Rozbudowa DK 44 odkorkuje Bieruń. List intencyjny podpisany

  Rozbudowa DK 44 odkorkuje Bieruń. List intencyjny podpisany

  Jakub Lelewicz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bieruń bez obwodnicy się dusi

  Bieruń bez obwodnicy się dusi ©ARC

  Podpisano list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie rozbudowy drogi krajowej numer 44 w Bieruniu. Rozbudowa ma polegać na dobudowaniu drugiego pasa ruchu. Rozbudowa ma pomóc w odkorkowaniu Bierunia, umożliwi też rozwój miasta.
  Bieruń bez obwodnicy się dusi

  Bieruń bez obwodnicy się dusi ©ARC

  List intencyjny podpisali: marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, starosta bieruńsko-lędziński Bernard Bednorz, prezydent Tychów Andrzej Dziuba oraz burmistrz Bierunia Krystian Grzesica.

  Projekt przebudowy DK 44 ma polegać na dobudowaniu drugiego pasa jezdni na odcinku 2,1 km. Od ul. Wylotowej do ul. Warszawskiej. Projekt jest częścią Strategii Rozwoju Systemu Transportu Województwa Śląskiego- listy dużych przedsięwzięć infrastrukturalnych i organizacyjnych, które umożliwiają strategiczny rozwój systemu transportu w województwie. Realizacja Strategii powinna się opierać na współpracy wewnątrz regionu, jak i pomiędzy nimi.

  Według marszałka Wojciecha Saługi jest to mały fragment drogi, który rozwiąże wiele problemów. Marszałek województwa wspomina, że mamy dobre połączenia w relacji północ-południe, ale województwo ma braki na relacji wschód-zachód. Przebudowa tego odcinka poprawi komunikację województwa. Saługa podkreśla również, że DK 44 prowadzi z Gliwic do Oświęcimia, bardzo ważna dla rozwoju województwa. Podkreśla również, że poszerzona DK 44 może być alternatywą dla A4. Marszałek zachęca do współpracy dzięki której niewielki odcinek drogi może stać się jednym z priorytetów dla państwa.

  Według starosty bieruńsko-lędzińskiego list intencyjny ma kapitalne znaczenie dla Bierunia i powiatu. Dotyczy on wsparcia GDDKiA w staraniu się o środki, które umożliwią budowę drugiej jezdni na DK 44. Bernard Bednorz informuje, że to nie jest długi odcinek drogi jezdniowej (2,1 km) aczkolwiek to właśnie tutaj najczęściej zaczyna się korek, który ciągnie się aż do Oświęcimia.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY