Robert Lewandowski strzelił Realowi. Bayern Monachium pokonał Królewskich

DW
Robert Lewandowski strzelił Realowi. Bayern Monachium pokonał Królewskich EASTNEWS
Robert Lewandowski strzelił drugiego gola w wygranym przez Bayern Monachium 3:1 meczu z Realem Madryt. Spotkanie było rozgrywane w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup.

Robert Lewandowski strzelił Realowi

Bayern rozpoczął zmagania w towarzyskim turnieju International Champions Cup od porażki 1:2 z Arsenalem. Robert Lewandowski zagrał w nim 45 minut drugiej połowy, ale mimo to, zdołał znaleźć sposób na pokonanie bramkarza rywali. W 71. minucie wykorzystał podanie od Serge'a Gnabry'ego.

Dwa dni później mistrz Niemiec mierzył się z Realem Madryt, który w letnim okienku transferowym dosłownie zaszalał. Bawarczycy okazali się jednak lepsi, strzelając gola już w 15. minucie spotkania. Corentin Tolisso na raty pokonał Thibault Courtois. Tym razem Robert Lewandowski znów pojawił się dopiero w połowie, ale potrzebował jeszcze mniej czasu na zdobycie bramki. W 67. minucie Polak otrzymał płaskie podanie od Niklasa Sule, obrócił się przodem do bramki i mocnym uderzeniem po ziemi nie dał bramkarzowi żadnych szans.

Następne spotkanie Bayern Monachium rozegra w środę, 24 lipca. Mistrz Niemiec zmierzy się z włoskim AC Milan, którego barw broni Krzysztof Piątek.

International Champions Cup to coroczny towarzyski turniej piłkarski. W turniejach biorą udział znane kluby piłkarskie, głównie europejskie. Tegoroczna edycja jest już siódmą w historii, natomiast mecze rozgrywane są w Chinach, Anglii, Szwecji, Singapurze, Stanach Zjednoczonych i Walii.