Remis Górnika Zabrze w pierwszym sparingu w Turcji

gornikzabrze.pl
Piłkarze Górnika Zabrze rozegrali pierwszy z „tureckich” sparingów. Pomimo kilku bardzo dobrych okazji strzeleckich mecz z Lewskim Sofia zakończyli remisem 1:1.

Zespół Jana Urbana w Belek ma znakomite warunki do treningów.

- W ośrodku są trzy boiska, Górnik ma na wyłączność to z numerem dwa - informuje Bartłomiej Perek z Biura Prasowego. - Hotel dzielimy z naszym ukraińskim imiennikiem, czyli Szachtarem Donieck. Pogoda jest słoneczna, ale na porannych treningach odczuwalna temperatura sprawia, że jest... rześko.

- Przy boiskach znajduje się również budynek zaplecza z szatniami i magazynami, co jest niezwykle istotne, gdy zabrało się ze sobą niemal 400 kilogramów sprzętu - dodano na stronie internetowej klubu.

W pełnym obciążeniu trenuje już Przemysław Wiśniewski, który na pierwszych zajęciach w Polsce doznał urazu mięśniowego. Do zdrowia wrócił też Rafał Janicki, leczący kontuzję z końcówki rundy jesiennej.
We wtorek Górnik rozegrał pierwszy mecz kontrolny i zremisował w nim 1:1 z Lewskim Sofia. Rywale w Parva Liga zjmują szóste miejsce z wielką, szesnastopunktową stratą do prowadzącego Łudogorca.

Zabrzanie spotkanie rozpoczęli z animuszem i już w 3 minucie Bartosz Nowak pokonał bramkarza rywali. Arbiter nie zaliczył jednak trafienia ze względu na spalonego, ale jego decyzja była kontrowersyjna. Piłkarze Urbana mieli jeszcze kilka niezłych strzeleckich sytuacji, jednak do przerwy gole nie padły, za to żółtą kartkę zobaczył Łukasz Podolski.

Bezbramkowy wynik utrzymywał się też długo w drugiej połowie. W 82 minucie Górnik objął jednak prowadzenie. Stało się tak za sprawą Piotra Krawczyka, który świetnie wykonał rzut wolny sprzed linii pola karnego. Zwycięstwo uciekło jednak drużynie z Roosevelta tuż przed końcem sparingu. Adrian Dziedzic zagrał ręką w polu karnym, a Jose Cordoba bez problemu pokonał Grzegorza Sandomierskiego uderzeniem z rzutu karnego.

Po raz pierwszy w barwach zabrzan zagrał Jan Ciućka. Ten nieoficjalny debiut wypadł nieźle, a 18-latek z Rekordu Bielsko-Biała był nawet bliski zdobycia bramki.

Kolejny sparing zaplanowano na 22 lutego, gdy zespół Jana Urbana zmierzy się z rosyjską Baltiką Kaliningrad.

* Departament Logistyki Rozgrywek poinformował o nowym terminie zaległego meczu 1/8 Fortua Pucharu Polski Piast Gliwice - Górnik Zabrze. Spotkanie zostanie rozegrane na Okrzei 9 lutego o godzinie 17,30. Jego zwycięzca w ćwierć-finale zagra z Lechem Poznań.

Górnik Zabrze - Lewski Sofia 1:1 (0:0)
1:0
Piotr Krawczyk(82), 1:1 Jose Cordoba (89-karny)
Górnik I połowa: Bielica – Gryszkiewicz, Janicki, Wiśniewski (c) - Janża, Kubica, Manneh, Dadok, Podolski, Nowak - Jimenez. II połowa: Sandomierski -Pawłowski - Szymański - Wingralek - Michalski-Mvondo-Dziedzic - Krawczyk - Zielonka - Stalmach - Ciućka.