MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remontują drogi przy KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim. Podczas wykopów natrafiono na niespodzianki. Tak przebiegają prace

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Podczas wykopów natrafiono na niespodzianki. Tak przebiegają prace
Podczas wykopów natrafiono na niespodzianki. Tak przebiegają prace UM Wodzisław Śl.
Trwa przebudowa ulic w okolicy KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim. Prace obejmują drogi prowadzące do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, firm i przychodni weterynaryjnej. Dodatkowo realizowane są inne prace, które umożliwią użytkownikom tej trasy bezproblemową i bezpieczną podróż samochodem, pieszo oraz innymi środkami transportu.

Trwa przebudowa ulic przy KWK 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim. Na jakim etapie są prace?

Jeszcze przez co najmniej najbliższych kilka tygodni, będą trwały prace w związku z przebudową dróg w okolicy byłej kopalni 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim. Jak tłumaczy miasto, obecnie prowadzone są prace związane z budową kanalizacji deszczowej, odwadniającej przebudowywaną drogę. Podczas robót natrafiono na niespodzianki.

- W trakcie prowadzenia robót ziemnych zostały odkryte niezinwentaryzowane urządzenia bądź fundamenty po wcześniej istniejących budynkach, które wymagają rozbiórki lub zabezpieczenia - informuje wodzisławski magistrat.

W ramach prac wykonana ma zostać droga z jezdnią szerokości 6 m o nawierzchni z betonu asfaltowego, zjazdy do posesji, chodniki, pobocza, a także oświetlenie uliczne. Przebudowana ma zostać również kanalizacja deszczowa.

Jeszcze przed rozpoczęciem prac pojawiły się kłopoty dotyczące zaproponowanych ofert na realizację zadania. Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim otrzymał środki finansowe Uchwałą Rady Miejskiej na realizację tego zadania w wysokości 240 tys. zł. Zgodnie z przepisami zostało przeprowadzone postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy robót. Oferty złożyły dwie firmy: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Rybnika, którego oferta opiewała na ponad 343,5 tys. zł brutto oraz Geo-Bud-T.B.M. z Żor, która wyceniła swoją pracę na ponad 309,5 tys. zł brutto. Wówczas chodziło o przebudowę jedynie 125 metrów drogi.

- Niestety złożone oferty okazały się wyższe niż środki, które miasto posiadało na realizację tego zadania - tłumaczą urzędnicy.

Miasto podkreśla, że przebudowa ulic w tym rejonie była priorytetem, dlatego miasto sięgnęło po środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i uzyskano rekomendację do dofinansowania. Zarząd Dróg Miejskich złożył wniosek o ujęcie zadania w budżecie miasta na 2024 rok.

Prace trwają od połowy marca. Od tego momentu firma ma 5 miesięcy na wykonanie tego zadania. Koszt inwestycji wyniesie ok. 3,2 mln zł brutto. Przebudową zajmuje się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Raciborza.

Kierowcy muszą liczyć się z objazdami

Od 10 maja została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na osiedlu 1 Maja. Dojazd do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wodzisławiu Śląskim jest możliwy od strony ulicy Skrzyszowskiej, a do zakładów pracy od ulicy Leonida Teligi.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni