MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja do szkół w Sosnowcu. Które szkoły były najbardziej popularne? Egzamin ósmoklasisty wypadł nieźle. Jest powód do dumy

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Waldemar Wylegalski
Poznaliśmy już wyniki tegorocznych egzaminów ósmoklasisty. To one zadecydowały o tym, czy zostaliśmy przyjęci do wybranej przez nas szkoły czy nie. W Sosnowcu zostało jeszcze trochę wolnych miejsc w różnych szkołach. A do których najczęściej składano papiery?

Rekrutacja do szkół w Sosnowcu. Są jeszcze wolne miejsca

Młodzi mieszkańcy Sosnowca oraz okolic mają spory wybór dotyczący kontynuacji kształcenia w mieście po zakończeniu szkoły podstawowej. Czeka na nich aż 9 liceów ogólnokształcących, 5 szkół branżowych I stopnia oraz 9 techników.

Tegoroczny rok szkolny 2019/2020 ukończyło 1503 uczniów, którzy zostali absolwentami szkół podstawowych publicznych i niepublicznych. W Sosnowcu przygotowano zaś ponad 1900 miejsc dla przyszłych uczniów w szkołach ponadpodstawowych.

Na absolwentów czekało: 808 miejsc w liceach ogólnokształcących, 810 miejsc w technikach i ponad 300 miejsc w branżowych szkołach I stopnia.

W tym roku podczas rekrutacji największym zainteresowaniem wśród liceów cieszyło się IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Staszica. Przygotowano tutaj 128 miejsc dla nowych uczniów.

Kalendarz roku szkolnego 2020/2021 NOWE TERMINY. Kiedy są fe...

Spośród techników absolwenci szkół podstawowych najczęściej decydowali się na naukę w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu. Tutaj czekało na nich 238 miejsc w klasach o profilu: Technik elektronik, Technik informatyk (tu aż 102 miejsca), Technik programista, Technik realizacji nagrań i Technik automatyk.

- Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku nieco większym zainteresowaniem cieszyły się branżowe szkoły I stopnia - informują urzędnicy z Sosnowca.

Rekrutacja do szkół odbywa się elektronicznie. W tym roku w ramach pierwszej rekrutacji do nowej szkoły zakwalifikowało się 1625 uczniów. W szkołach utworzono 56 oddziałów. Do szkół w Sosnowcu rekrutują nie tylko mieszkańcy miasta, ale również tych sąsiednich.

Nie przeocz

Jak podaje Urząd Miejski w Sosnowcu, sosnowieckie szkoły dysponują jeszcze 159 wolnymi miejscami w różnych typach szkół.

Egzamin ósmoklasisty. Jak poszło uczniom z Sosnowca?

Uczniowie z Sosnowca nie mają powodów do wstydu. Egzamin ósmoklasisty poszedł im bowiem dobrze. Do egzaminu z języka polskiego w Sosnowcu podeszło 1419 uczniów, a średnia wyniosła 60,97 procent. Średnie wyniki uczniów z egzaminu z języka polskiego w poszczególnych powiatach w województwie śląskim kształtowały się od 49,69 proc. do 62,58 proc. punktu (średnia dla województwa wyniosła 59,29 proc. punktu).

Do egzaminu z matematyki w naszym mieście podeszło 1418 osób. Średni wynik uczniów z Sosnowca to 44,73 procent, więc poszło im rewelacyjnie. Średnie wyniki uczniów z egzaminu z matematyki w poszczególnych powiatach w naszym województwie były zróżnicowane od 37,12 proc. do 53,52 proc. punktu (średnia dla województwa wyniosła 45,67 proc. punktu).

W tym roku egzamin z angielskiego napisało 1396 uczniów z Sosnowca. Średni wynik to 58,38 procent. To kolejny powód do dumy. Średnie wyniki uczniów z egzaminu z języka angielskiego w poszczególnych powiatach
w woj. śląskim kształtowały się od 45,41 proc. do 62,95 proc. punktu (średnia dla województwa wyniosła 55,24 proc. punktu).

Tegoroczni absolwenci ósmych klas mogli pisać egzamin z języka niemieckiego. W Sosnowcu podeszło do nich tylko 14 uczniów. Poszło im całkiem nieźle, bo średnia z egzaminu w Sosnowcu wyniosła 49,71 procent. Średnie wyniki uczniów z naszego województwa wahają się od 22,63 proc. do 69,22 proc. punktu, a średnia dla województwa wyniosła 48,46 proc. punktu.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni