Remont DTŚ w Świętochłowicach. Poważne zmiany w organizacji...

  Remont DTŚ w Świętochłowicach. Poważne zmiany w organizacji ruchu od 9 sierpnia ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Remont DTŚ w Świętochłowicach
  Z początkiem drugiego tygodnia sierpnia rozpoczął się remont Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach. Wyremontowany zostanie 1,5 -kilometrowy odcinek
  1/23

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Marzena Bugała-Azarko

  Trwa remont odcinka DTŚ w Świętochłowicach w kierunku Katowic, od stawu Magiera do skrzyżowania z ul. Bytomską i w kierunku Gliwic - od granicy z Chorzowem do wiaduktu nad ul. Szpitalną. Koszt tej inwestycji to prawie 4 mln złotych. Poważne zmiany w organizacji ruchu od 9 sierpnia. ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Z początkiem drugiego tygodnia sierpnia rozpoczął się remont Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach. Wyremontowany zostanie 1,5 -kilometrowy odcinek DTŚ (w tym 900 m jezdni w kierunku Katowic i 600 m jezdni w kierunku Gliwic), o łącznej powierzchni ponad 21 tys. metrów kwadratowych.

  - Dotychczasowe warstwy zostaną wymienione na nowe, o wyższych parametrach, co w efekcie da większą wytrzymałość nawierzchni. To przełoży się na bezpieczeństwo i komfort jazdy - mówi Dawid Kostempski, prezydent Święto-chłowic. - Łącznie to 21 cm grubości całego pakietu bitumicznego - dodaje.

  Remont DTŚ przeprowadza konsorcjum Drogopol ZW z WPRD Katowice, czyli ta sama firma, która wykonała prace remontowe na DTŚ w minionym roku. Koszt tego remontu to prawie 4 mln złotych. Dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury, ze środków rezerwy subwencji ogólnej, wyniosło ponad 2,3 mln złotych.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Zobacz galerię


  Drogowcy prowadzą prace głównie w dzień. W razie potrzeby będą też pracować w nocy. Obecnie w kierunku Katowic można jechać pasem prawym jezdni w kierunku Katowic oraz pasem szybkim jezdni w kierunku Gliwic (pod prąd). Ruch w kierunku Rudy Śląskiej odbywa się pasami wolnym i środkowym jezdni do Gliwic.

  Organizacji ruchu w trakcie remontu DTŚ


  W nocy z 9 na 10 sierpnia planowane jest wprowadzenie kolejnego etapu organizacji ruchu:

  Ruch w kierunku Katowic odbywał się będzie pasem prawym jezdni południowej (w kierunku Katowic) oraz pasem szybkim jezdni północnej (pod prąd) - w kierunku Gliwic. Ruch w kierunku Rudy Śląskiej pasami wolnym i środkowym jezdni północnej (w kierunku Gliwic).

  Z kolei w poniedziałek, 13 sierpnia drogowcy planują całkowicie wyłączyć ruch w kierunku Katowic. Kierowcy do stolicy naszej aglomeracji pojadą jedynie pasem szybkim jezdni w kierunku Gliwic (pod prąd). Ruch w kierunku Rudy Śl. będzie poprowadzony pozostałymi pasami jezdni w kierunku Gliwic. Prace te mogą potrwać też we wtorek, 14 sierpnia. Tempo prac uzależnione jest od warunków atmosferycznych.

  Od 7 sierpnia, aż do odwołania nie będzie obsługiwany przystanek „Świętochłowice Polna” linii autobusowej nr 870 w kierunku Katowic na łącznicy DTŚ.

  Nowoczesne lampy na DTŚ i w centrum miasta


  Kierowcy jadący wieczorem i nocą DTŚ w Świętochłowicach mogą zobaczyć, że jest nowe oświetlenie. Cały świętochłowicki odcinek DTŚ wraz ze zjazdami ma nowe oświetlenie.

  Dodajmy, że w Świętochłowicach zostało także wymienione oświetlenie na ul. Katowickiej (deptak) oraz na ul. Wojska Polskiego na odcinku od Krauzego do Ceramicznej.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY