Resovia - GKS Katowice 2:2. Remis bez trenera. Zdjęcia

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Nowiny Rzeszowskie
GKS Katowice nigdy jeszcze nie przegrał z Resovią i ta tradycja została podtrzymana. Wyjazdowy remis oznacza, że przerwę zimową zespół Rafała Góraka, którego tym razem zabrakło na ławce rezerwowych, na pewno spędzi nad strefą spadkową.

GKS Katowice z Resovią zazwyczaj remisuje, a na pewno nie przegrywa. W środę do bilansu tych zespołów został dopisany piąty już podział punktów, a całość uzupełnia jedna wygrana drużyny z Górnego Śląska.

Rzeszowianie, którzy grupowo przeszli przez zakażenia koronawirusem, wrócili do treningów przed zwycięskim spotkaniem w Tychach. Na spotkanie z GKS-em wychodzili więc pełni optymizmu. Na ławce gości zabrakło Rafała Góraka, który pokutował za dwie żółte kartki, jakie pokazał mu sędzia podczas konfrontacji z Miedzią Legnica. Katowiczan prowadził więc Tomasz Włodarek.

GKS w Rzeszowie zaczął od mocnego uderzenia. W 5. minucie Patryk Szwedzik wykorzystał podanie Arkadiusza Woźniaka, któremu z kolei piłkę oddał Filip Szymczak. Gospodarze próbowali odpowiedzieć szybko i główną postacią stał się bramkarz Dawid Kudła, który spisywał się świetnie. W 29 minucie jednak skapitulował po rzucie wolnym, który sfinalizował Rafał Mróz. Katowiczanie jeszcze przed przerwą ponownie wyszli na prowadzenie - znów Szwedzik dobił strzał piłkę odbitą przez Branislava Pindrocha.

W drugiej połowie okazje strzeleckie miały miejsce pod jedną i drugą bramką, ale szczęście dopisało Resovii. Po rzucie rożnym głową pokonał Kudłę Jakub Wróbel, a potem wynik nie uległ już zmianie.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Resovia - GKS Katowice.

Resovia - GKS Katowice 2:2 (1:2)
0:1
Patryk Szwedzik (5), 1:1 Marek Mróz (28), 1:2 Patryk Szwedzik (45), 2:2 Jakub Wróbel (73)
Resovia Pindroch - Jaroch (25. Adamski), Komor (36. Podhorin), Kubowicz, Eizenchart - Pietraszkiewicz (64. Antonik), Mikulec (65. Wróbel), Wasiluk, Mróz, Strózik (64. Hilbrycht) - Hebel. Trener: Dawid Kroczek.
Katowice Kudła - Janiszewski, Jędrych, Sadowski - Wojciechowski, Figiel, Jaroszek, Woźniak (79. Błąd), Szwedzik (89. Piotr Samiec-Talar), Pawłas - Szymczak (89. Kozłowski). Trener: Rafał Górak