Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 1:3. Jastrzębianie obronili Superpuchar ZDJĘCIA

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali Re-Plast Unię Oświęcim i obronili Superpuchar Polski.     Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali Re-Plast Unię Oświęcim i obronili Superpuchar Polski. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Jerzy Zaborski
W meczu o Superpuchar Polski rozegranym w Oświęcimiu Re-Plast Unia przegrała na własnym lodowisku z mistrzem kraju JKH GKS Jastrzębie 1:3. Jastrzębianie po raz drugi zdobyli do trofeum broniąc Superpuchar wywalczony przed rokiem w Tychach. Zobaczcie zdjęcia z meczu Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie i radości jastrzębian.

W poprzednim sezonie hokeiści z Jastrzębia jako pierwsza polska drużyna zdobyli na krajowym podwórku wszystkie trzy trofea. Teraz gracze JKH nie zamierzają rozstawać się z żadnym z nich i właśnie obronili Superpuchar.

Mecz rozegrano w Oświęcimiu uświetniając jubileusz 75-lecia Unii. Własne lodowisko nie pomogło jednak oświęcimianom. Bohaterem spotkania był Eriks Sevcenko. Starszy z dwóch łotewskich braci grających w drużynie gości zdobył dwie bramki. 30-letni obrońca po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców po uderzeniu w okienko w 6 minucie wykorzystując okres gry w przewadze.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU O SUPERPUCHAR

Później na lodzie dominowała Unia. Gospodarze oddawali więcej strzałów, ale nie wykorzystali żadnego z okresów gry w liczebnej przewadze, bo w bramce JKH świetnie spisywał się Patrik Nechvatal. Sposób na Czecha znalazł co prawda w II tercji po indywidualnej akcji Teddy Da Costa, ale jastrzębianie szybko odpowiedzieli drugim golem Sevcenki.

Świetną szansę na trzecią bramkę dla gości zmarnował Frenks Razgals, lecz chwilę później w podobnej sytuacji nie pomylił się Samuel Mlynarović. Słowak pokonał strzałem z bliska Roberta Kowalówkę zastępującego między słupkami kontuzjowanego Clarke’a Saundersa. Grający tylko na trzy piątki oświęcimianie w III tercji nie zdołali odrobić już tych strat, choć w końcówce spotkania wycofali bramkarza i wzięli czas. Jastrzębianie po raz drugi w historii zdobyli Superpuchar.

Mecz o Superpuchar Polski

Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
0:1 Eriks Sevcenko (6), 1:1 Teddy Da Costa (27), 1:2 Eriks Sevcenko (29), 1:3 Samuel Mlynarovič (34)