Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remontują DW 933 w Wodzisławiu Śl. i Mszanie. Droga wojewódzka do Jastrzębia-Zdroju jest rozkopana

Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
Trwa remont drogi wojewódzkiej nr 933 pomiędzy Wodzisławiem a Jastrzębiem.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Trwa remont drogi wojewódzkiej nr 933 pomiędzy Wodzisławiem a Jastrzębiem.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arek Biernat
Za 75 mln zł trwa wielki remont drogi wojewódzkiej 933 w Wodzisławiu Śl. i Mszanie. Na ponad 7-kilometrowym odcinku do Jastrzębia-Zdroju droga jest rozkopana, wprowadzono ruch wahadłowy i objazdy. Zobaczcie zdjęcia z remontu DW 933.

Remont ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śl.

Problemy kierowców w Wodzisławiu Śl. zaczynają się tuż przy rondzie 750-lecia, obok popularnej sieciówki fast-food. Z ulicy Witosa niemożliwy jest zjazd na ulicę Jastrzębską, czyli drogę wojewódzką 933. Do wiaduktu od strony centrum miasta ułożono już asfalt. Do wykonania pozostał chodnik z krawężnikami. Widać za to nowe latarnie. Po drugiej stronie wiaduktu asfaltu jeszcze nie ma.

Objazd tego zamkniętego odcinka poprowadzono ulicą Łużycką (DW 932). Na skrzyżowaniu z DW 933 rozkopany jest prawy pas jezdni (jadąc od Marklowic). Kilkaset metrów dalej kierowcy poruszają się starym fragmentem ulicy Jastrzębskiej. Na sąsiednim trwają prace. Wyłożona jest warstwa podbudowy. Widać też przygotowaną kanalizację deszczową i okablowanie prowadzące do latarni.

Bez większych utrudnień poruszamy się DW 933 na wysokości Cyganka. Przy skrzyżowaniu z ulicą Kopernika światła włączone są w tryb awaryjny. Na przykładzie tego fragmentu widać jak bardzo potrzebny był remont. Dziury, koleiny, jazda jest bardzo utrudniona.

Kolejny rozkopany odcinek ulicy Jastrzębskiej jest na wysokości boiska na Wilchwach. Prowadzi aż do skrzyżowania z drogą na osiedle 1 Maja. Robotnicy pracują na prawym pasie jezdni. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Remont Wodzisławskiej w Mszanie

Za skrzyżowaniem z ul. św. Wawrzyńca (przy stacji benzynowej) rozpoczyna się ulica Wodzisławska w Mszanie. Tam też są kontynuowane prace. Wprowadzono zakaz ruchu, ale możliwy jest dojazd do restauracji i posesji. Tego odcinka nie można traktować jako skrótu do Jastrzębia-Zdroju. Należy kierować się na objazdy.

I lepiej kierować się znakami, bo choć rozkopany jest prawy pasy jezdni, to lewy(od Wodzisławia Śl.) został sfrezowany. Widać nawet starą drogę z kostki (tzw. kocie łby). Szkoda zawieszenia. Na kilku odcinkach w Mszanie kładziony jest asfalt, ale do zakończenia robót wciąż daleka droga. Ruchem steruje sygnalizacja świetlna.

Wielka przebudowa DW 933 to nie tylko problem kierowców, wydłużonego czasu przejazdu pomiędzy Wodzisławiem Śl. a Jastrzębiem-Zdrój. To wielkie utrudnienia dla okolicznych mieszkańców. Wokół ich domu jest jeden wielki plac budowy. Cierpią też firmy położone wśród popularnej trasy. Dojazd do nich jest utrzymany, ale prowadzone roboty zdecydowanie zmniejszyły ruch i obroty.

Trwa remont drogi wojewódzkiej nr 933 pomiędzy Wodzisławiem a Jastrzębiem.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Remontują DW 933 w Wodzisławiu Śl. i Mszanie. Droga wojewódz...

Remont DW 933 w Wodzisławiu Śl. i Mszanie

W powiecie wodzisławskim DW 933 jest przebudowywana na odcinku 7,2 km i kosztuje 75 mln zł. Projekt zakłada też remont na drugim odcinku od skrzyżowania DW 933 z DK 81 w Pawłowicach w kierunku Pszczyny na odcinku 16,1 km. Koszty przebudowy obydwu odcinków wyniosą 240 mln zł. Inwestycję finansuje samorząd województwa śląskiego (w tym ponad 140 mln zł dofinansowania z funduszy UE). Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Wykonawcą robót jest firma Strabag. Zakres przebudowy obejmuje m.in.: całkowitą wymianę konstrukcji jezdni, ujednolicenie szerokości drogi, przebudowę lub budowę ciągów pieszo-rowerowych, zjazdów, zatok autobusowych, skrzyżowań, zastosowania nowych sygnalizacji świetlnych, wykonanie ekranów akustycznych, zastosowanie nawierzchni o zmniejszonej emisji hałasu, przebudowę istniejących obiektów mostowych, budowę chodników oraz dróg rowerowych.

- Przebudowa drogi przebiega zgodnie z planem. Nie mamy informacji o opóźnieniach w realizacji inwestycji - zapewnia Ryszard Pacer z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Zakończenie projektu przewidziano na listopad 2021 rok.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera