Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków 0:0 NA ŻYWO, RELACJA LIVE. Starcie 100-latków na remis

Ruch Chorzów gra w sobotę z Garbarnią Kraków. Niebiescy liczą na kolejne zwycięstwo
Ruch Chorzów gra w sobotę z Garbarnią Kraków. Niebiescy liczą na kolejne zwycięstwo fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W sobotę 21 sierpnia Ruch Chorzów zremisował z Garbarnią Kraków 0:0. Tutaj możecie [prześledzić relację live i wynik na żywo z meczu Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków.

Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków. wynik na żywo, relacja live

90+4' - Koniec meczu. Mimo sporej przewagi Niebieskich Ruch tylko remisuje z Garbarnią 0:0. Krakowianie przerywają zwycięską passę chorzowian

90+3 - za Janoszkę wchodzi Siwek

90' - Sędzia dolicza 4 minuty

88' - Kasolik uderza głową, ale piłka spada na górną siatkę za poprzeczką

87' - Biskup uderzył z woleja , ale fantastycznie obronił Frątczak. Bramkarz Garbarni jest najlepszym zawodnikiem gości

85' Wyroba zmienia Neugebauera

84- Bielecki najpierw sprokurował jedenastkę zbyt daleko wypuszczając sobie pilkę i faulując rywala, ale później się zrehabilitował broniąc strzał po ziemi

84' - Bielecki broni strzał Feliksa z 11 m

83' - Rzut karny dla Garbarnii

80' - Zostało ostatnie 10 minut. Ruch atakuje z coraz większą determinacją

75' - Janoszka strzela z wolnego nad murem, ale za słabo i bramkarz piąstkuje piłkę. W kolejnej akcji Ecik strzela dużo mocniej, ale niecelnie

74' - Faul na Janoszce przed polem karnym. Żółta kartka dla rywala i wolny z 18 m dla Ruchu

66' - Mocny strzał Mokrzyckiego z dystansu odbija przed siebie bramkarz krakowian. dobitka Żagla sparowana na róg. Rośnie przewaga Niebieskich i wzmaga się doping kibiców

65' Płaskie dośrodkowanie w pole karne trafiło pod nogi zamykającego akcję Wójtowicza. Ten uderzył w 10 m, ale nie trafił czysto w piłkę i chybił

61' - Podwójna zmiana w Ruchu. Schodzą Foszmańczyk i Szczepan. Na murawie pojawiają się Biskup i Żagiel

60' - Pierwsza groźna akcja gości. Korbecki strzela tuż obok słupla

56' - Szczepan sam na sam po podaniu Janoszki, ale gdy minął bramkarza miał zbyt ostry kąt, by oddać celny strzał

46' - Rozpoczyna się II połowa meczu w Chorzowie

W przerwie meczu prezes Ruchu Seweryn Siemianowski wręcza sternikowi Garbarni pamiątkową paterę z okazji 100-lecia tego klubu. Chorzowianie i krakowianie to jedyne zespoły w II lidze, który mają na koncie tytuły mistrza Polski

Koniec I połowy. Ruch ma wyraźną przewagę, ale na razie nie potrafi udokumentować jej golem

45" - Sędzia dolicza 2 minuty do I połowy

42" - Szczepan sam na sam z bramkarzem, ale Frątczak wybiega z bramki, skraca kąt i odbija piłkę

41' - Szczepan po podaniu Wójtowicza strzela głową z 5 m nad bramką. Napastnik Ruchu domagał się jeszcze karnego, ale sędzia uznał, że faulu nie było

37' - Seryjnie egzekwowane przez Ruch rzuty rożne. Po centrze Szkatuły Kasolik głową z 5 m nie trafia w bramkę

35" Próba kontry gości skasowana przez Mokrzyckiego po 30 metrowej pogoni za rywalem

34' - Ruch bliski objęcia prowadzenia. Mokrzycki przymierzył z 20 m w okienko, ale bramkarz Garbarni wybił piłkę na róg

30' - Ładna dwójkowa akcja Janoszki z Foszmańczykiem w polu karnym, ale nie zakończona celnym strzałem

27' - Bramkarz gości podaje piłkę wprost na nogę Foszmańczyka. Kapitan Ruchu wpada w pole karne, ale jego dośrodkowanie blokuje obrońca - tylko róg

26' - Po krótko rozegranym rogu Kulejewski strzela nad bramką

23' - Za nami połowa pierwszej odsłony. Ruch ma wyraźną przewagę, ale na razie nie przekłada się to na czyste sytuacje strzeleckie, a tym bardziej gole. Bramkarz Niebieskich Bielecki jest praktycznie bezrobotny

20' - Szczepan strzela, ale za lekko by zaskoczyć Frątczaka

12' - Po centrze Szkatuły Wójtowicz nie zdołał oddać strzału w polu karnym

11' - Uderzenie Foszmańczyka zablokowane przez rywali

10' - Pierwsza żółta kartka dla obrońcy krakowian Korbeckiego

6' - Pierwszy celny strzał Ruchu. Zza pola karnego uderza Janoszka - broni bramkarz gości

Na Cichej nie ma dziś fanów gości

Na trybunach ponad 5 tys. widzów, ale sporo kibiców Ruchu jest jeszcze pod kasami wchodząc na stadion

1' - Początek meczu na Cichej

Tal prezentuje się skład Garbarni: Frątczak - Warczak, Banach, Nakrosius, Marszalik - Słomka, Klec, Bartków, Duda, Korbecki - Feliks.

Skład Ruchu: Ruch: Bielecki - Kasolik, Nawrocki, Kulejewski - Wójtowicz, Mokrzycki, Neugebauer, Szkatuła - Foszmańczyk, Janoszka - Szczepan.

Trener Jarosław Skrobacz po raz czwarty desygnuje do gry tę samą jedenastkę

Rozpoczynamy relację live z meczu Ruch - Garbarnia.

Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków. Niebiescy faworytem starcia 100-latków

W 5. kolejce eWinner 2. Ligi dojdzie na Cichej do starcia dwóch zasłużonych polskich klubów. Zarówno Ruch jak i Garbarnia zostały założone wiek temu. Chorzowianie 100-lecie świętowali w ub. roku, natomiast krakowianie obecnie obchodzą swój jubileusz. Obydwa kluby mają w dorobku także tytuł mistrza Polski. Niebiescy po koronę najlepszej drużyny w kraju sięgali 14-krotnie, natomiast Garbarze triumfowali w ligowych rozgrywkach raz - w 1931 roku.

Ruch jest beniaminkiem II ligi, ale to on jest faworytem starcia na Cichej. Chorzowianie świetnie zaczęli sezon i są wiceliderem tabeli. Trzy ostatnie spotkania wygrali i mają wielką ochotę na przedłużenie zwycięskiej passy. Pomóc im w tym mają kibice, którzy w sobotni wieczór licznie wybierają się na stadion. Frekwencja na trybunach znów powinna przekroczyć 5 tys.

Garbarnia zaczęła sezon od wysokiej porażki w Rzeszowie ze Stalą (1:5), ale później zdobyła cztery punkty w spotkaniach z beniaminkami ze Stężycy (wygrana 1:0 u siebie) i Puław (remis 2:2 na wyjeździe). W ostatniej kolejce krakowianie niespodziewanie przegrali na swoim stadionie ze Zniczem Pruszków (1:2).

Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków NA ŻYWO, RELACJA LIVE

- Nie ma mowy o huraoptymizmie. Oczywiście chcemy dalej wygrywać, ale mamy świadomość, że mogą przyjść słabsze momenty. Wtedy będziemy musieli zrobić wszystko, by taką trudniejszą sytuację przezwyciężyć i wrócić do tego, co jest teraz. Naszym celem jest zwyciężanie w każdym meczu i będziemy do tego dążyć - powiedział Tomasz Neugebauer, pomocnik Ruchu.

Niebiescy rozegrają trzeci mecz w ciągu ośmiu dni, ale jak twierdzą zawodnicy nie jest to dla nich większym problemem. Zwycięstwa na pewno uskrzydlają zespół, a w meczu z Garbarnią dodatkowo wspomogą go kibice głośnym dopingiem.

- Jakieś drobne zmęczenie może się pojawić, ale byliśmy na to przygotowani. Po to ciężko pracowaliśmy w okresie przygotowawczym, żeby znosić większe obciążenia i taka sytuacja nas nie zaskoczyła. Fajnie, że gramy na swoim stadionie, więc nic tylko wyjść na boisko i zagrać jak najlepiej. Nasza publiczność bardzo nam pomaga. W trudniejszych momentach, gdy jesteś już zmęczony pod koniec meczu, w momencie kiedy trybuny krzyczą "Niebiescy", to mnie zawsze uskrzydla - stwierdził Neugebauer.

Mecz na Cichej rozpocznie się o godz. 18. Tutaj możesz śledzić na żywo wynik i relację live ze spotkania Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków.