Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruch Chorzów dalej bez nowego prezesa. Szymon Michałek miał być szefem klubu, ale nie przyjął propozycji Rady Nadzorczej

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Szymon Michałek i jego Niebieskie Bajtle
Szymon Michałek i jego Niebieskie Bajtle fot arkadiusz gola polska press
Rada Nadzorcza Ruchu Chorzów zaproponowała objęcie funkcji prezesa klubu kandydatowi kibiców Niebieskich Szymonowi Michałkowi. Twórca Sektora Rodzinnego przy Cichej, który już wcześniej uzależniał objęcie tej funkcji od spełnienia jego postulatów dotyczących finansowania klubu, nie przyjął tej propozycji. Rada Nadzorcza w swoim oświadczeniu podtrzymuje swoją ofertę dla Michałka, a jednocześnie zamierza w środę na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy dokooptować go do swojego składu.

Oświadczenie Rady Nadzorczej Spółki Akcyjnej Ruch Chorzów

Rada Nadzorcza, Zarząd oraz strategiczni akcjonariusze Spółki Akcyjnej „Ruch Chorzów” pragną wszystkich zainteresowanych poinformować, że działając w dobrym interesie reprezentowanej Spółki, zachowując pełną transparentność i uczciwość , biorąc pod uwagę głos kibiców oraz mniejszościowych akcjonariuszy, przeprowadziła wybór I trenera i wybrała zgodnie z oczekiwaniami kibiców Pana Łukasza Beretę, który ma dowolność w wyborze pozostałego zespołu trenerskiego.

Również zgodnie z oczekiwaniami kibiców, zaproponowała zarządzanie Spółką Panu Szymonowi Michałkowi, godząc się na podwyższenie wynagrodzenia w stosunku do ustępującego Prezesa o 40%. Jednocześnie Rada Nadzorcza przedstawiła Panu Szymonowi Michałkowi proponowany budżet na sezon 2019/2020 w wysokości ok. 7 mln zł.

Zakładając wg oświadczenia Pana Szymona Michałka możliwość pozyskania wraz z kibicami 4 mln zł., co łącznie daje 11 mln zł, przy spłacie postępowania układowego do 30.06.2020 r. w kwocie 2,5 mln zł oraz 2 mln zł pożyczki z Miasta Chorzów, daje kwotę bezpieczną na funkcjonowanie Spółki ok. 6,5 mln zł, co na poziom 3 ligi powinno być wystarczającym budżetem.

Niestety Pan Szymon Michałek nie złożył zgody na objęcie stanowiska Prezesa.

Nie przegapcie

Rada Nadzorcza ma świadomość, że zarządzanie Spółką Akcyjną jaką jest klub piłkarski nie należy do łatwych i prostych zadań, jednak pragnie przypomnieć, że w obecnym składzie działając od 2 lat, przeprowadziła skuteczne oddłużenie z kwoty 56 mln zł przeterminowanych zobowiązań bez jakichkolwiek przychodów zewnętrznych, doprowadzając do obecnej sytuacji, gdzie przeterminowane zobowiązania zewnętrzne wynoszą około 3 mln zł, co w połączeniu z najbliższymi przychodami klasyfikują Spółkę jako płynną i bez zagrożenia dalszego istnienia jako całkowite wykreślenie z rejestru, co groziło Spółce w 2017 roku, i utraty 100-letniej tradycji.

Niewątpliwie spadek do 3 ligi jest wielkim ciosem dla wszystkich sympatyków, ale można powiedzieć, że zakończyło się balansowanie czy Spółka będzie dalej istnieć, czy nie, a obecna sytuacja finansowa stawia Ruch w jednej z lepszych sytuacji wśród polskich klubów.

Należy bezustannie odbudowywać dobre imię (co obecni akcjonariusze, Rada Nadzorcza i Zarząd czynią) i ciężko pracować pozyskując nowych akcjonariuszy i sponsorów.

Jeszcze raz Rada Nadzorcza wyraża gotowość powołania Pana Szymona Michałka do Zarządu, o ile sam zechce. Rada Nadzorcza jest otwarta na przedstawienie zainteresowanym kibicom wszelkich informacji o obecnej sytuacji i przyszłości Spółki Akcyjnej Ruch Chorzów.

Zgodnie z deklaracją społeczności kibicowskiej, że będą brali udział w finansowaniu Klubu, Rada Nadzorcza rekomenduje, aby na najbliższym Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy do Rady Nadzorczej został powołany Pan Szymon Michałek

Szymon Michałek przed posiedzeniem Rady Nadzorczej Ruchu Chorzów

"Przedstawiłem akcjonariuszom swoje oczekiwania, plan prowadzenia klubu, pomysł i sposób jego realizacji. Zadeklarowałem kwotę wpływów od kibiców w postaci karnetów, biletów, gadżetów oraz akcji, z której RN mnie rozliczy. Zaoferowaliśmy jako kibice pomoc w marketingu i uzyskaniu 4 mln z promocji. Obecnie na stole są warunki, od których spełnienia zależy czy zostanę prezesem i czy kibice będą wspierać klub. Te warunki to kwota, która zapewni płynność finansową Ruchu w obecnym sezonie".

Komentarz DZ do sytuacji w Ruchu Chorzów

Skoro Szymon Michałek nie przyjął prezesury klubu, którego dobro głęboko leży mu na sercu. należy domniemywać, że postawione przez niego warunki dotyczące budżetu klubu, a nie jego pensji, nie zostały spełnione. Trudno zresztą oprzeć się wrażeniu, że gdyby sytuacja finansowa Ruchu rzeczywiście była tak dobra jak przedstawia to Rada Nadzorcza, to nie musiałaby ona wcale szukać teraz
nowego prezesa Niebieskich.

Zobaczcie koniecznie

Trener Górnika Zabrze o przygotowaniach do Ekstraklasy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo