Na Telegramie Denisowa przekazała, że „w Berdiańsku, okupowanym przez Rosjan mieście na południu Ukrainy, okupanci grożą dzieciom, rodzicom i żonom dziennikarzy, by zmusić ich do pracy na rzecz rosyjskiej propagandy”.
„Ograniczanie wolności prasy jest pogwałceniem Konwencji Genewskiej o ochronie ofiar międzynarodowych konfliktów zbrojnych i jej protokołów dodatkowych oraz Konwencji o prawach i zwyczajach wojny lądowej, które zapewniają dziennikarzom gwarancje bezpieczeństwa” – dodała.
Ukraińska rzecznik praw człowieka wezwała międzynarodowe organizacje zajmujące się prawami człowieka do podjęcia presji wobec Rosji w celu zakończenia agresji skierowanej przeciwko Ukrainie.

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?