Rewolucyjna Karta do Konta Przekorzystnego - dobre kursy walut i bezpłatne bankomaty za granicą

Materiał informacyjny Bank Pekao S.A.
Dla wielu Polaków tegoroczne wakacje będą okazją do długo wyczekiwanych zagranicznych wycieczek. Te wiążą się z wymianą walut, która nieraz słabo zaplanowana, potrafi przysporzyć dodatkowych kosztów. Klienci Banku Pekao mogą skorzystać z Rewolucyjnej Karty wielowalutowej, która zapewnia za granicą korzystne warunki przewalutowania oraz bezpłatne wypłaty z bankomatów.

którymi od dnia uruchomienia tzw. paszportów covidowych w ciągu tygodnia pobrało je aż milion osób wskazują, że wielu Polaków spędzi te wakacje za granicą.

– Wyjazd do innego kraju zwykle wiąże się z koniecznością wymiany walut, wiele osób wkrótce stanie przed dylematem jak dużo pieniędzy wymienić. Jeśli wymienimy zbyt mało środków w danej walucie podczas pobytu za granicą, może nam jej zabraknąć i będziemy musieli ją dokupić w zagranicznych kantorach, często po bardzo niekorzystnym kursie. Z kolei jeśli kupimy jej zbyt dużo, po powrocie będziemy chcieli wymienić ją znów na złotówki i na ogół stracimy na całej operacji. Warto mieć pod ręką rozwiązanie, które pomoże się od tego uchronić – wyjaśnia Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów w Banku Pekao S.A.

Na uwagę zasługuje Rewolucyjna Karta wielowalutowa Banku Pekao, którą można płacić zarówno w kraju jak i poza nim, nie martwiąc się o koszty przy wymianie walut. Podczas płatności kartą za granicą transakcje przeliczane są bez prowizji banku, bezpośrednio po kursach Mastercard, które są zbliżone do kursów referencyjnych Narodowego Banku Polskiego.

– Innymi słowy, klient Pekao przed wyjazdem nie musi wymieniać już pieniędzy w kantorze. Wystarczy, że skorzysta z karty, w której kurs po którym przeliczane są transakcje jest wyjątkowo korzystny. Wiele osób przekonało się do tego rozwiązania i nie martwi się o ukryte koszty podróży. Bank wydał już ponad 1,3 mln Rewolucyjnych Kart – dodaje Tomasz Molenda, Dyrektor Biura Zarządzania Segmentem Klientów Detalicznych w Banku Pekao S.A.

Co więcej, podczas podróży bank nie pobiera opłat za wypłaty gotówki Kartą Rewolucyjną z bankomatów za granicą wydaną do Konta Przekorzystnego. Nagrodzone w tym roku statuetką „Złotego Bankiera” Konto Przekorzystne Banku Pekao, może być wraz kartą bezpłatne. Wystarczy jeśli jego właściciel co miesiąc zapewni wpływ 500 zł na konto i wykona jedną transakcję kartą. Dla osób do 26 roku życia konto i karta są bezwarunkowo darmowe.

Pekao dba także o ochronę dla swoich klientów podczas wakacji. Bank przy współpracy z PZU wprowadził niedawno do oferty ubezpieczenie podróżne, które można kupić w pełni zdalnie, dla siebie i osób, z którymi klient wybiera się w podróż. „Bezpieczna podróż” zapewnia ochronę, która pozwala cieszyć się beztroskimi wakacjami, a zawarcie umowy jest proste i trwa dosłownie kilka minut. Umowę można zawrzeć przed wyjazdem, nie później niż dwie godziny przed rozpoczęciem podróży, korzystając z serwisu Pekao24 lub aplikacji PeoPay.

Warto wiedzieć, że teraz otwierając Konto Przekorzystne na selfie z Rewolucyjną Kartą wielowalutową można skorzystać z atrakcyjnej promocji i otrzymać 100 zł na dowolne zakupy. Wystarczy spełnić proste warunki, czyli zapewnić min. 500 zł wpływu na konto oraz wykonać cztery transakcje bezgotówkowe kartą w czasie trzech miesięcy od otwarcia konta, a nagroda zostanie przelana na rachunek w Banku Pekao S.A. Promocja trwa do 14 lipca 2021 r.

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ok. 230 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce.
Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Materiał oryginalny: Rewolucyjna Karta do Konta Przekorzystnego - dobre kursy walut i bezpłatne bankomaty za granicą - Polska Times

Dodaj ogłoszenie