Ruch Chorzów - Gwarek Tarnowskie Góry: LIVE, NA ŻYWO, GDZIE OGLĄDAĆ

21.10.2020  chorzowruch chorzow zaglebie ii lubinfot. marzena bugala/ /dziennik zachodni/ polska press
21.10.2020 chorzowruch chorzow zaglebie ii lubinfot. marzena bugala/ /dziennik zachodni/ polska press Marzena Bugala Polska Press
Ruch Chorzów rozgromił Gwarka Tarnowskie Góry 5:1 i odniósł siódme zwycięstwo z rzędu! Tekstową relację z meczu znajdziecie poniżej.

Koniec meczu w Chorzowie. Ruch wygrywa z Gwarkiem Tarnowskie Góry 5:1!

90+1' A jednak Michał Mokrzycki jeszcze podwyższa wynik pięknym strzałem sprzed pola karnego!

87' Oba zespoły czekają już na zakończenie meczu.

82' Teraz schodzi Janoszka. Trzecim kapitanem Ruchu w tym meczu będzie wchodzący w jego miejsce Marcin Kowalski.

77' Z boiska schodzi Tomasz Foszmańczyk, kapitan zostaje strzelec gola i dwukrotny asystent Łukasz Janoszka.

75' Niebiescy nie zwalniają tempa. Siódme zwycięstwo z rzędu mają na wyciągnięcie ręki.

71' Centra Janoszki do Kacpra Kawuli, strzał głową i jest 4:1!

70' Znów Ruch całkowicie opanował sytuację na boisku.

67' Mariusz idzik! "Asystę" zaliczył Wiśniewski, który minął się z piłką. 3:1!

67' Seria rzutów rożnych dla Ruchu.

62' Żółtą kartkę dostaje Patryk Timochina.

61' W drugiej połowie na razie zdecydowanie mniej emocji niż w pierwszej.

58' Sebastian Pączko domaga się rzutu karnego, ale sędzia pozostaje nieugięty.

52' Niewiele emocji, gra toczy się głównie w środku boiska.

48' Pierwsze minuty znów pod dyktando Ruchu.

Zaczynamy drugą połowę meczu.

45' Koniec pierwszej połowy. W zdecydowanej większości upłynęła pod dyktando Ruchu, ale błąd bramkarza przywrócił Gwarkowi nadzieję. W drugiej połowie szykują się duże emocje.

40' Goście dostali wiatr w żagle.

36' 2:1. Jedna z nielicznych akcji Gwarka, Jakub Bielecki fatalnie piąstkuje i Sebastian Siwek wpycha piłkę do siatki!

24' Gwarek został zepchnięty do głębokiej defensywy.

22' Janoszka dośrodkowuje na głowę Patryka Sikory i jest 2:0!

20' Ruch wyraźnie podkręca tempo.

16' Łukasz Janoszka strzela lewą nogą z linii pola karnego i jest 1:0 dla Ruchu!

15' Daniel Paszek strzela z dystansu, Andrzej Wiśniewski radzi sobie z tym uderzeniem.

10' Oba zespoły próbują przede wszystkim akcji skrzydłami.

7' Ruch wywiera na gościach presję, jej efektem są rzuty rożne.

4' Pierwsze minuty chaotyczne.

Zaczynamy mecz!

Zespoły na murawę wyprowadzają kapitanowie Tomasz Foszmańczyk i Dawid Jarka.

Sędzią spotkania będzie Dawid Matyszczak (Kluczbork).

Niebiescy rozpoczną mecz jako liderzy tabeli, z przewagą dwóch punktów i jednym meczem rozegranym mniej od zajmującej drugie miejsce Polonii Bytom. Ten zespół dziś pokonał 2:0 Lechię Zielona Góra.

A tu możecie zobaczyć jak obecnie wygląda stadion Polonii Bytom

A tak wygląda skład Gwarka:

Mecz Ruch Chorzów - Gwarek Tarnowskie Góry rozpocznie się za kwadrans. Oba zespoły są już na rozgrzewce.

Skład Ruchu na mecz z Gwarkiem wygląda tak:

TAK ZAPOWIADALIŚMY MECZ

Ruch Chorzów prowadzi w tabeli III grupy III ligi, z kolei Gwarek Tarnowskie Góry zajmuje w niej szóste miejsce. Derbowe starcie na stadionie przy ulicy Cichej, które rozpocznie się w sobotę o godzinie 18, zapowiada się jako hit tej kolejki rozgrywek.

Z sześciu domowych meczów w tym sezonie Ruch na swoją korzyść rozstrzygnął pięć, a jeden zakończył remisem. Zespół Łukasza Berety będzie także faworytem spotkania z Gwarkiem. Tarnogórzanie jednak ostatnio również spisują się znakomicie, więc widowisko zapowiada się przednie. W jedynym trzecioligowym meczu w historii obu zespołów w październiku 2019 Gwarek wygrał z Ruchem 2:0.

Sędzią meczu Ruch Chorzów - Gwarek Tarnowskie Góry będzie Dawid Matyszczak z Kluczborka.

Tekstową relację live z meczu znajdziecie na dziennikzachodni.pl. Transmisję na żywo można wykupić na serwisie Ruchu za 12 zł.