Rosarium w Rybniku powstanie przy tężni. Dosadzą drzew!...

  Rosarium w Rybniku powstanie przy tężni. Dosadzą drzew! ZDJĘCIA

  AK, UM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przy tężni w Rybniku powstanie rosarium. Dosadzą drzew!
  Już za kilka tygodni spacerowicze i rowerzyści odwiedzający rybnicką tężnię będą mogli korzystać z wygodnego traktu pieszo-rowerowego, prowadzącego wzdłuż
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Lucyna Tyl

  Już za kilka tygodni spacerowicze i rowerzyści odwiedzający rybnicką tężnię będą mogli korzystać z wygodnego traktu pieszo-rowerowego, prowadzącego wzdłuż paruszowickiego stawu. Z kolei dla kierowców docierających w okolice tężni samochodami przygotowany został niewielki parking.

  Rosarium w Rybniku powstanie przy tężni  Zarówno parking jak i okalająca część stawu brukowana ścieżka to efekt prac Rybnickich Służb Komunalnych, które wkrótce ustawią też stojaki rowerowe oraz inne elementy małej architektury, takiej jak dodatkowe ławki i kosze. Przy obiekcie zostanie również umieszczona tablica informacyjna opisująca walory i zasady korzystania z tężni. Prace miejskich służb komunalnych zakończą się w sierpniu.


  To jednak nie koniec działań mających polepszyć funkcjonalność i estetykę tego miejsca: jesienią ogrodnicy z Zarządu Zieleni Miejskiej posadzą tutaj kilka gatunków sosen i świerków, a także nowe krzewy, których ozdobą będzie rosarium. Całość uzupełnią ozdobne trawy.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Zobacz galerię


  Rybnicka tężnia, pięknie położona nad brzegiem stawu, wśród licznych drzew i krzewów, pozwala zapomnieć, że przecież wciąż jesteśmy praktycznie w samym środku miasta – zauważa prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Warto wybrać się tutaj w upalne popołudnie, by odetchnąć po dniu pracy i odkryć na nowo dzielnicę Paruszowiec-Piaski – dodaje.  Na wypoczywających czekają stoiska z lodami i napojami chłodzącymi, jest też biblioteczka plenerowa i stoły do gier planszowych. Jednym słowem: wszystko czego trzeba, by miło i odprężająco spędzić popołudnie.


  Przypomnijmy, że wart milion złotych projekt budowy tężni w Rybniku powstał dzięki inicjatywie mieszkańców, którzy potrzebę funkcjonowania w mieście takiej właśnie instalacji zgłosili w ramach budżetu obywatelskiego 2017. Dodatkowo, w ramach inwestycji miasto przeznaczyło również dodatkowe środki na zagospodarowanie terenu wokół tężni.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim