Rozpoczynają treningi przed Rudzkim Półmaratonem...

  Rozpoczynają treningi przed Rudzkim Półmaratonem Industrialnym

  NAU

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rozpoczynają treningi przed Rudzkim Półmaratonem Industrialnym

  ©ARC

  Już dzisiaj, 7 marca ruszają bezpłatne treningi biegowe przygotowujące do IV Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego. Zajęcia odbywać się będą na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej w każdą środę o godz. 18:15. Choć rudzki półmaraton dopiero 28 lipca, to już teraz na listach startowych znajduje się ponad 400 osób.
  Rozpoczynają treningi przed Rudzkim Półmaratonem Industrialnym

  ©ARC

  Tegoroczny cykl przygotowań do Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego rozpocznie się już dzisiaj, 7 marca. Zajęcia poprowadzi rudzki ultramaratończyk – August Jakubik. Będą się one odbywały w każdą środę o godzinie 18:15 na nowym stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej.

  - W czasie zajęć będziemy tworzyć grupy według stopnia zaawansowania biegowego – tłumaczy Jakubik. - Szczególnie zachęcamy osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem.
  Ja ze swojej strony gwarantuję, że każdy, kto teraz rozpocznie treningi i będzie je regularnie realizował, jest w stanie bezpiecznie przebiec i ukończyć półmaraton i to w przyzwoitym czasie – deklaruje ultramaratończyk.

  Punktem kulminacyjnym przygotowań będzie start w IV Rudzkim Półmaratonie Industrialnym, który wystartuje 28 lipca o godz. 21:00. Oprócz dystansu półmaratońskiego, na którym odbędzie się główna rywalizacja biegaczy, zawodnicy wystartują na dystansie 8 km oraz w rywalizacji nordic walking. Start i meta biegu zlokalizowane zostaną na stadionie lekkoatletycznym. Trasa biegu składać się będzie z 5 pętli i przebiegać będzie m.in przez rynek w Nowym Bytomiu. Podobnie jak we wcześniejszych latach trasa posiadać będzie atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

  Rudzki Półmaraton Industrialny po raz pierwszy odbył się w Rudzie Śląskiej 1 sierpnia 2015 r.

  - Ubiegłoroczna edycja zgromadziła na starcie blisko 1000 biegaczy – przypomina Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. - Dystans półmaratoński ukończyło 655 zawodników. Wśród uczestników zawodów znalazło się 278 rudzian. Nie zabrakło również zawodników z innych miast województwa śląskiego, a nawet biegaczy z Krakowa, Wrocławia oraz Warszawy - dodaje.

  Na dystansie półmaratońskim wśród mężczyzn wygrał Kenijczyk Biwot Wycliffe Kipkorir (1:05:36), natomiast wśród kobiet wygrała węgierka Zita Kacser (1:21:04). Pierwsze miejsce w biegu na 7 km zajęli Adela Esentierva (27:19) i Kamil Baron (24:01), a w konkurencji nordic walking Anna Zaczyńska i Robert Faron. Z kolei najlepszymi rudzianami okazali się Katarzyna Czyż i Damian Połeć.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION