rywalizował w Rydze w Main Round wówczas musiał uznać wyższość zespołu Nikars Ryga. Gospodarze wygrali wtedy 3:1, a Rekord zajął trzecie miejsce i musiał pożegnać się z marzeniami o grze w gronie najlepszych.

Po czterech latach bielszczanie wzięli ostry rewanż na zespole Nikarsu - w czwartek 4 października, w pierwszym meczu Main Round UEFA Champions Leauge rekordziści pokonali mistrzów Łotwy aż 7:0.

Bielszczanie zagrali szybko, pomysłowo i skutecznie. W pierwszej połowie po dwóch golach Artura Popławskiego, Michała Marka oraz jednym trafieniu Michała Kubika bielszczanie wygrywali 5:0.

Po przerwie, gdy przewaga Rekordy wzrosła do siedmiu bramek trener Andrzej Szłapa dał szansę zagrać wszystkim zawodnikom, jakich zabrał do Łotwy. Wprowadził na parkiet młodych graczy, którzy mieli okazję zdobyć doświadczenie na europejskim poziomie.

W piątek 5 października bielszczanie zagrają z niemieckim VfL ’05 Hohenstein-Ernstthal (16.00), a w niedzielę z mistrzem Rumunii Informatiką Timişoara (14.00). w czwartkowym starciu tych drużyn mistrzowie Niemiec wygrali 1:0.