Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Niebiescy zremisowali pierwszy mecz sezonu w debiucie Jarosława Skrobacza

30.07.2021. Mecz 1. kolejki eWinner. 2. Ligi: Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
30.07.2021. Mecz 1. kolejki eWinner. 2. Ligi: Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
W piątek 30.07.2021 r. Ruch Chorzów rozegrał pierwszy mecz w nowym sezonie i po dwóch latach przerwy rozpoczął występy w eWinner 2. Lidze. Niebieskich pierwszy raz w oficjalnym spotkaniu poprowadził trener Jarosław Skrobacz. Ruch zremisował z Pogonią Siedlce 1:1 (1:0). Zobacz ZDJĘCIA z piątkowego meczu Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce.

Ruch czekał aż 803 dni na mecz na szczeblu centralnym rozgrywek PZPN. W ostatnim spotkaniu sezonu 2018/2019 przegrał na wyjeździe 0:1 z… Pogonią Siedlce i pożegnał się z II ligą. W piątek w roli drugoligowego beniaminka Niebiescy podejmowali Pogoń przy Cichej.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce, 30.07.2021

Mokrzycki w wyjściowym składzie, Janoszka na ławce

Przed meczem nie było wiadomo, czy będą mogli zagrać dwaj podstawowi zawodnicy Ruchu - Łukasz Janoszka i Michał Mokrzycki, których trapiły urazy. W wyjściowej jedenastce był Mokrzycki, a "Ecik" został na ławce.
W wyjściowym składzie znalazło się trzech piłkarzy, którzy przyszli latem do Ruchu - Przemysław Szkatuła, Daniel Szczepan i Filip Nawrocki.

Nerwowy początek i bramka Przemysława Szkatuły

Ruch zaczął nerwowo, Pogoń starała się przejąć inicjatywę. Goście byli częściej przy piłce, mieli rzuty wolne. Niebiescy z czasem zaczęli dochodzić do głosu. W 12. minucie mogło być 1:0 dla Ruchu. Bramkarz gości Bartosz Klebaniuk świetnie obronił strzał Tomasza Foszmańczyka ze środka pola karnego.

W 19. minucie piłka znalazła drogę do siatki bramki Pogoni. Jakub Siwek zagrał przed bramkę do Przemysława Szkatuły, który uderzył z pierwszej piłki z kilku metrów nie do obrony.

Goście starali się odpowiedzieć. W 29. minucie były zawodnik Ruchu Miłosz Przybecki miał dobrą okazję, ale chybił z bliska. Ostatni kwadrans I połowy należał do gospodarzy, którzy nabrali grali z większym luzem. Daniel Szczapan próbował przelobować wysuniętego bramkarza, ale uderzył za lekko, a piłka po zaskakującym strzale z daleka Konrada Kasolika przeleciała minimalnie ad poprzeczką.

Pogoń wyrównała po szybkiej akcji. Nerwowa końcówka

W II połowie długo trwała walka w środku pola, zawodnicy często padali na murawę, a kibice gwizdami kwitowali decyzje sędziego. W 75. groźnie z rzutu wolnego uderzył wprowadzony do gry Łukasz Janoszka. Ruch miał jeszcze rzut rożny, a po nim... Pogoń przeprowadziła szybką akcję i Maciej Górski głową z bliska skierował piłkę do siatki.

Ostatni kwadrans był bardzo nerwowy. Dochodziło do przepychanek na boisku. Sędzia często odgwizdywał faule przeciw Ruchowi lub dla gości, rozdawał kartki Niebieskim, co doprowadzało kibiców do stanu wrzenia. W doliczonym czasie gry Michał Biskup nie zdołał skierować piłki z bliska do bramki i Pogoń cieszyła się z remisu przy Cichej.

1. kolejka eWinner 2. Ligi: Ruch Chorzów Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Przemysław Szkatuła (19), 1:1 Maciej Górski (76)

Ruch: Jakub Bielecki - Piotr Kwaśniewski (65. Kacper Będzieszak), Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski, Przemysław Szkatuła (84. Michał Biskup) - Jakub Siwek (65. Piotr Wyroba), Michał Mokrzycki (65. Łukasz Janoszka), Tomasz Neugebauer (81. Tomasz Wójtowicz), Tomasz Foszmańczyk - Daniel Szczepan.

Pogoń: Bartosz Klebaniuk - Wiktor Preuss, Maciej Wichtowski, Robert Majewski, Krystian Miś (72. Michał Kwiecień) - Miłosz Przybecki, Michał Kobiałka (61. Marcin Kozłowski), Mateusz Piotrowski (72. Wojciech Trochim), Maciej Górski, Franciszek Wróblewski (85. Bartosz Rymek) - Cezary Demianiuk (72. Eduards Visnakovs).

Żółte kartki: Siwek, Foszmańczyk, Kulejewski, Wyroba - Górski.

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).

Widzów: 4.589