MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozkład jazdy MPK w Częstochowie. Utrudnienia, zmiany, awarie!

Piotr Ciastek
Rozkład jazdy MPK w Częstochowie. Utrudnienia, zmiany, awarie!
Rozkład jazdy MPK w Częstochowie. Utrudnienia, zmiany, awarie! Piotr Ciastek
Szukacie rozkładu jazdy MPK w Częstochowie? Wchodząc w link w naszym materiale sprawdzicie aktualny rozkład. Informujemy też o poważnych zdarzeniach mających związek z komunikacją miejską w Częstochowie.

Sprawdź rozkład jazdy MPK w Częstochowie pod tym linkiem. Nowy wakacyjny rozkład MPK Częstochowa - Rozkład jazdy MPK Częstochowa

23 maja 2024

W związku z prowadzeniem przez Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie naprawy gwarancyjnej na rondzie Praw Kobiet przy ulicy Pułaskiego, w dniach 23-28 maja br., autobusy linii 15, 23 i 37 będą kursować objazdami.

Linie nr 15 i 37 w kierunku Korkowej i Kawodrzy Górnej będą kursowały z pominięciem wjazdu na przystanek STRADOM DWORZEC PKP, czyli najkrótszą drogą na Aleję Bohaterów Monte Cassino w stronę Jagiellońskiej.
W kierunku Kukuczki i Drogowców autobusy będą kursować bez zmian.

Linia nr 23 w kierunku Dźbowa, z ulicy Pułaskiego pojedzie ulicą 1 Maja, w celu zawrócenia na rondzie Mickiewicza i dopiero wjedzie na łącznicę prowadzącą na wiadukt na Alei Bohaterów Monte Cassino.

W kierunku Rejtana autobusy pojadą bez zmian.

7 grudnia 2023

OD 11 GRUDNIA – LINIA 100 ZNOWU NA UL. BARDOWSKIEGO

Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli informuje, że od poniedziałku – czyli 11 grudnia – zostanie przywrócone kursowanie linii autobusowej 100 do przystanku przy ulicy Bardowskiego, zgodnie z rozkładem jazdy znajdującym się na przystankach.

Godziny kursów nie ulegają zmianie.

AKTUALIZACJA 23.10.2023

24 października autobusy linii 68 pojadą objazdem w kierunku Częstochowy, jak również Nierady. Ma to związek z pracami na skrzyżowaniu DK91 w Kolonii Poczesna.

W związku z pracami drogowymi na skrzyżowaniu DK91 w miejscowości Kolonia Poczesna, we wtorek – 24 października – linia autobusowa nr 68 będzie kursować objazdem w kierunku Częstochowy, jak również Nierady.

Od Częstochowy do przystanku ,,Poczesna Bociania Górka” autobus będzie jeździł bez zmian. Następnie wróci do ul. Handlowej, po czym skręci w lewo na DK91 (kierunek – Katowice), a następnie w prawo na skrzyżowaniu w Kolonii Poczesna. Taki sam objazd obowiązuje także na trasie z Nierady.

24 października dla linii 68 będą zawieszone przystanki: Poczesna Szkoła, Poczesna Prosta i Poczesna Borek.

AKTUALIZACJA 03.07.2023

PRZYSTANEK ,,MARYNARSKA” ZAWIESZONY DO ODWOŁANIA

Obsługa tego przystanku dla linii nr 21 w kierunku centrum zostaje zawieszona w związku z przebudową ul. Przejazdowej.

Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli UM informuje, że w związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Przejazdowej od 3 lipca do odwołania zostaje zawieszona obsługa przystanku autobusowego MARYNARSKA dla linii nr 21 w kierunku centrum.

Utrudnienie to podyktowane jest koniecznością utrzymania płynności ruchu drogowego na DK nr 46, stanowiącej dojazd do węzła autostradowego „Częstochowa Blachownia” oraz ze względu na bezpieczeństwo obsługi pasażerów.

AKTUALIZACJA 28 czerwca

Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli UM informuje, że od 1 lipca zostaną wprowadzone następujące zmiany w komunikacji miejskiej w Częstochowie:

Linie tramwajowe nr 1, 2 i 3 – na wnioski pasażerów zostaną zmienione niektóre godziny kursów wyłącznie dla wakacyjnych dni roboczych.

Linia 17 – trasa zostanie wydłużona z Liszki Dolnej przez ulice Lakową, Kopalnianą, Leśną i Ekonomiczną do pętli DŹBÓW KSSE SKORKI (w zamian za czasowo skróconą linię 21).

Linia 21 – ze względu na brak możliwości przejazdu pod wiaduktem na ul. Kolorowej (przejście dla pieszych będzie utrzymane), zostanie skierowana prosto ul. Przejazdową do przystanku SZYBOWA, tuż przed miejscowością Wyrazów i węzłem autostradowym. Nadal obowiązuje objazd przez ul. Kordeckiego.

Linia 22 – ponownie część kursów zostanie skrócona do pętli GNASZYN DWORZEC PKP. Nadal obowiązuje objazd przez ul. Kordeckiego.

Linia 37 – ze względu na zmianę trasy linii 21, zostanie wydłużona z Kawodrzy Górnej do ulicy Busolowej, w obu kierunkach wykonując wjazd do zastępczego przystanku GRAFIKÓW (przy skrzyżowaniu Kolorowej i Busolowej), a następnie dojedzie do pętli LISZKA DOLNA.

Uwaga: na liniach 17, 21 i 37 zmiany mają charakter tymczasowy, związany z przebudową DK 46, a ich prognozowany okres trwania to 2-3 miesiące.

AKTUALIZACJA 12.05.2023
Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli UM poinformował o kilku zmianach związanych z przejazdami autobusowymi w najbliższych dniach.

W sobotę 13 maja br. w związku z koniecznością wykonania prac ziemnych przy ul. Bardowskiego (przy stacji paliw) przez cały dzień zostaje zawieszone kursowanie linii MPK nr 101.

W przyszłym tygodniu nastąpi przeniesienie przystanku HUTNIKÓW dla linii nr 28 i 35 w kierunku Zawodzia. Przystanek zastępczy będzie znajdował się około 20-30 metrów dalej, za stałą lokalizacją. Zmiana będzie obowiązywała w dniach 15-20 maja br.
Powyższe utrudnienie wynika z konieczności przeprowadzenia prac związanych z budową przyłącza teletechnicznego.

W dniach 15-28 maja br. zostanie zamknięte połączenie drogowe pomiędzy pętlą Walcownia a pętlą Huta – Zakład Transportu. Jest to spowodowane trwającą przebudową ulicy Korfantego.

W związku z tym wszystkie kursy linii nr 13, 19 i 28, które dotychczas kursowały do Zakładu Transportu Liberty Częstochowa Sp. z o.o., zostaną skrócone do pętli WALCOWNIA. Na pozostałej trasie powyższych linii rozkłady jazdy nie ulegają zmianie.

AKTUALIZACJA 12 kwietnia 2023
Od najbliższej soboty – 15 kwietnia – linie autobusowe nr 12 i 27 zostaną wydłużone do węzła „GNASZYN DOSPEL” przy ulicy Głównej.

Przystanek końcowy i początkowy dla linii nr 12 i 27 będzie zlokalizowany w nowej zatoce – po północnej stronie pętli – wykorzystywanej również jako przystanek przelotowy dla linii nr 21 i 22 w kierunku Dźbowa i Łojek oraz komunikacji podmiejskiej do gminy Blachownia.

Ponadto na linii nr 12 część kursów będzie ponownie wykonywana autobusami przegubowymi.

Uwaga! Przystanek tymczasowy ,,GNASZYN DOSPEL” dla linii nr 21 i 22 w kierunku Dźbowa i Wyrazowa znajdujący się za mostem zostanie zlikwidowany, a autobusy tych linii również będą korzystały z nowej zatoki, wspólnej z przystankami końcowymi linii 12 i 27.

AKTUALIZACJA 11 kwietnia 2023
W najbliższą niedzielę – po meczu PKO Ekstraklasy – będzie uruchomiony jeden dodatkowy kurs tramwaju linii nr 3 na odcinku ,,Stadion Raków – Fieldorfa-Nila”.

Początek meczu Raków Częstochowa – Widzew Łódź zaplanowano na godz. 15.00. Dodatkowy tramwaj linii nr 3 wykona kurs po jego zakończeniu.

Dla tego kursu nie obowiązuje rozkład jazdy, a przewidywane jego rozpoczęcie z pętli Stadion Raków nastąpi ok. godz. 17.00-17.10.

AKTUALIZACJA 27 marca 2023
Od dzisiaj przystanki ENERGETYKÓW dla linii 21 i 22 zostają przeniesione.

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy ulicy Przejazdowej, w związku z czym nastąpiła zmiana lokalizacji przystanków autobusowych ENERGETYKÓW w obu kierunkach. 27 marca zostały one przesunięte w rejon skrzyżowania z ulicami Modrzewiową i Energetyków, około 200 metrów w kierunku stacji PKP Gnaszyn.

AKTUALIZACJA 14 marca 2023

Od 14 marca 2023 funkcjonuje przystanek ,,Kolonia Borek” dla linii 65 w kierunku wsi Zawodzie w gminie Poczesna. Przystanek dla linii autobusowej nr 65 w kierunku miejscowości Zawodzie w Poczesnej został uruchomiony od wtorku, 14 marca.

Przystanek zlokalizowany jest w miejscowości Kolonia Borek przy ul. Górniczej – za zjazdem z ronda.

Przypominamy, że przystanek o tej samej nazwie dla przeciwnego kierunku – czyli w stronę Częstochowy – znajduje się przy ul. Przemysłowej (DW 791) i został oddany do użytku jesienią zeszłego roku. (MPK Częstochowa)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni