Rozwój Katowice – GKS Bełchatów 2:1 RELACJA + ZDJĘCIA

Patryk Trybulec
Rozwój Katowice – GKS Bełchatów
Rozwój Katowice – GKS Bełchatów Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni
Rozwój Katowice w ostatnim meczu rozegranym w I lidze jako gospodarz pokonał 2:1 GKS Bełchatów i pozbawił gości nadziei na utrzymanie.

Dla gospodarzy, którzy już wcześniej musieli pogodzić się z degradacją do II ligi, stawką meczu rozegranego przy Bukowej był honor i dobre wrażenie pozostawione po sobie z występów na zapleczu ekstraklasy. Goście natomiast do Katowic przyjechali jeszcze z nadzieją na przedłużenie swoich szans na utrzymanie i rzecz jasna to oni sprawiali wrażenie drużyny mocniej zdeterminowanej. Już w 28. minucie dośrodkowanie Łukasza Wrońskiego na gola zamienił Alen Ploj.

Dodatkowo wyniki na innych stadionach układały się po myśli Bełchatowa i przez chwilę wyglądało na to, że GKS w Katowicach urwie się ze stryczka.

Po zmianie stron podopieczni trenera Mirosława Smyły postanowili jednak zadbać o dobre wrażenie, tym bardziej, że goście jak na drużynę z nożem na gardle, nie stawiała zbyt trudnych warunków. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się były zawodnik bełchatowian, Tomasz Wróbel, który doprowadził do wyrównania.

Z kolei w 84. minucie po strzale Wróbla na bramkę Macieja Krakowiaka bramkarz gości wybił piłę przed siebie i piłkę do siatki skierował Konrad Nowak, pozbawiając rywala złudzeń na utrzymanie. GKS w podróż powrotną do Bełchatowa udał się już jako drugoligowiec.

Rozwój Katowice – GKS Bełchatów 2:1 (0:1)
0:1 Alen Ploj (28), 1:1 Tomasz Wróbel (64), 2:1 Konrad Nowak (84)
Rozwój: Soliński – Mielnik, P. Gałecki, Kopczyk, Winiarczyk – M. GałeckiŻ, Nowak (86. Gielza) – Wróbel, Nowotnik (46. Szatan), KunŻ – Żak (72. Kozłowski)
GKS: Krakowiak – WitasikŻ (82. Gierszewski), Klemenz , Cverna, Szymorek – Kubań, Zgarda – Wroński, Szymański, Papikyan (46. Zapalacz) – Ploj (77. Demianiuk)
Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)