Ruch Chorzów - Polonia Nysa 4:0 NA ŻYWO, LIVE Niebiescy bardziej boją się koronawirusa niż rywala

Piłkarze Ruchu Chorzów wygrali dwa ostatnie mecze ligowe  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Ruchu Chorzów wygrali dwa ostatnie mecze ligowe Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Piłkarze Ruchu Chorzów mecz z Polonią Nysa rozpoczęli z pół godzinnym opóźnieniem. Wszystko z powodu awarii autokaru gości. Kibice Niebieskich cierpliwie czekali najpierw na rozpoczęcie gry, a później na gola gospodarzy. Gdy wydawało się, że do przerwy nie padnie żadna bramka Mariusz Idzik w doliczonym czasie gry I połowy uderzeniem głową dał prowadzenie chorzowianom. Po zmianie stron wynik na 2:0 podwyższył Tomasz Foszmańczyk. Kapitan Ruchu w 61 minucie posłał piłkę pod poprzeczkę. Trzeciego gola 10 minut później po składnej akcji strzelił Mateusz Winciersz, a efektowną wygraną Niebieskich przypieczętował w samej końcówce Jakub Rudek. Tutaj możecie śledzić na żywo wynik meczu Ruch Chorzów - Polonia Nysa.

Ruch Chorzów - Polonia Nysa. Niebiescy bardziej boją się koronawirusa niż rywala

Piątek na Cichej był dość nerwowy po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego z pracowników administracyjnych klubu. Działacze Ruchu zareagowali błyskawicznie i zdecydowali, że wszyscy zawodnicy, trenerzy i pracownicy klubu przeszli badania wymazowe na obecność wirusa Sars-COV-2. Jak poinformował wczoraj wieczorem klub uzyskane wyniki nie dają przeciwwskazań do rozegrania zaplanowanego na sobotę ligowego meczu z Polonią Nysa.

"Przeprowadzone badania potwierdziły obecność wirusa u dwóch kolejnych osób – pracownika administracyjnego i jednego z zawodników. Oboje zostali poddani kwarantannie domowej. Dzięki szybkiej reakcji i wdrożonym procedurom nie zachodzi potrzeba zastosowania izolacji wobec pozostałych pracowników i całej drużyny „Niebieskich”. Tym samym zaplanowane na sobotę spotkanie z Polonią Nysa odbędzie się zgodnie z planem, o czym poinformowani zostali nasi rywale oraz Wydział Gier Opolskiego Związku Piłki Nożnej, prowadzący rozgrywki III ligi" - napisał Ruch w swoim komunikacie.

Klub przypomina jednocześnie wszystkim kibicom wybierającym się na dzisiejszy mecz o obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie stadionu do czasu zajęcia miejsca na widowni, a także obowiązku dezynfekcji rąk przy wejściu na stadion płynem zapewnionym przez Ruch.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z OSTATNIEGO DOMOWEGO MECZU RUCHU Z LECHIĄ

Na Cichej wyraźnie bardziej obawiają się koronawirusa niż dzisiejszego rywala. Niebiescy po lekkiej zadyszce na przełomie sierpnia i września wrócili na zwycięską ścieżkę i są wiceliderem tabeli grupy 3 III ligi. Polonia jest beniaminkiem III ligi, która w ośmiu meczach zgromadziła 7 pkt i plasuje się w strefie spadkowej. Piłkarze z Nysy na wyjeździe przegrali w tym sezonie wszystkie trzy spotkania tracąc w nich aż 14 bramek.

Tutaj możesz śledzić na żywo wynik i relację live z meczu Ruch Chorzów - Polonia Nysa, który rozpocznie się o godz. 18.