Ruch Chorzów - Foto-Higiena Gać 1:3 ZDJĘCIA Niebiescy zaczęli grę w III lidze od porażki

Zaktualizowano
Ruch Chorzów przegrał z Foto-Higieną Gać Lucyna Nenow / Polska Press
W swoim pierwszym ligowym występie w sezonie 2019/20 Ruch Chorzów przegrał z Foto-Higieną Gać 1:3. Gole na Cichej strzelali po przerwie Marcin Buryło 2 i Paweł Bujakiewicz dla gości i Adrian Dąbrowski dla gospodarzy. Premierowy występ Niebieskich w III lidze obserwowała w Chorzowie garstka widzów.

Ruch starcie z wiceliderem grupy 3 III ligi zaczął pechowo, bo już w 6 min. boisko opuścił jego kapitan. Tomasz Foszmańczyk doznał kontuzji. Nie zrażeni tym Niebiescy atakowali bramkę drużyny z miejscowości Gać liczącej 451 mieszkańców. AKtywny był zwłaszcza Daniel Paszek, którego indywidualne akcje siały sporo zamieszania w szeregach rywali. Koledzy z zespołu nie potrafili jednak ich wykorzystać. Mariusz Idzik strzelił głową nad poprzeczką, a Mateusz Bartolewski uderzył piłkę za słabo. Najlepszą okazję dla Niebieskich tuż przed przerwą miał Jakub Nowak. Młody pomocnik był sam na sam z bramkarzem, minął golkipera gości i... trafił w słupek.

Foto-Higiena dała się w I połowie wyszumieć Ruchowi, a po przerwie zadała dwa ciosy, Najpierw Bartolewski sfaulował w polu karnym Michała Bartkowiaka i jedenastkę wykorzystał Marcin Buryło. Później po kontrze rezerwowy Paweł Bujakiewicz zdecydował się na strzał z ostrego kąta i piłka odbijając się jeszcze od poprzeczki wpadła do siatki.

Ruch starał się strzelił kontaktowego gola, ale dwa strzały Nowaka z najbliższej odległości zostały zablokowane. Dopiero w samej końcówce honorowe trafienie zdobył Adrian Dąbrowski, który chwilę wcześniej wszedł na boisko. Wygraną gości w doliczonym czasie gry przypieczętował Buryło.

Niebiescy przekonali się, że nawet w III lidze żaden z rywali nie przestraszy się 14-krotnego mistrza Polski. Młody zespół chorzowian będzie się musiał sporo natrudzić, by na tym poziomie rozgrywkowym zacząć zdobywać punkty.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Foto-Higiena Gać

Ruch Chorzów - Foto-Higiena Gać 1:3 (0:0)
0:1 Marcin Buryło (49-karny), 0:2 Paweł Bujakiewicz (64), 1:2 Adrian Dąbrowski (88), 1:3 Marcin Buryło (90+1)