Ruch Chorzów - Pogoń Imielin 6:0 ZDJĘCIA, WYNIK Niebiescy zdobyli Puchar Polski Podokręgu Katowice

27.04.2021. Finał Pucharu Polski Podokręgu Katowice: Ruch Chorzów - Pogoń Imielin 6:0.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
We wtorek 27.04.2021 r. w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice trzecioligowy Ruch Chorzów wygrał z występującą w lidze okręgowej Pogonią Imielin 6:0 (2:0). Niebiescy awansowali do fazy wojewódzkiej Pucharu Polski. Zobacz ZDJĘCIA z Cichej.

Finał miał odbyć się w Imielinie, ale na taką opcję nie zgodziła się policja. Wtorek był trzecim terminem tego meczu, bo nie doszło do niego 11 listopada i 14 kwietnia, co wiązało się pandemią koronawirusa.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch Chorzów - Pogoń Imielin

Biskup miał okazję, a Kozłenko otworzył wynik

We wtorek swój meczowy „debiut” miała kryta trybuna stadionu przy Cichej w nowej szacie, czyli z pomalowanymi z pieniędzy kibiców krzesełkami. Biały kolor tworzy napis RUCH, co też możecie zobaczyć w naszej galerii zdjęć.

Niebiescy już w 3. minucie mogli objąć prowadzenie. Michał Biskup minął bramkarza, ale trafił w Mateusza Kelera. Piłka wróciła pod nogi napastnika Ruchu, który przelobował Marcina Dzurowicza, jednak Łukasz Żmuda wybił ją tuż przed linią bramkową.

Pogoń starała się odgryzać i niewiele brakowało, aby poważniej zagroziła bramce gospodarzy. W odpowiedzi Ruch zadał cios - Tomasz Neugebauer dośrodkował z rzutu wolnego, a Anatolij Kozłenko głową skierował piłkę do siatki.

Ruch Chorzów - Pogoń Imielin 6:0 ZDJĘCIA, WYNIK Niebiescy zd...

Pogoń zmarnowała okazje i dostała drugi cios

W 23. minucie Ruch uratował Jakub Grzywaczewski broniąc nogami groźny strzał. Po drugiej stronie boiska okazje mieli Daniel Paszek i Biskup, ale na drodze piłki stawali obrońcy. Natomiast Bartosz Guzdek spudłował z bliska.

W 33. minucie Pogoń była bardzo bliska wyrównania. Michał Gadaj strzelił w słupek, a Rafał Bielawski nie trafił do pustej bramki!

Cztery minuty później było 2:0. Tomasz Wójtowicz podał do Biskupa, który z bliska strzelił do bramki. Niebiescy powinni schodzić do szatni z trzecim golem, jednak w doliczonym czasie Mateusz Lechowicz nie zdołał skierować piłki do siatki.

Marcin Polarz wszedł na boisko, a Ruch dalej atakował

Od początku II połowy Niebiescy przeważali. Groźnie strzelał Tomasz Mamis, a bramkarz Pogoni z trudem odbił piłkę.

W 73. minucie na boisko wszedł 48-letni grający prezes Pogoni Marcin Polarz, ale młodzież Ruchu nie przestraszyła się znanego ligowca i szybko zdobyła kolejne bramki.

Wynik ustalił Michał Biskup. Ruch dostał nie tylko puchar, ale też nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

Finał Pucharu Polski Podokręgu Katowice

Ruch Chorzów - Pogoń Imielin 6:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Anatolij Kozłenko (7), Michał Biskup (37), 3:0 Jakub Siwek (73), 4:0 Jakub Rudek (75), 5:0 Konrad Kasolik (78), 6:0 Michał Biskup (90)

Ruch: Grzywaczewski - Słota (46. Kasolik), Wyroba, Kozłenko - Lechowicz, Neugebauer (63. Wojtek), Rudek, Paszek (79. Matys), Wójtowicz (46. Mamis) - Biskup, Guzdek (63. Siwek).

Pogoń: Dziurowicz – Koster (75. Saternus), Malina, Pacwa, Bielawski (67. D. Cisoń), K. Cisoń, Turczyński (46. Stachowicz), Gadaj (67. Musepa), Strojek, Żmuda (46. Starzyński), Keler (73. Polarz).

Żółte kartki: Matys - Gadaj, Strojek

Sędziował: Maciej Radziejewski (Katowice)