Resovia - Skra Częstochowa RELACJA, WYNIK Pierwsze punkty beniaminka w Fortuna 1. Lidze. Rzeszów zdobyty!

ks-skra.pl
W czwartek 12.08.2021 r. w pierwszym meczu 3. kolejki Fortuna 1. Ligi Skra Częstochowa wygrała Rzeszowie z Resovią 1:0 (0:0). Bramkę na wagę premierowego zwycięstwa beniaminka zdobył Maciej Mas w 57. minucie.

Częstochowianie byli chwaleni po dwóch pierwszych meczach w I lidze, ale wracali z Kielc (0:2 z Koroną) i z Łodzi (2:3 z ŁKS-em) z pustymi rękami. Przełom nastąpił w Rzeszowie z Resovią. To pierwsza porażka rzeszowian, którzy wcześniej zremisowali w Katowicach z GKS-em 2:2 i wygrali u siebie z GKS-em Tychy 1:0.

Jedyna bramka padła w 57. minucie. Po rzucie rożnym strzelał najpierw Adam Mesjasz, ale jego strzał obronił Branislav Pindroch, jednak przy dobitce Macieja Masa słowacki bramkarz nie miał już szans.

Resovia - Skra Częstochowa 0:1 (0:0)

Bramka: Maciej Mas (57)

Resovia: Branislav Pindroch - Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Oliver Podhorin, Bartłomiej Eizenchart - Kamil Antonik, Josip Soljić, Bartłomiej Wasiluk (58. Marek Mróz), Maksymilian Hebel (58. Jakub Wróbel), Damian Hilbrycht (61. Karol Twardowski) - Sebastian Strózik (74. Radosław Adamski).

Skra: Mateusz Kos - Rafał Brusiło, Oskar Krzyżak, Adam Mesjasz, Łukasz Winiarczyk - Mikołaj Kwietniewski (72. Krzysztof Napora), Szymon Szymański, Marcin Stromecki, Piotr Nocoń, Dawid Niedbała - Maciej Mas (83. Dawid Wojtyra).

Żółte kartki: Jaroch, Soljić - Kwietniewski

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)