Ruch Chorzów - GKS Jastrzębie 1:0. Niebiescy wygrali ostatni sprawdzian przed ligą ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Piłkarze Ruch Chorzów i GKS Jastrzębie rywalizowali na boisku Silesii Miechowice  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Ruch Chorzów i GKS Jastrzębie rywalizowali na boisku Silesii Miechowice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W rozegranym w sobotę 4 lutego meczu kontrolnym Ruch Chorzów pokonał GKS Jastrzębie 1:0. Niebiescy wygrali ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi, a jedynego gola strzelił Daniel Szczepan. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Ruch Chorzów - GKS Jastrzębie.

Ostatni sprawdzian Ruchu przed rozpoczęciem rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi miał się odbyć na stadionie na Cichej, ale fatalne warunki atmosferyczne groziły kompletnym zniszczeniem murawy. Chorzowianie zdecydowali się na przesunięcie sparingu o dwie godziny i rozegraniu go na boisku ze sztuczną nawierzchnią Silesii Miechowice. Niebiescy mogli co prawda grać na sztucznej trawie na Kresach, lecz nie chcieli zakłócać planu gier Akademii Ruchu i dlatego drużyna trenera Jarosława Skrobacza pojechała do Bytomia.

W zespole Ruchu zagrał Jan Sedlak, który w sobotę rano podpisał umowę z klubem. 28-letni czeski defensywny pomocnik przeniósł się do Chorzowa z grającej w ekstraklasie naszych południowych sąsiadów Sigmy Ołomuniec podpisując kontrakt do końca sezonu z opcją jego przedłużenia.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU RUCH CHORZÓW - GKS JASTRZĘBIE

Ruch i GKS Jastrzębie łączy osoba trenera Jarosława Skrobacza. Potyczki aktualnej i byłej drużyny prowadzonej przez tego szkoleniowca są ostatnio stałym elementem przedsezonowych przygotowań obu klubów.

W pierwszej połowie obydwie drużyny miały okazje do zdobycia prowadzenia, ale na stadionie w Miechowicach nie doczekaliśmy się goli. Ruch miał optyczną przewagę, lecz akcje drugoligowca też były groźne i kilka razy zakotłowało się pod bramką Jakuba Bieleckiego.

Po przerwie prowadzenie dla Niebieskich mógł zdobyć po rzucie rożnym Remigiusz Szywacz. Później bliski szczęścia był Michał Feliks, ale po akcji Przemysława Maja uderzył niecelnie.

Chorzowianie w końcówce osiągnęli przewagę, a jej efektem był gol Daniela Szczepana. Napastnik Ruchu został w polu karnym sfaulowany przez bramkarza jastrzębian i sam wymierzył sprawiedliwość pewnie wykonując jedenastkę. Chwilę później Szczepan jeszcze raz umieścił piłkę w siatce, ale był na pozycji spalonej.

Kibicom Ruchu w trakcie meczu z GKS serca zadrżały, bo kontuzji doznali Łukasz Janoszka i Przemysław Szur. Popularny "Ecik" doznał urazu torebki stawowej i czeka go kilka tygodni przerwy w grze, natomiast obrońca Niebieskich naciągnął miesień dwugłowy, ale nie jest to poważny uraz.

Ruch Chorzów - GKS Jastrzębie 1:0 (0:0)
Bramka
1:0 Daniel Szczepan (75-karny)

Ruch Bielecki (46. Osobioński) - Kasolik (64. Witek), Sadlok (64. Szywacz), Szywacz (30. Szur 84. Michalski) - Michalski (46. Maj 81. Skwierczyński), Sedlak (46. Sikora), Piątek (46. Swędrowski), Foszmańczyk (46. Skwierczyński 64. Wójtowicz), Moneta (46. Janoszka 70. Sedlak) - Pląskowski (46. Szczepan), Stasiński (46. Feliks).

Jastrzębie I połowa) Antkowiak - Boruń, Golak, Zacharczenko, Kulawiak, Kamiński, Lech, Szymczak, Togitani, Mucha, Ali.
II połowa Drazik - Klimkiewicz, Golak (66. Słodowy), Zacharczenko (66. Jakubowski), Witkowski, Kamiński (74. Togitani), Lech (66 Wybraniec), Jadach, Mucha (66. Kłosowicz), Ali (74. Szymczak), Bajorek.