MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remont ulicy Powstańców w Chorzowie rozpoczęty. Uwaga na zmiany trasy tramwajów w Chorzowie i Świętochłowicach. Do kiedy potrwają prace?

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Rozpoczęły się pierwsze prace na ulicy Powstańców w Chorzowie.Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Rozpoczęły się pierwsze prace na ulicy Powstańców w Chorzowie.Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
Modernizacja ulicy Powstańców. W Chorzowie rozpoczęły się prace na ul. Powstańców. W związku z tym kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. Wyznaczone zostały także objazdy. Zmieniona została trasa linii tramwajowych w Chorzowie i Świętochłowicach.

Przebudowa ulicy Powstańców w Chorzowie

Rozpoczęły się prace drogowe na ulicy Powstańców w Chorzowie. W ramach tej inwestycji na ulicy Powstańców będzie nowe torowisko, droga i chodniki. Powstaną też nowe miejsca parkingowe i zmodernizowana zostanie kanalizacja i oświetlenie. Koszt tej inwestycji to 12 milionów złotych.

- Ulica została już "przekazana" drogowcom, ale w pierwszej kolejności odbywają się prace związane z kanalizacją - mówi Kamil Nowak, rzecznik Urzędu Miasta w Chorzowie.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

W ramach tramwajowej części inwestycji m.in. zdemontowana zostanie stara infrastruktura torowa i sieciowa, a także nastąpi budowa systemu odwodnienia i montaż nowej sieci trakcyjnej. Dodatkowo torowisko tramwajowe wybudowane zostanie w nowoczesnej technologii płyt prefabrykowanych. W zakresie drogowym wykonane zostanie m.in. nowe oświetlenie uliczne, sygnalizacja świetlna, a także miejsca postojowe.

Zakończenie całego zakresu prac planowane jest w pierwszym kwartale 2022 roku.

Utrudnienia spowodowane remontem ulicy Powstańców. Oto objazdy

W związku z remontem, od wtorku 18 sierpnia, zamknięto ul. Powstańców w Chorzowie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Chrobrego do rejonu skrzyżowania z ul. Jagiellońską. Ze względu na zakres oraz technologię prowadzonych robót wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu.

W ciągu ulicy Powstańców - na modernizowanym odcinku jezdni - dopuszczony zostanie przejazd pojazdów obsługujących budowę oraz dojazd do posesji przy ul. Powstańców 1-31 (mieszkańcy, lokale użytkowe, pojazdy służb komunalnych), Ruch tych pojazdów odbywać się będzie jednokierunkowo z kierunku ulicy Chrobrego w kierunku ul. Jagiellońskiej. Na ww, odcinku ulicy wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się, dlatego pojazdy zaopatrzenia obsługujące placówki handlowe położone przy remontowanym odcinku ul. Powstańców będą mogły korzystać z wyznaczonych zastrzeżonych miejsc postojowych zlokalizowanych przy ulicach Sobieskiego i Zjednoczenia.

W ciągu ulicy Sobieskiego - na odcinku między ulicami Powstańców i Dąbrowskiego - wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów. Zmieniony zostanie sposób parkowania (ze skośnego na równoległy do osi jezdni).

Objazdy:

  • od skrzyżowania ul. Powstańców i ul. Jagiellońskiej (z kierunku ul. Rynek) do ulicy Sobieskiego (budynki nr 1-14): łącznicą estakady w kierunku Katowic, ul. Katowicką, ul. Dąbrowskiego,
  • od skrzyżowania ul. Strzelców Bytomskich i ul. Wolności do ulicy Rynek: ul. Strzelców Bytomskich, ul. Dąbrowskiego, ul. Konopnickiej, ul. Bogedaina, ul. Kościuszki,
  • od skrzyżowania ul. Chrobrego i ul. Powstańców do ul. Rynek: ul. Powstańców, ul. Drzymały, ul. Dąbrowskiego, ul. Konopnickiej, ul. Bogedaina, ul. Kościuszki,
  • od skrzyżowania ul. Chrobrego i ul. Powstańców do ul. Sobieskiego (budynki nr 1-14): ul. Powstańców, ul. Drzymały, ul. Dąbrowskiego.

Zmiana trasy linii tramwajowej 9 i 17 w Chorzowie i Świętochłowicach

Od 10 sierpnia w związku z remontem ul. Powstańców w Chorzowie zmieniona została także trasa linii tramwajowych nr 9 i 17. Ze świętochłowickiej Mijanki na Rynek w Chorzowie można dostać się komunikacją autobusową.

Zmiany w komunikacji miejskiej:

  • linia tramwajowa nr 9 będzie kursowała na trasie Chebzie Pętla – Chorzów Batory Zajezdnia;
  • linia tramwajowa nr 17 będzie kursowała na trasie Chebzie Pętla – Chorzów Batory Zajezdnia;
  • uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa T-17 na trasie Chorzów Rynek – Świętochłowice Mijanka.

Autobus zastępczy T-17 w obu kierunkach obsługuje następujące przystanki: Świętochłowice Mijanka (tramwajowy) – Świętochłowice Gazownia (tramwajowy) – Chorzów Bałtycka (tramwajowy) – Chorzów Omańkowskiej (tramwajowy) – Chorzów Strzelców Bytomskich (autobusowy) – Chorzów Truchana Szpital (tymczasowy autobusowy) – Chorzów Miasto Dworzec PKP (autobusowy) – Chorzów Rynek (autobusowy stanowisko nr 3).

Wakacyjne remonty drogowe w Świętochłowicach

W Świętochłowicach cały czas trwa gruntowna przebudowa ulicy Metalowców. Prace te rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku. Remontowany jest ok. 470 metrowy odcinek drogi, a także rondo Jana Pawła II, czyli łącznie ok. 550 metrów. To największa w tym roku inwestycja drogowa w Świętochłowicach.

Prace obejmują m.in. przebudowę drogi, wzmocnienie asfaltu, stworzenie ścieżki rowerowej i chodników, wymianę oświetlenia, modernizację ronda, nowy peron autobusowy i tramwajowy. Wymieniona została już nawierzchnia jezdni na rondzie im św. Jana Pawła II w dzielnicy Zgoda. Na początku roku, dzięki porozumieniu z ArcelorMittal Poland, wyremontowano także przejazd kolejowy.

Nie przeocz

Prace na ulicy Metalowców potrwają zgodnie z planem, czyli do końca sierpnia 2020.

Całość prac realizowana jest przez świętochłowickie Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Inwestycja drogowa będzie kosztowała ponad 3 mln zł, a dokładnie 3 130 874,10 zł, z czego 2 505 067,00 zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Z początkiem sierpnia rozpoczęły się także prace na ulicy Reja w Świętochłowicach. Tam Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji prowadzi remont sieci kanalizacyjnej. Na ulicy Mikołaja Reja będzie też nowa nawierzchnia drogi oraz chodniki.

Trwa także remont na ulicy Ślęzan w Świętochłowicach. Droga ta zyska nową nawierzchnię, a dla kierowców powstaną nowe miejsca parkingowe. Inwestycja ta kosztuje 620 tysiące złotych (dofinansowanie wyniosło 524 tysiące złotych) ma zostać zakończona pod koniec października 2020 roku.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

od 7 lat
Wideo

Ukraiński dron uderzył w radar w Orsku. Przeleciał aż 1800 kilometrów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera