Robert Lewandowski śrubuje statystyki i rekordy MEMY Bayern wygrał w Lidze Mistrzów. Lewandowski prześcignął van Nistelrooya i goni Benzemę

Memy po golach Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów
Memy po golach Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów fot. internet
Robert Lewandowski się nie zatrzymuje i śrubuje swoje rekordy. Strzelił dwa gole dla Bayernu w meczu Ligi Mistrzów z Olympiakosem Pireus. Bayern wygrał w Grecji 3:2. a dla Polaka były to gole nr 57 i 58 w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach w Europie. Lewy jest piątym strzelcem w historii Ligi Mistrzów. Zobaczcie memy po bramkach Lewandowskiego.

Robert Lewandowski memy

Robert Lewandowski przed meczem z Olympiakosem miał na koncie 56 bramek w Lidze Mistrzów - tyle samo co Ruud van Nistelrooy. Polak w Grecji znów błysnął jednak skutecznością i zostawił w tyle słynnego Holendra.

"Lewy" najpierw wpisał się na listę strzelców w 34 minucie dobijając strzał Thomasa Muellera i wyrównując stan meczu na 1:1. Drugiego gola kapitan reprezentacji Polski zdobył po przerwie. Lewandowski trafił do siatki w zamieszaniu podbramkowym w 62 minucie i wyprowadził Bawarczyków na prowadzenie, którego nie oddali już do końcowego gwizdka sędziego.

Internauci docenili klasę Lewandowskiego, który w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów zajmuje samodzielnie piąte miejsce mając na koncie 58 trafień. Do wyprzedzającego go Karima Benzemy Polak traci tylko dwie bramki.

Lewandowski jest w tym sezonie w znakomitej formie i trafia do siatki w każdym meczu z wyjątkiem otwierającego zmagania Superpucharu Niemiec, więc powinien dogonić Francuza jeszcze w trakcie fazy grupowej LM. W tej edycji Ligi Mistrzów "Lewy" strzelił już pięć goli. W sumie w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach Polak zdobył dla Bayernu aż 18 bramek.

Zobaczcie memy po golach Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów

Najlepsi strzelcy w historii Ligi Mistrzów

127 goli - Cristiano Ronaldo Manchester United (15), Real Madryt (105), Juventus FC (6)
110 goli - Lionel Messi FC Barcelona (110)
71 goli - Raul Gonzalez Real Madryt (66), Schalke 04 Gelsenkirchen (5)
60 goli - Karim Benzema Olympique Lyon (12), Real Madryt (48)
58 goli - Robert Lewandowski Borussia Dortmund (17), Bayern Monachium (41)
56 goli - Ruud van Nistelrooy PSV Eindhoven (8), Manchester United (35), Real Madryt (13)
50 goli - Thierry Henry AS Monaco (7), Arsenal Londyn (35), FC Barcelona (8)
49 goli - Alfredo Di Stefano Real Madryt (49)
48 goli - Zlatan Ibrahimović Ajax Amsterdam (6), Juventus FC (3), Inter Mediolan (6), FC Barcelona (4), AC Milan (9), Paris Saint-Germain (20)
48 goli - Andrij Szewczenko Dynamo Kijów (15), AC Milan (29), Chelsea Londyn (4)