Ruch Chorzów - MKS Kluczbork NA ŻYWO, WYNIK, TRANSMISJA Niebiescy zagrają o czwarte wiosenne zwycięstwo w III lidze

Ruch Chorzów zagra w sobotę 27.03.2021 r. z MKS-em Kluczbork.
Ruch Chorzów zagra w sobotę 27.03.2021 r. z MKS-em Kluczbork. Arkadiusz Gola
W sobotę 27.03.2021 r. w meczu 23. kolejki III ligi w grupie trzeciej Ruch Chorzów gra z MKS-em Kluczbork. Mecz przy Cichej rozpoczął się o godz. 17. Niebiescy wygrali wszystkie dotychczasowe wiosenne mecze i chcą iść za ciosem. TUTAJ na dziennikzachodni prowadzona była relacja LIVE z meczu Ruch Chorzów - MKS Kluczbork.

Koniec. Ruch wygrał 4:1!

90+3 - jest 4:1 dla Ruchu! Michał Biskup wpakował piłkę do bramki, a wcześniej Tomasz Foszmańczyk trafił w poprzeczkę.

W doliczonym czasie żółtą kartkę zobaczył trener gości Jan Furlepa. Mecz jeszcze trwa.

82. minuta. Nadal jest 3:1. Ruch coraz bliżej zdobycia kolejnych trzech punktów tej wiosny.

70. minuta. 3:1 dla gospodarzy po rzucie karnym Michała Mokrzyckiego. Faulowany był Bartosz Neugebauer.

58. minuta - jest 2:1 dla Ruchu! Piotr Kwaśniewski wykorzystał dośrodkowanie Kowalskiego i pokonał bramkarza MKS-u.

"Ponownie dośrodkowanie Kowalskiego, ponownie przedłużenie podania przez Batelta, tyle, że na listę strzelców wpisuje się Kwaśniewski! Posyła piłkę pod rękami Witka. Prowadzimy 2:1!" - przekazuje strona Niebieskich.

55. minuta. Ruch próbuje, ale bez efektów. Nadal jest 1:1.

Rozpoczęła się II połowa.

Koniec I połowy. Do przerwy jest 1:1.

39. minuta - Michał Biskup miał przed sobą tylko bramkarza, ale strzelił prosto w niego.

36. minuta - mamy remis 1:1! Wyrównał Michał Mokrzycki, który wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony Marcina Kowalskiego i uderzył z powietrza.

28. minuta - nadal 0:1.

Od 19. minuty Ruch przegrywa 0:1. Bramkę zdobył Bartosz Włodarczyk. Napastnik gości minął Bartłomieja Kulejewskiego, który nie chciał ryzykować faulem i czerwoną kartką, a następnie bramkarza Jakuba Bieleckiego. Oddał strzał do pustej już bramki.

10 minut za nami, Ruch atakuje, ale jest 0:0.

Rozpoczął się mecz Ruch Chorzów - MKS Kluczbork.

W takim składzie zagrają Niebiescy

Zapowiedź meczu

Ruch zaczął wiosnę od pewnych wygranych u siebie Polonią Stalą-Świdnica 3:0 i Foto-Higieną Gać 4:0. W poprzedniej kolejce wyszarpał trzy punkty w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą 2:1, zdobywając obie bramki w doliczonym czasie meczu!

RUCH – MKS KLUCZBORK LIVE

Niebiescy prowadzą w tabeli i mają 8 punktów przewagi nad Polonią Bytom, która rozegrała jeden mecz mniej oraz 9 punktów nad Ślęzą Wrocław. Do II ligi awansuje tylko jeden zespół, Ruch jest głównym kandydatem, ale do końca sezonu ma jeszcze 15 spotkań, w tym najbliższy z MKS-em Kluczbork.

Rewelacją początku rundy jest nowy napastnik Niebieskich Michał Biskup, który wrócił do piłki nożnej po długiej przerwie i zdobył już trzy bramki. On dał wygraną Ruchowi w Gorzowie.

- Strzelanie bramek to moja robota. Cieszę się, że udaje mi się je zdobywać i pomagać drużynie. Chciałbym, żeby kibice się przyzwyczaili do tego, że Michał Biskup strzela bramkę, bo ja wymagam tego od siebie - stwierdzi nowy snajper Niebieskich.

RUCH - MKS KLUCZBORK TRANSMISJA

Kontuzjowany snajper Ruchu Mariusz Idzik zadebiutuje w sobotę w nowej roli - współkomentatora w czasie telewizyjnej transmisji z Cichej, którą można zobaczyć online w systemie PPV (koszt dostępu to 15 zł). W pierwszej wersji razem z Tomaszem Ferensem komentować miał były zawodnik Niebieskich Tomasz Podgórski, ale nie może się pojawić na meczu z przyczyn zdrowotnych. Następnie awizowano Marcina Molka, który jest trenerem Szombierek Bytom. Okazało się, że IV liga jednak gra, dlatego również ta opcja stała się nieaktualna. Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 16.20.

RUCH - MKS KLUCZBORK NA ŻYWO

Zespół z Kluczborka zajmuje 8. miejsce i ma 29 punktów (Ruch zgromadził 53). 15 sierpnia w 4. kolejce chorzowianie wygrali na wyjeździe z MKS-em 3:1 po bramkach Tomasza Foszmańczyka, Konrad Kasolik i Łukasz Janoszka. Zespół prowadzony przez trenera Jana Furlepę w rundzie wiosennej zremisował u siebie z LKS-em Goczałkowice -Zdrój 0:0, przegrał w Zabrzu z rezerwami Górnika 0:3, a ostatnio wygrał z Polonią-Stalą Świdnica 2:1, choć od 80. minuty grał w „10”. W drużynie z Kluczborka grają... Lewandowski (Dominik), Zieliński (Lucjan) i Smolarek (Denis). Jest też były zawodnik GKS-u Katowice Kamil Witkowski.

- W każdym meczu gramy o trzy punkty. Tak samo będzie w Chorzowie - zapowiada trener Furlepa, cytowany przez klubową stronę. - Każdego rywala szanujemy, gramy z faworytem numer jeden i dla nas to będzie teraz wykładnia gdzie piłkarsko jesteśmy. W tej lidze każdy może wygrać z każdym. Ostatnia drużyna w tabeli pokazała nam w ostatniej kolejce ile trzeba się namęczyć aby utrzymać korzystny wynik - dodał trener MKS-u.

RUCH - MKS KLUCZBORK ONLINE

W Chorzowie liczą na kolejne trzy punkty, aby się nie oglądać na rywali. Ślęza zagra również w sobotę w Zabrzu z Górnikiem II (początek o godz. 12), a Polonia Bytom w Pawłowicach Śląskich z Pniówkiem (godz. 15.30).