Ruch Chorzów - Polonia-Stal Świdnica 3:0 ZDJĘCIA, RELACJA Udany początek wiosny Niebieskich. Bramki debiutantów i karny Mokrzyckiego

6.03.2021 r. III liga: Ruch Chorzów - Polonia-Stal Świdnica.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
6.03.2021 r. III liga: Ruch Chorzów - Polonia-Stal Świdnica. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
W sobotę 6.03.2021 r. w meczu 20. kolejki grupy trzeciej III ligi Ruch Chorzów wygrał z Polonią-Stalą Świdnica 3:0 (2:0). Dwa gole zdobyli debiutujący w drużynie Niebieskich Piotr Wyroba i Michał Biskup. Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch Chorzów - Polonia-Stal Świdnica.

Liderujący w tabeli Ruch podejmował przy Cichej zajmującego ostatnie miejsce beniaminka ze Świdnicy. W ekipie Niebieskich od pierwszego gwizdka zagrało dwóch debiutantów - Piotr Wyroba i Michał Biskup. Zabrakło kontuzjowanego snajpera Ruchu Mariusza Idzika.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Ruch Chorzów – Polonia Stal-Świdnica

Ataki Niebieskich nagrodzone karnym

Gospodarze od początku ruszyli z animuszem. Niecelnie główkował Łukasz Janoszka, strzelali Michał Mokrzycki i Tomasz Foszmańczyk. W końcu ataki zakończyły rzutem karnym za faul na Foszmańczyku (przewinił Damian Kasprzak). Mokrzycki podszedł do „wapna” i od 17. minuty było 1:0.

Goście po stracie gola starali się odgryzać, ale to Ruch mógł zadać drugi cios w 23. minucie, gdy minimalnie chybił Biskup. Co się odwlecze… W 31. minucie podwyższył Wyroba, po którego strzale piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali i wpadła do bramki.

Kolejna bramka debiutanta

Druga połowa zaczęła się dwóch ciekawych sytuacji. Najpierw Wyroba trafił z dystansu w poprzeczkę, a potem bramkarz Ruchu Jakub Bielecki wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z Kornelem Ciupką! W 51. minucie Biskup zachował zimną krew i mimo asysty obrońców, technicznym strzałem skierował piłkę do siatki.

Goście postraszyli w 75. minucie, kiedy Szymon Tragarz z ostrego kąta strzelił w słupek. Potem już niewiele się działo i Niebiescy spokojnie skasowali trzy pierwsze wiosenne punkty.

Ruch Chorzów - Polonia-Stal Świdnica 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Michał Mokrzycki (17-karny), 2:0 Piotr Wyroba (31), 3:0 Michał Biskup (51)

Ruch: Bielecki - Kasolik, Kawula (71. Neugebauer), Kulejewski - Kwaśniewski, Wyroba, Mokrzycki, Foszmańczyk (89. Siwek), Kowalski (71. Będzieszak) - Janoszka (84. Rudek), Biskup (89. Swikszcz).

Żółte kartki: Kowalski, Kawula, Mokrzycki, Będzieszak - Tragarz, Borowy

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności