MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Technikum nr 6 w Sosnowcu z wyjątkowym gościem - Zygmuntem Ociepką, 99-letnim kombatantem

Szymon Kwiatkowski
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Technikum nr 6 w Sosnowcu z wyjątkowym gościem - Zygmuntem Ociepką, 99-letnim kombatantem.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Technikum nr 6 w Sosnowcu z wyjątkowym gościem - Zygmuntem Ociepką, 99-letnim kombatantem. CKZiU Sosnowiec
Uczniowie Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich w Sosnowcu z radością powitali nowy rok szkolny. Gościem specjalnym był 99-letni major Zygmunt Ociepka, który podzielił się swoimi wspomnieniami z czasów II wojny światowej.

Wypoczęci, pełni energii i gotowi do dalszego działania. Uczniowie z całej Polski wracają po dwumiesięcznej przerwie do szkoły.

Rozpoczęcie roku szkolnego Technikum nr 6 w Sosnowcu

2 września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego sosnowieckiego Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego znajdującego się na ulicy Kilińskiego 25. Pierwsza akademia odbyła się o godzinie 8.00 a kolejna o godzinie 9.00. Tradycyjnie nauczyciele wraz z uczniami przygotowali uroczystości, które składały się z części oficjalnej oraz części artystycznej. Na koniec młodzież odwiedziła swoje sale, gdzie poznała swój plan lekcji na najbliższy rok.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia

W tym roku placówka przywitała dwie klasy pierwszoklasistów. Największą popularnością cieszy się kierunek - Technik Logistyk i Elektryk. Łącznie do szkoły uczęszczać będzie 578 uczniów.

Lekcja historii na żywo

Podczas tego ważnego dnia specjalnym gościem placówki był major w stanie spoczynku, Zygmunt Ociepka - prezes Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Podczas spotkania z młodzieżą 99-letni świadek wydarzeń II wojny światowej przedstawił historyczne fakty związane z przeżyciem traumy wojennej. Informował o tym jak walczono z wrogiem, jak zdobywano pożywienie oraz jak wyglądał każdy dzień pod okupacją niemiecką.

- To była lekcja historii przeprowadzona przez jej bezpośredniego uczestnika. Taki przekaz zupełnie inaczej wpływa na świadomość postrzegania faktów historycznych przez młode pokolenie — informowała Aleksandra Karwat, wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni