Ruch Chorzów - Elana Toruń 1:2 [ZDJĘCIA, RELACJA] Czerwona kartka Duriski przesądziła o wyniku

Ruch Chorzów - Elana Toruń 1:2
Ruch Chorzów - Elana Toruń 1:2 Marzena Bugała-Azarko
Ruch Chorzów - Elana Toruń 1:2 ZDJĘCIA, RELACJA Piłkarze Ruchu doznali kolejnej porażki w II lidze. Niebiescy w meczu przyjaźni przegrali z Elaną 1:2 i widmo trzeciego z rzędu spadku coraz bardziej zagląda im w oczy. Na wynik spotkania duży wpływ miała czerwona kartka dla Lukasa Duriski. Słowacki stoper chorzowian dostał ją w 36 minucie gry. Zobacz zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Elana Toruń, który oglądało ponad 5 tysięcy widzów.

Drużyny Ruchu i Elany na stadionie w Chorzowie zmierzyły się po raz pierwszy. W składzie torunian znalazło się dwóch byłych graczy Niebieskich Artur Lenartowski oraz Michał Kołodziejski. Właśnie ten ostatni otworzył wynik spotkania. W 8 minucie gry Kołodziejski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową skierował piłkę do siatki.

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

Odpowiedź chorzowian była jednak natychmiastowa. Już 2 minuty później po ładnej akcji Bartłomieja Kulejewskiego z Mariuszem Idzikiem 22-letni napastnik strzałem z 20 m zaskoczył Michała Nowaka.

Wydawało się, że Niebiescy kontrolują sytuację na boisku, ale w 36 minucie sędzia podyktował karnego dla torunian. Lukas Duriska nie mógł się pogodzić z decyzją sędziego i wdał się w dyskusję z Dawidem Bukowczanem. Arbiter z Żywca wyciągnął czerwoną kartkę i wyrzucił Słowaka z boiska, choć to nie on faulował rywala.

Pewnym egzekutorem jedenastki był Maciej Stefanowicz. Ruch nie dość, że przegrywał, to przez blisko godzinę musiał grać w dziesiątkę. Piłkarze z Torunia kontrolowali sytuację na murawie, a Niebiescy nie bardzo byli w stanie coś zrobić.

Ruch Chorzów - Elana Toruń 1:2 zdjęcia kibiców

Ruch Chorzów - Elana Toruń 1:2 [ZDJĘCIA KIBICÓW] Mecz przyja...

Menedżer Jan Kocian już w przerwie dokonał dwóch zmian wpuszczając na boisko Michała Walskiego i Roberta Obsta, ale obraz gry nie uległ zmianie. Nadal groźniejsza była Elana, a bramkarz Dawid Smug kilka razy musiał się nieźle napocić, by chorzowianie nie stracili kolejnych bramek.

Po wygranej w Chorzowie Elana jest coraz bliżej awansu. Ruch przegrał drugi mecz z rzędu i spadł na przedostatnią pozycję. Do bezpiecznego miejsca w tabeli Niebiescy tracą trzy punkty, a do końca sezonu pozostały tylko trzy kolejki, w których chorzowianie zagrają kolejno z Widzewem Łódź (wyjazd), Błękitnymi Stargard (dom) i Pogonią Siedlce (wyjazd).

Ruch Chorzów - Elana Toruń 1:2 (1:2)

Bramki 0:1 Michał Kołodziejski (8), 1:1 Mariusz Idzik (10), 1:2 Maciej Stefanowicz (36-karny)