ROAMING UE 2017: 15 CZERWCA NOWY CENNIK Plus, Orange, T-Mobile, Play, [ROAMING]

  • Dziennik Zachodni

KS, TS

ROAMING UE 2017: OD 15 CZERWCA NOWY CENNIK Plus, Orange, T-Mobile, Play, [ROAMING UE CENNIK 2017] Roaming w UE przechodzi do historii. Cennik Orange, T-mobile, Play i Plus-a zmieni się już 15 czerwca. Wygląda na to, że to koniec drogiego roamingu w Unii Europejskiej. Już w w lutym udało się osiągnąć porozumienie w sprawie jednolitych cen za połączenia na terenie całej wspólnoty, które będą obowiązywały wszystkich operatorów komórkowych. Zmiany w roamingu 2017 w UE będą obowiązywać od 15 czerwca. Oznacza to, że już w najbliższe wakacje za rozmowy np. z wakacji w Hiszpanii zapłacimy mniej. ROAMING UE 2017: Zmiany! Będzie taniej w Unii Europejskiej [ROAMING 2017 UE CENNIK]. Oferty poszczególnych operatorów będą się jednak różnić. Oferta Orange, Plus, T-Mobile, Play, Cennik w roamingu, której sieci będzie najbardziej opłacalny? Wiele zależy od posiadanego abonamentu.

ROAMING UE 2017: CENNIK OD 15 CZERWCA, ORANGE, PLUS, T-MOBILE, PLAY

ROAMING UE 2017: ORANGE
ORANGE oferuje roaming w ramach abonamentu bez dodatkowych opłat, dla abonentów, którzy obecnie korzystają z oferty nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci.

  • Nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami stacjonarnymi i komórkowymi w UE
  • Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych w UE
  • 1 GB internetu w UE - 0,04 zł/1 MB

ROAMING UE 2017: T-MOBILE
T-Mobile również swoim klientom proponuje wykorzystanie minut posiadanych w pakietach w ramach abonamentu do wykorzystania na terenie Unii Europejskiej.

[/lista]
ROAMING UE 2017: PLUS

  • za minute wychodzącą w LTE - 0,29 zł
  • za minute odbierania w LTE - 0,05 zł
  • sms 0,20 zl
  • mms 0,40 zl
  • transfer danych 0,19 zl/1MB

ROAMING UE 2017: PLAY
Play zdecydował się zmienić zasady roamingu od 15 czerwca. Podobnie jak w sieci Orange, klienci, którzy w ramach abonamentu korzystają z darmowych minut i SMS-ów będą mogli w ramach abonamentu rozmawiać również za granicą. Wcześniej cennik proponowany przez Play był osobny dla połączeń roamingowych. Również w ramach abonamentu będzie dostępny transfer danych za granicą.

Poszczególne stawki i ceny mogą się różnić u każdego z operatorów w zależności od posiadanego abonamentu lub limitu na karcie przedpłacowej.

ROAMING UE 2017: ZMIANY! Będzie taniej w Unii Europejskiej [ROAMING 2017 UE CENNIK]

Porozumienie w sprawie zniesienia roamingu w UE było negocjowane od dawna, w końcu 1 lutego ogłoszono informację o jego zawarciu. Warunki negocjowały kraje unijne oraz Parlament Europejski. Zniesienie roamingu najbardziej odczują mieszkańcy krajów wspólnoty. Bowiem za połączenia z wakacji np. w Hiszpanii do Polski zapłacimy zdecydowanie mniej. Co ważne porozumienie jednak nie dotyczy tylko cen połączenie, ale również, ale również transferu danych.

- Sukces! W nocy, po łącznie kilkunastu godzinach negocjacji z Radą, porozumieliśmy się w sprawie hurtowych stawek roamingu, czyli tych, które udostępniają sobie nawzajem operatorzy. Parlament zabiegał, żeby te stawki były jak najniższe. Najdłużej spieraliśmy się o stawki za transmisję danych - informuje na swoim oficjalnym koncie na Facebooku eurodeputowany Jerzy Buzek.

ROAMING UE 2017: CENNIK, OD KIEDY ZMIANY?

Roaming UE od 15 czerwca maksymalna stawka hurtowa opłaty za rozmowę telefoniczną w roamingu spadnie z 0,05 euro za minutę do 0,032 euro. Stawki za SMS zostaną obniżone z 0,02 euro do 0,01 euro. Z kolei za 1 GB transferu danych zapłacimy 7,75 euro, nie jak dotychczas 50 euro.

Co prawda porozumienie na temat roamingu w UE 2017 zawarte przez negocjatorów, musi być formalnie przyjęte przez Parlament Europejski oraz rządy krajów członkowskich Unii Europejskiej, to jest to jednak tylko formalność. W efekcie już od połowy czerwca wysyłając sms-y zza granicy ,prowadząc rozmowy przez telefon komórkowy lub wysyłając zdjęcia przez Facebooka, nie będziemy musieli się ograniczać ani trzymać za portfel.

ROAMING UE 2017: ZMIANY! Będzie taniej w Unii Europejskiej [ROAMING 2017 UE CENNIK]

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

23.02.2018, 16:27

PLUS to jedna wielka lipa taryfy w UE ich nie obowiązują wymyślają jakieś dodatkowe opłaty za nie wiadomo co a poza tym nie mają nawet na infolinii biura skarg i zażaleń. Ja wygasną mi umowy to pozbywam się oszustów !!!

04.02.2018, 18:59

To popełniaj.

11.01.2018, 18:15

Tak Orange klamie to absolutnie nie prawda,ze zniosl roaming,wlasnie dostalam od nich sms,że w zwiazku z tym ,że od 4 miesiecy prowadze rozmowy w strefie1 Unii Europejskiej a nie zaprzestane przez najblizsze 14 dni to przez nastepne 4 miesiace beda mi naliczane oplaty za roaming bo podobno maja na to jakies limity ale jak mnie informowali że znosza oplaty za roming to nie dodali że w sposob limitowany,Plus za to w miejsce rozmow w roamingu wprowadzil horendalne oplaty za rozmowy tzw.miedzynarodowe i tak np.za ok12 min rozmowy z niemiecka komorka zaplacilam prawie 25zl,do tego przedstawiciel operatora powiedzial że takie maja cenniki wewnetrzne i moge sobie isc nawet do Federacji Konsumentow,moge przyznac że w Polsce oplaty romingowe sa praktykowane nadal-zniesienie to puste zapewnienia a moze jest to zadanie wlasnie dla Federacji Konsumentow?!?!?!

15.08.2017, 00:10

Witam mam w plusie No limit na Polskę moja żona wyjechała do Włoch na wakacje rozmawiałem z nią raptem 5 razy i dostałem komunikat od 119119 ze wykorzystałem roczny limit min w UE to pytam jak to wreszcie jest bo co chwile ktoś k....... co innego robi niż pisze proszę o radę co mam zrobić jak mi przyjdzie Ajebisty rachunek za telefon może ktoś. Plusa się wypowie na ten temat

24.06.2017, 17:31

A ja jestem w plusie na abonamet jako klient indywidualny. 15 czerwca wyjezdzalam samochodemza granice i za internet przy uzywaniu google maps nie placilam nic. Za granica mam pakiet internetu 2.6 gb przez 6 dni dzwonilam do numerow poza krajem i do kraju bedac caly czas za granica i do faktury ktora wlasnie mi przyszla nic mi nie doliczono. Czyli tak jak bym rozmawiala bedac w kraju

24.06.2017, 08:50

To nie polscy operatorzy tylko zagraniczni i wystarczająco nas przez tyle lat okradli,a kasa z opłat wędruje zagranicę do kieszonki Niemca,Francuza czy Włocha

21.06.2017, 09:54

Zależy jakiego polskiego operatora, np. w Premium Mobie nie płacisz za odebrane a w plusie już płacisz.

20.06.2017, 13:44

Tylko, że w Orange albo takim nju na abo NIE płacisz za połączenia z PL do UE. Play znowu kręci!

20.06.2017, 10:45

Jeżeli będąc w Niemczech (mając ofertę polskiego operatora) będę dzwonił na polski nr osoby będącej w Niemczech to zapłacę jak za roaming?
Pozdrawiam

19.06.2017, 21:34

Kolejny fachowiec od gsm ...wiesz co to jest połączenie międzynarodowe ? A roaming ? ...Gościu ręce opadają ...jak te sieci maja takich klientów to juz lepiej sepuku od razu popełnić

19.06.2017, 21:32

ze ty wiesz co znaczy roaming ????
dzwoniąc z pl za granice to połączenie międzynarodowe ...mając telefon pl np. w niemczech to jest roaming ....poczytaj a pózniej pisz bzdury

19.06.2017, 18:39

czytaj ze zrozumieniem w ramach abonamentu w calej uni europejskiej,czyli w roamingu to takze dzwoniac za granice!!!

19.06.2017, 11:06

Niestety to kłamstwo !!! -że Orange zadeklarował całkowite zniesienie opłat za roaming . Dla umów negocjowalnych (firmowych) - obowiązują te same taryfy do końca trwania umowy. (a korzystamy w Polsce z oferty nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci.
Ew. można zmienić stawki wg cennika dla firm w ofertach negocjowalnych- ale nadal jest to płata oferta. Więc proszę nie pisać bzdur że Orange zniósł opłaty.

19.06.2017, 08:35

ale dzwoniłeś z Polski?? to przeciez nie roaming!! dzwonisz za granice !!!

18.06.2017, 19:27

dziwne dzwoniłem z sieci PLAY do Irlandi 15 czerwca i zaplacilem za 4 minuty prawie 10 zł ...złodzieje....

18.06.2017, 15:20

Mam nr w Orange na firmę place 150zl rozmowy do i po Europie w abonamencie tak też SMS i mms Internet w kraju 20Gb w Europie 11Gb.
To jest informacja dla społeczności w celu porównania pozdrawiam

18.06.2017, 13:38

A Ty dopiero bredzisz.Pley to siec moze dla Ciebie OK!Oplaty za rozmowy moze w miare.Ale sprobuj skorzystac z internetu.Tragedia nawet w kraju.

18.06.2017, 09:30

Tez bym sie rozlaczyl to jest rozmowa miedzynarodowa a nie w roamingu hahahaha

18.06.2017, 01:34

mowa jest o roamingu a nie o rozmowy międzynarodowe.
roamig jest kiedy dzwonisz do Polski
rozmowa miedzynarodowa kiedy z Polski dzwonisz na numer innego kraju

17.06.2017, 17:40

Przeciez to sa rozmowy miedzynarodowe, nie roaming....tez chyba sie rozlaczyla bo bym pomyslala, ze sobie ktos jaja robi.

17.06.2017, 00:43

Play Ci zapłacił za te brednie?

16.06.2017, 12:44

nie uznają bo to nie roaming tylko połączenie międzynarodowe...

16.06.2017, 11:17

w tekście jest napisane: "Już w w lutym udało się osiągnąć porozumienie w sprawie jednolitych cen za połączenia na terenie całej wspólnoty, które będą obowiązywały wszystkich operatorów komórkowych"
tylko, że Polska chyba jest poza ternem Unii bo rozmowy z Polski do innych krajów Unii się nie zmieniły i kosztują jak do tej pory ponad 2 zł w T-mobile. Nic mi ta zmiana nie daje.

16.06.2017, 08:46

O czym ty bredzisz facet? Od roku korzystam za granicą z polskiego numeru w abonamencie i płacę 25gr za minutę wychodzącą i 5 groszy za przychodzącą. Abonament 60zł/mc w playu, na osobę prywatną. Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci, co nigdy nie przekroczyli granicy...

16.06.2017, 07:42

Człowieku wiesz co to jest roaming ?
Roaming to połączenia za granicą ! Więc nie płeć bzdur